1

Seramik Yapıştırıcıları

Epoksi, çimento veya dispersiyon esaslı olarak üretilen seramik yapıştırıcı çeşitleri, iç ve dış mekânlarda kullanılan en güçlü yapıştırma harçlarıdır. Yüksek performanslı ürünler seramik, fayans, granit, mermer, antiasit seramik, cam mozaik ve doğal taş gibi malzemelerin, farklı yüzeylere kolayca yapıştırılmasını sağlar. Weber, Arsecol, Entegre, Kalekim ve Fixa gibi markalar tarafından üretilen seramik yapıştırıcı çeşitleri, geniş kullanım alanına sahiptir. İç ve dış cephe kullanımına uygun içeriklerle tasarlanan seramik yapıştırıcıları Kepez Yapı Market’in özel fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.

Seramik Yapıştırıcı Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Seramik yapıştırıcı sistemleri, binaların iç ve dış cephelerinde kullanılan güçlü yapıştırıcılardır. Seramik, granit ve fayans gibi malzemeleri birbirine ya da farklı yüzeylere yapıştırmak için kullanılan harçlara genel olarak seramik yapıştırıcı adı verilir. Ürünler, yatay ve dik zeminlere rahatça uygulanır. Yapıştırılacağı zeminin özelliklerine uygun olarak üretilen seramik yapıştırıcılar şu yüzeylerde kullanılır:

  • Çimento yüzeyler
  • Alçı, ahşap, sıva ve seramik yüzeyler
  • Isı yalıtım levhaları ve yerden ısıtmalı zeminler
  • Islak zeminler
  • Dış cepheler
  • Beton yüzeyler

Seramik Yapıştırıcı Çeşitleri

Seramik yapıştırıcılar, uygulanacak yüzeye ve yapıştırılacak malzemenin boyutuna göre çeşitlilik gösterir. Yapıştırıcılar; çimento esaslı, akrilik esaslı ve epoksi esaslı olarak üretilir. Seramik yapıştırıcı seçenekleri, ürünün malzemesine, formuna ve uygulanma biçimine göre de çeşitlilik kazanır. Çimento esaslı yapıştırıcılar, uygulama öncesinde su veya sıvı katkı maddesi ile karıştırılarak hazırlanır ve en çok tercih edilen yapıştırıcılardır. İç ve dış yüzeyler için uygun olan çimento esaslı seramik yapıştırıcı seçenekleri hem yatay hem de düşey yüzeylerde rahatlıkla kullanılır. Büyük ebatlı duvar seramiklerinin, doğal taşların, granit ve mermer malzemelerin yapıştırılması için idealdir.

Akrilik dispersiyon esaslı yapıştırıcılar kullanıma hazır formda üretildiği için uygulaması da kolaydır. Neme karşı dirençli olarak formüle edilen akrilik esaslı seramik yapıştırıcı seçenekleri, çoğunlukla mutfak ve banyo gibi ıslak zeminlerde kullanılır. Alçı panel, alçı sıva, boyalı ve ahşap yüzey kullanımları için de uygundur. Cam mozaik ve seramik fayans döşeme işlemleriniz için tercih edebilirsiniz.

Çift bileşenli olarak üretilen ve yüksek yapışma gücüne sahip olan epoksi esaslı yapıştırıcılar, bakteri ve çeşitli kimyasallara karşı dirençlidir. Bu özellikleri nedeniyle hastane, gıda üretim tesisleri, atık su ve arıtma tesisleri gibi yerlerde güvenle kullanılır. Ayrıca endüstriyel mutfak, yüzme havuzu ve termal havuz gibi ıslak zemin uygulamaları için de idealdir. Epoksi esaslı seramik yapıştırıcılarla mermer, seramik, fayans malzemeleri beton, sıva ve metal yüzeyler üzerine kolayca yapıştırabilirsiniz.

Seramik Yapıştırıcı Özellikleri Nelerdir?

Seramik yapıştırıcı olarak adlandırılan ürünler farklı özelliklere sahiptir. Uygulanacağı yüzeye ve yapıştırılacak malzemenin özelliklerine göre formüle edilen yapıştırıcılar konforlu kullanım olanağı sunar. Seramik yapıştırma harcı toz halinde üretilen, su ya da sıvı katkı maddesiyle karıştırılarak hazırlanan bir yapıştırma sistemidir. Genel olarak gri ve beyaz renk seçeneği ile üretilir. Islak zeminler için kullanılan seramik yapıştırıcı ürünleri suya karşı dayanıklı olduğundan su yalıtımı uygulanan zeminlerde mükemmel sonuçlar verir. Mermer granit malzemelerin yapıştırılmasında kullanılan mermer yapıştırıcılar, çatlakların doldurulması görevini de üstlenir. Fayans yapıştırıcı ise yüksek aderans gücüne sahip, toz reçine katkılı ve çimento esaslı bir üründür. Fayans, granit ve seramik malzemelerin uygun yüzeylere kolayca yapıştırılmasını sağlar. Büyük boyutlu malzemelerin yapıştırılmasına uygun değildir. Fayans yapıştırıcı seçenekleri en fazla 30x30 cm ölçülerindeki malzemelerin yapıştırılması için önerilir. Banyo, balkon, teras gibi yaşam alanlarının iç ve dış yüzeylerinde kullanabileceğiniz yapıştırıcılardır.

Granit, granit seramik, mermer, klinker ve her türlü doğal taş kaplama malzemesi döşemesinde kullanılan seramik yapıştırıcılar, çimento esaslı ve polimer katkılı harçlardır. Çift bileşenli, çok güçlü ve esnek yapılı olan ürünler, büyük ebatlı yer ve duvar seramiği döşeme işlemlerinde kullanılır. Suya, dona, ani sıcaklık değişimlerinin neden olduğu yüzey gerilmelerine karşı dayanıklı olan bu tarz yapıştırıcılar, düşey zemin uygulamalarda da mükemmel sonuçlar verir. Çimento esaslı, kayma özelliği azaltılmış ve uzun çalışma süreli seramik yapıştırma harçlarını, dekoratif tuğla, doğal taş, traverten gibi kaplama malzemelerini döşemede güvenle kullanabilirsiniz. Weber, Arsecol, Entegre ve Kalekim gibi ünlü markaların ürettiği yüksek kaliteli seramik yapıştırıcı çeşitleriyle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Seramik Yapıştırıcı Nasıl Uygulanır?

Farklı esaslara dayalı olarak üretilen seramik yapıştırıcı çeşitlerinin uygulama şekilleri birbirinden farklıdır. Toz şeklinde üretilen harçlar su veya sıvı katkı maddesiyle karıştırılarak kullanıma hazır hâle getirilir. Akrilik dispersiyon esaslı yapıştırıcılar ise pasta formunda üretilen kullanıma hazır ürünlerdir. Yüzey temizliği ve astarlama çalışmasından sonra başlayan yapıştırma işlemi hızlı bir biçimde sonuçlanır. Seramik yapıştırıcı çeşitlerinin kullanım biçimi de uygulanacak yüzeyin ve yapıştırılacak malzemenin özelliğine bağlı olarak farklılık gösterir. Kaliteli malzeme ve iş gücüyle yapılan uygulamaları uzun süre keyifle kullanabilirsiniz. Küçük tadilatlarınızı ise kendiniz de yapabilirsiniz. Pratik uygulama imkânı sunan seramik yapıştırıcı çeşitleriyle evinizde ya da ofisinizde bütçe dostu yenilikler yapma şansı bulabilirsiniz.

Seramik Yapıştırıcı Fiyatları

İç ve dış cephe yüzeylerinde kolaylıkla kullanılan, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlayan seramik yapıştırıcı çeşitleri farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Seramik yapıştırıcı fiyatları ürünlerin markasına, içerdiği malzemeye, yapıştırma gücüne ve formuna göre farklılık gösterir. Seramik yapıştırıcılar, döşenecek malzeme ve yapıştırılacağı yüzey esasına göre üretildiği için yapısal farklılıklara sahiptir. Bu fark ürünlerin fiyatlarına da yansır. Yüksek performans gösteren ve kısa sürede sonuç almanızı sağlayan seramik yapıştırıcı çeşitleri, sundukları faydalarla kıyaslandığında oldukça ekonomik fiyatlıdır. Eski ve yeni yüzeyler üzerine kolaylıkla uygulanan ürünleri bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Fayans, porselen, mermer, seramik yapıştırıcı gibi yapı kimyasallarını ve çok amaçlı kullanım imkânı tanıyan dolgu malzemelerini Kepez Yapı Market’te bulabilirsiniz. Özel fiyatlarla satın alacağınız seramik yapıştırıcılar birkaç tık uzağınızda.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR