Tuvalet Taşı

Alaturka tuvaletler için tuvalet taşı kullanılması zorunludur. Banyo ve tuvaletlerde tercih edilmekte olan tuvalet taşları farklı modelleriyle sunuluyor. Sık kullanıma sahip olan bu ürünler hijyen açısından da önem taşıyor. Pratik oluşları ve hijyenik yapıları ile özel olarak tasarlanmıştır. Tuvaletlerin düzenli ve hijyenik görünmesi için katkı sunan ürünler dayanıklı yapılarıyla da uzun ömürlü kullanım imkânı oluşturuyor. Kir tutmayan yapıda olan modeller arasından tercihte bulunabilirsiniz. 

Hijyenik ve Pratik Tuvalet Kullanımı Sunan Ürünler 

Farklı modellerde bulunan tuvalet taşları aynı zamanda fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Tuvalet taşı fiyatları tasarım detaylarına göre farklılık gösteriyor. Tasarımlarına göre fiyat farklılık taşımasına rağmen uygun fiyatlarla aradığınız modeli sayfada sunulan ürünler arasından kolayca bulabilirsiniz. 

Hijyenik bir görünüm sağlanması için tuvalet taşı seçiminde titiz davranmak gerekir. Kararma yapmayan ve leke tutmayan yapıda olan hela taşı seçimi tuvaletin daima temiz görünmesini sağlayacaktır. Seramik malzeme kullanılarak yapılan ürünler bu kapsamda sıklıkla tercih ediliyor. Seramikten üretilmiş olan ürünler kolay temizlik sunmaları açısından da avantajlıdır. Bu modellerde temizleme imkânı yüksektir ve hijyenik yüzeye sahiptir. Özellikle tuvalet gibi hijyenin yüksek olması gereken alanlarda tuvalet taşının da hijyen şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Tuvalet taşının zamanla leke tutması, sararması veya benzeri durumlara maruz kalması malzeme yapısıyla ilgilidir. Kaliteli malzemeden üretilen tuvalet taşlarında bu türden sorunlar yaşanmayacaktır. 

Kullanılacak alanın ölçülerine ve tesisat yapısına uygun olarak yapılacak taş seçimi uzun yıllar sorunsuz kullanım olanağı sağlar. Bunun yanında estetik beklentileri de doğru karşılaması için farklı renk ve modeller arasından seçim yapmak mümkündür. Uzun süreli kullanım sunan ürünler olduğu için renk seçimi yaparken estetik beklentilerin karşılanmasını sağlamak faydalıdır. Kullanım alanın özelliklerine uygun olacak şekilde yapı ve şekildeki modelleri tercih edebilirsiniz. Estetik görünümün yanında leke ve kir tutmayan özellikle olan modelleri de seçerek uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım elde edebilirsiniz. 

Farklı Tuvalet Taşı Modelleri 

Alaturka tuvalet taşı seçimi yaparken göz önünde tutulması gereken bazı özellikler bulunuyor. İlk önemli nokta taşın şeklidir. Örneğin Alvit Güneş Çevre Yıkamalı Hela Taşı şekli ile klasik modellerden farklılık taşır. Taşın kabartmalı olan kısmı iki yan tarafta değildir. Yüzeyi çevreleyecek şekilde dairesel özellikler göstermektedir. Bunun yanında yıldız, ay veya klasik diye nitelendirilen klasik hela taşı çeşitleri de bulunmaktadır. Klasik modeller Serel Hela Taşı gibi kabartmalı kısımları yan tarafta tutmaktadır. Tercihe göre bu tür modellerden birisini seçebilirsiniz. Estetik görüntü ve kullanılacak olan tuvaletin yapısına uygunluk açısından hela taşı seçiminde bulunabilirsiniz. 

Seçim aşamasında bir diğer önemli nokta yıkama paneli yapısıdır. Sifon bağlantısı ile temizlik oluşacak yıkama deliklerinin konumları modele göre farklılık göstermektedir. Klasik modellerde genelde taşın arka yüzeyinde su çıkış kanalları bulunmaktadır. Diğer modellerde ise arka kanallara ek olarak yan kısımlarda da su çıkış kanalları bulunmaktadır. Bu modeller arkadan veya çevre yıkamalı olarak adlandırılır. Çevre yıkamalı olan modellerde su çıkışı fazla olur ve hijyen kolay sağlanır. Yıkama çıkışının konumuna dikkat etmek uygun yapıda tuvalet taşını seçmeyi sağlayacaktır. 

Tuvalet taşı modelleri arasından seçimde bulunurken bir diğer önemli nokta da taşın rengidir. Taşın rengi genelde beyaz ve tonlarında tercih edilmektedir. Bu sayede hijyen ve temizlik açısından görünürlük yüksek olmaktadır. Beyaz ve tonlarının yanında farklı renklerde taşlar da bulunmaktadır. Alternatif olarak farklı renklerde olan ürünlerden seçim de yapabilirsiniz. Ancak genel olarak beyaz taşlar öncelikli olmaktadır. Tuvaletlerin yapısı gereği beyaz ve tonlarında olan taşlardan seçmek estetik ve işlevsel beklentileri doğru şekilde karşılamaya yardımcı olacaktır. 

Tuvalet taşı fiyatları marka, kalite, kullanım özellikleri ve renk seçeneklerine göre de farklılık taşıyor. Uzun yıllar kullanım sunacak bir ürün olduğundan yüksek kaliteye sahip olan ürünler arasından seçim yapmak avantaj taşıyacaktır. Ürünün su akıtma sistemi de fiyatı etkilemektedir. Fazla su çıkışı içeren modeller az su çıkışı içeren modellere göre görece yüksek fiyatlıdır. Fazla su çıkışı olan modeller ise temizliğin iyi olmasını sağladıklarından uzun ömürlü kullanım kapsamında avantaj içerir. Farklı marka ve tasarım özellikleriyle sunulan taş çeşitleri arasından kolayca bütçenize uygun olacak modeli tercih edebilirsiniz. 

Tuvalet Taşlarında Kepez Yapı Market Güvencesi

Sunulan tuvalet taşı modelleri yüksek kaliteli özellikler taşıyor. Uzun yıllar kullanıldığında bile sorun yaratmayacak olan modeller beklentileri doğru karşılıyor. Tercih edilecek olan model kolay şekilde monte edilebiliyor. Montaj özellikleri ürünün yapısına göre farklılık taşıyor. Tuvalet taşının konumlanacağı alanın boyutu ve su çıkış sistemi tercihleri de etkiliyor. Tuvalet taşları sifon kullanımı için uygun yapıdadır. Bunun yanında sifon bağlantısı olmayan alanlar için de farklı şebeke bağlantıları ile kullanılabilir. 

Genelde sifon bağlantısı iki şekilde yapılmaktadır. Rezervuar sistemine bağlanan alaturka tuvaletlerde depolanan hazırda su bulunmaktadır. Depodan çekilen su çıkış kanallarından tuvalete ulaşmaktadır. Diğer bir sistem ise depolama olmadan şebeke bağlantısıdır. Vana yardımı ile çalışan bu sistemde aktif su akışı olmaktadır. Vana açıldığında şebekeden su hızlı şekilde çekilir ve çıkış kanallarından tuvalete ulaşır. Hangi yöntem tercih edilecekse edilsin sunulan tuvalet taşları tüm tesisat sistemlerine uygunluk göstermektedir. 

Klasik veya güneş tasarımlı taşlar arasından tercihte bulunmak estetik beklentilerden kaynaklanıyor. Estetik beklentilerin yanında tüm ürünler hijyenik tuvalet kullanımı için tercih edilebilir. Klasik ve güneş modellerde ise tesisat sisteminin bağlantısında ufak farklılıklar bulunuyor. Uygun fiyatlar ile sunulan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Pratik, rahat ve uzun ömürlü kullanım sunacak olan tuvalet taşı modelleri tuvaletlerinize estetik görünüm katmayı da ihmal etmiyor!


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR