1

Kablo Kanalları

Kablo kanalları temel olarak fazlalık olan ve kötü görüntüye sebep olabilen kabloların tavan veya duvar üstünde sorunsuz bir biçimde aktarılmasını sağlar. Neticede açıkta duran kablolar, evlerde ya da ofiste çok ciddi bir görüntü kirliliğine neden olabilir. Bu tip rahatsız edici görüntülerden kurtulmak ve kabloları düzenli bir forma sokmak adına kablo kanalları büyük bir öneme sahiptir. Öte yandan bu kablolar, yapı içerisinde ciddi bir güvenlik önlemi olarak da değerlendirilir. Çünkü açıkta ve karmaşık bir halde yer alan kablolar, her an için etrafa tehlike saçabilir. 

Gerek haberleşme gerekse de enerji dağıtım tesisatlarında yer alan kabloların sabit bir biçimde tutulması, ancak bu ürünlerle mümkündür. İşlevsel yapılarından dolayı kablo kanallarına günümüzde ciddi anlamda ihtiyaç duyulur. Söz konusu ürünlerin kullanım alanları gittikçe artış gösterir. Koruyucu kanalların kullanılmadığı durumlarda düşme, aşınma ya da takılma gibi ciddi riskler ortaya çıkabilir. Özellikle de kalabalık aileler ya da çocukların yer aldığı ortamlar için açıkta duran kablolar yüksek risk barındırır. 

Kablo kanalları ile beraber bu önemli sorunun önüne geçebilirsiniz. Kablo kanalları günümüzde farklı renk ve ebatlarda üretilebilmektedir. Kullanım amacına ve tercih edilecek uygulama alanına göre siz de tercihinizi yapabilirsiniz. Bu kanallar özellikle güvenlik konusundaki ihtiyaca yönelik olarak üretildiği için oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Bu nedenle üretim sonrasında bir dizi testten ya da deneyden geçirilir. Siz de evinizde kabloların yarattığı kötü görüntüden ve karmaşadan kurtulmak istiyorsanız, kablo kanalı çeşitleri ile tanışmalısınız. 

Uygun bütçeli ve kaliteli kablo kanalı çeşitleri için Kepez Yapı Market’in ilgili kategorisinden yararlanabilirsiniz. Dilediğinizi zaman mobil cihazlardan kolayca ulaşabileceğiniz Kepez Yapı Market’ten ihtiyacınıza en uygun kablo kanallarını bulabilirsiniz.

Kablo Kanalı Çeşitleri

Hangi kabloyu tercih ediyorsanız edin, kablo kanalı gibi bir ürüne sahip değilseniz bir zaman sonra kablolar sizin için hem tehlike saçmaya başlar hem de estetik açıdan hoş olmayan bir manzara ile karşılaşırsınız. Bu nedenle dağınık bir görüntü sunan kablolarınızı toparlamak adına işlevsel kablo kanalı çeşitlerini keşfetmelisiniz. 

Hem evinizde hem de iş yerinizde kullanabileceğiniz bu ürünler, iç mekânların vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Hangi çeşidini kullanırsanız kullanın söz konusu kanallar, dekorasyonunuzla uyum içinde kendine yer bulabilir. Kablo kanalları genel olarak malzeme yapısına ya da kaplama türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Dayanıklı ve güvenilir olmaları ile bilinen bu ürünler, tava ya da duvarlara rahatlıkla monte edilebilir. Bilhassa binaların iç kısımlarında yer alan kablolar, bu kanallar sayesinde kolayca farklı bir yere aktarılabilir. 

Yeni nesil kanalların çok farklı sektörlerde karşılık bulduğu görülmektedir. Özellikle PVC kaplamalı olan kablo kanalları bu anlamda daha da dayanıklıdır. Yıpranma ve benzeri durumlara karşı uzunca süre direnç gösterir. Kimi durumlarda yapışkanlı özelliğe sahip olan türleri öncelikli olarak tercih edilir. Hangi kablo türünü tercih ederseniz edin ev ve iş yerinizde güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kablolarınız, kanalların içinde kısa devre gibi problemlerle karşılaşmaz. 

Aynı zamanda PVC kablo kanallarının kesilmesi oldukça basittir. Isınma probleminin olmadığı alanlarda genellikle deliksiz kablo kanalları tercih edilir. Tozlanma problemlerinin önüne geçmek içinde tel tipi kablo kanallarına başvurulur. Kablo kanalları piyasada; kablo merdiveni, kablo tepsisi ya da kablo tavası gibi farklı isimlerle de anılır. 

Kepez Yapı Market’in “kablo kanalları” kategorisi üzerinden; delikli deliksiz, metalik ya da merdiven tipi gibi türleri kolayca görüntüleyebilir ve bütçenize uygun olanları dilediğiniz şekilde filtreleyebilirsiniz. 

Kablo Kanalı Kullanım Alanları

Kablo kanalı kullanım alanları, günümüzde epey çeşitlilik gösterir. Kullanım alanlarında daha çok malzeme ve kullanım süreleri etkili olur. Plastik malzeme, balık sırtı, metal, yapışkan ya da yalıtım özellikli kablo kanallarından birini tercih ederek yaşam alanlarınızda ya da iş yerlerinizde kablolarınızı etkili bir şekilde toparlayabilirsiniz. 

Kablo kanalları çoğunlukla evlerde, ofiste, kurumsal işletmelerde, fabrikalarda ya da diğer büyük endüstriyel tesislerde vs. sorunsuz bir şekilde kullanılır. Hangi alanda kullanılırsa kullanılsın neticede montaj süreci pratiktir. Günümüzün olmazsa olmaz ürünleri arasında kabul edilen kablo kanallarını seçmeden önce kablonuzun cinsini, ağırlığını ya da montaj yönünü hesaplamalısınız. Ayrıca destek aralığı ve yıpranma potansiyelini de göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Kablo kanallarının birçoğu standart ölçülerde üretilmektedir. Bunun haricinde ihtiyaçlarınıza bağlı olarak özel ölçülerde kablo kanallarına sahip olabilirsiniz. Uzun seneler boyunca güvenle kullanılabilen kablo kanallarına Kepez Yapı Market ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz. Farklı markalara ait ürünler arasında ideal seçimi yapmak, Kepez Yapı Market ile beraber oldukça kolay!

Kablo Kanalı Fiyatları

Kablo kanalı hem sağlıklı hem de hijyenik bir ortam yaratır. Bu nedenle de hastane benzeri hassas alanlarda da sıklıkla tercih edilir. Kullanım alanına göre farklı türlerde tercih edilen kablo kanallarının fiyatları da bu doğrultuda değişir. Kablo kanalı fiyatları büyük ölçüde materyalin fiziksel özelliklerine bağlı olarak değişir. Kamusal alanlarda tercih edilen kablo kanallarının görece daha dayanıklı olması gerekir. 

Darbelere karşı dayanıklılığı daha yüksek, malzemesi nitelikli ve yalıtım özelliği olan, ateşten etkilenmeyen, etkili kablo kanallarının fiyatları görece daha yüksektir. Bu noktada ihtiyaç ve beklentileriniz kadar uygulama alanınıza dikkat etmeniz gerekir. Öte yandan işlevselliğin yanında alacağınız kablo kanalının doğrudan dekorasyonla da uyum içinde olmasına özen göstermelisiniz. 

Kepez Yapı Market’in ilgili kategorisinde yüzlerce ürünü, fiyata, markaya ya da malzeme özelliğine göre hızlıca filtreleyebilirsiniz. Online alışveriş deneyiminizi bir adım öteye taşıyan Kepez Yapı Market, sene boyunca devam eden indirim fırsatları ve kampanyalarla beraber daha uygun seçeneklerle karşılaşmanızı sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR