1 2 >

Piller

Elektronik ürünler, hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline gelmiştir. Bu nedenle piller, günlük hayatımızda sıkça ihtiyacımız duyduğumuz ürünlerden biri olmuştur. Saat, kumanda ve oyuncaklar başta olmak üzere pek çok eşyanın çalışması için pillere ihtiyaç duyulur. İçerisinde depolanmış olan kimyasal enerji ile aygıtları çalıştıran pillerin, pek çok farklı çeşidini bulmak mümkündür. Pil çeşitleri (ince, düğme, kalem, şarj edilebilir), kullanılacak eşyaya göre değişkenlik gösterir. Sayfamızda bulunan pil çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olan ürünü kolayca satın alabilirsiniz. Panasonic ve Varta markalarının pil çeşitlerini karşılaştırarak, almak istediğiniz markaya karar verebilirsiniz. Sayfamızdaki pil özellikleri ve fiyatlarını inceleyebilir, güvenilir ve rahat bir alışveriş deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Piller hem kullanım süresi boyunca hem de kullanım ömrü bittiğinde dikkatli olunması gereken ürünlerdir. Pil doğru şekilde kullanıldığında kullanım ömrü uzatılabilir. Pilin doğru kullanımı, performans açısından da oldukça önemli konulardan biridir. Pilin kullanım ömrü bittiğinde ise mutlaka doğaya zarar vermeden uygun şekilde atılmalıdır. Pil üretiminde kullanılan materyaller, pilin özelliğine göre farklılık gösterir. Dolayısıyla bu elementleri öğrenmek isterseniz, pilin türüne göre araştırma yapmanız gerekir. Piller genellikle birden fazla pilin birlikte paketlenmesi ile satışa sunulur. Bu yüzden pil satın aldığınızda paketten kullanacağınız kadar ürün çıkarmalısınız. Kullanmayacağınız halde ürünü paketinden çıkarırsanız bu, pilin kullanım ömrünün kısalmasına yol açacaktır. Ayrıca pili, eşyaya takmadan önce pil yatağını iyice temizlemeli, toz veya nem varsa özenle silmelisiniz. Aşırı ısınmış ya da şişen piller ise kesinlikle kullanılmamalıdır. Şarj özellikli piller, aşırı sıcak veya soğuk ortamlarda şarj edilmemelidir.

Pil Çeşitleri Nelerdir?

Pek çok alanda sıkça kullanılan piller, şarjlı ve şarjsız olarak iki gruba ayrılır. Piller aynı zamanda lityum-iyon ve çinko-karbon olarak da ayrılır ve yaygın olarak bilinen pil çeşitleri bunlardır. Tek kullanımlık pil çeşitlerinin kullanım ömürleri tamamlandığında geri dönüşüm kutusuna atılmalıdır. Bu sayede pek çok kez kullanım imkanı sağlayan şarjlı pil çeşitleri kadar çevre dostu olabilirler. Pillerin doldurulabilir özelliği bulunmuyorsa kesinlikle doldurma denemesi yapılmamalıdır. Aksi halde aşırı ısınma ve hatta patlamalar bile ortaya çıkabilir. Pillerin elektronik aletlerin pek çoğunda kullanılabilir olması, maliyet açısından bazı farklar yaratır. Pil çeşitlerinin fiyat performans konusunda yüksek verim sağlayanları, kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Dilerseniz ihtiyacınız olan pil boyutuna karar verdikten sonra sayfamızdaki piller arasından toplu alım yaparak, bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Pil markaları arasında Panasonic, Toshiba, Philips ve Varta başta olmak üzere çeşitli seçenekler bulmak mümkündür. Boyutlarına göre pil çeşitleri, kullanılan yerlere göre de farklılık gösterir. Bazı saatlerin pilleri ince olurken, bazıları ise kalındır. Saat için kullanılan pil çeşitleri genel olarak lityum pil olarak bilinir. Kalın pillerin yaygın olarak bilinen adı ise AA’dır. Kumanda pilleri, genellikle kalem pil olarak bilinir. İnce piller ise AAA pil olarak isimlendirilir. Pil çeşitleri volt gücüne göre de ayrılır. 3v ve 3.7 volt piller, düşük enerji harcayan kumanda gibi eşyalarda yaygın olarak kullanılır. 6 volt ve 9v pil çeşitleri ise genellikle oyuncak, pilli diş fırçası gibi orta derecede enerji tüketimi yapanlar için kullanılır. Fakat yüksek enerji tüketen eşyalar için 12 volt pil kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Sayfamızdaki ihtiyaçlarınıza uygun olan piller arasından seçim yaparak, güvenli alışverişin rahatlığını yaşayabilirsiniz. 

Pil Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pil kullanımının yaygınlığı da artmıştır. Pillerin tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında fiyatlarının ekonomik ve elektrikle çalışan cihazlara göre güvenli olması sayılabilir. Piller arasından seçim yapmak her ne kadar kolay gibi görünse de dikkat edilmesi gereken pek çok konu vardır. Pil seçimi yaparken ilk olarak pili nerede kullanacağınıza dikkat etmelisiniz. Genellikle tüm pille çalışan cihazların iç kısımlarında ne tür pilin desteklendiği yazılıdır. Örneğin; kumandaların üzerinde AA yazıyorsa bu, kalem pil almanız gerektiğini belirtir. Seçeceğiniz pili satın alırken cihazlar üzerinde yazılı olan bu ibarelere dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Pilinizi şarj ederek kullanmak isterseniz, şarj için uygun pillerden satın almanız gerekir. Çünkü standart pillerin şarj edilmesi mümkün değildir. 

Eğer satın almak istediğiniz pilin uzun ömürlü olmasını isterseniz, sayfamızda bulabileceğiniz alkalin ürünler sizin için uygun seçeneklerdir. Alkalin piller arasında hem şarjlı hem de şarjsız çeşitler bulmak mümkündür. Alkalin piller, standart pillere kıyasla uzun süre kullanılabilir. Özellikle de radyo, kamera veya müzik çalar gibi aletleri kullanırken alkalin pil kullanılması tavsiye edilir. Pil satın alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da pillerin doğa dostu olmasıdır. Kullanım ömrü kısa olan pil çeşitlerinden bazılarının doğada yok olması oldukça uzun sürer. Bu nedenle çevreye ciddi zararlar verir. Özellikle de atık pillerin çevreye verdiği zararı önlemek için kullan at pillerin yanı sıra uzun süre kullanabileceğiniz şarjlı pilleri tercih edebilirsiniz. Pili kullanırken de oksitlenmemesi için dikkatli olmalısınız. Aksi halde pilin yanlış kullanımı ve kalitesiz olması, pilin akmasına yol açabilir. 

Kaliteli Pil Çeşitleri Uygun Fiyatlarla Kepez'de!

Pil çeşitleri kadar pil fiyatları da sıkça araştırılan sorulardan biridir. Pillerin fiyatları, farklı bütçe aralıklarına hitap eden seçenekler sunar. Fiyatların farklı olmasının pek çok nedeni bulunur. Bu nedenler arasından ilki, marka farklılığıdır. Sayfamızda bulabileceğiniz farklı pil markaları, kaliteli ürün seçenekleri sunar. Piller aynı zamanda kapasitelerine göre de farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Tekli veya çoklu paketler halinde satılan pil çeşitleri arasında çoklu paketler, tekli olanlara göre oldukça ekonomiktir. Bütçenize uygun şarjlı pil seçeneklerini, sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından yapılmış olan yorumları okuyabilir, ekonomik ve bilinçli alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz. 

Pil boyutları da fiyat seçeneklerinin farklı olmasının nedenlerinden biridir. Sayfamızdaki indirimli ve kampanyalı fiyat fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Pilin büyüklüğünü, pili kullanacağınız alanı ve markasını belirleyerek, sayfamızdaki kolay filtreleme özelliklerini kullanabilirsiniz. Filtreleme özelliği sayesinde son derece kolay ve hızlı satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Şarj edilebilen ve edilemeyen piller arasından ihtiyacınız olan ürünleri, sayfamızdan güvenle satın alabilirsiniz. Dilerseniz ev ve ofis gibi farklı yaşam alanlarınızda ihtiyacınız olan ürünleri, Kepez’in kampanyalı fiyatları ile satın alarak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. İhtiyacınız olan pil çeşitlerine kolay ve hızlı şekilde sahip olmak için acele edin!


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR