609,99 ₺ KDV Dahil
649,99 ₺ KDV Dahil
609,99 ₺ KDV Dahil
649,99 ₺ KDV Dahil
609,99 ₺ KDV Dahil
649,99 ₺ KDV Dahil
2.699,99 ₺ KDV Dahil
2.999,99 ₺ KDV Dahil
1

SU YALITIM MALZEMELERİ

Su, insan yaşamı için olmazsa olmaz bir element özelliğine sahip. Yaşamın her alanında bu elemente ihtiyaç duyulduğu için doğru ve sürdürülebilir yöntemlerle kullanıma sunulması gerekiyor. Su yalıtım malzemeleri işte tam da bu konuda devreye girmektedir. Su yalıtım malzemeleri, yapıları ve bireyleri suyun oluşturması muhtemel zararlı etkilerinden korumak için tasarlanmış sistemlerdir. Aynı zamanda dışarıdan gelebilecek sızıntılara karşı suyu korumak için uygulanan işlemler bütünüdür.

Bilindiği üzere su, yapılarda ömrü ve dayanıklılığı belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Bir yapı için en riskli durum, su tesisatında yaşanacak sızıntılardır. Çünkü sızan su, yapıyı taşıyan bileşenlere temas eder ve zaman içerisinde korozyona neden olur. Haliyle yük taşıma kapasitesinde düşüş gerçekleşir.

Diğer yandan beton içerisi ile temasa geçen su, donma reaksiyonu gösterir ve yapı bütünlüğünün bozulmasına sebep olur. Tüm bu etkenler bir yapının güvenliği için oldukça önemli hususlardır. Bu da su yalıtım ürünleri sistemlerinin hayatımızdaki önemini göstermektedir.

Günümüzde yalıtım konusunda kullanılan ve yapılara en iyi çözümleri sunan birçok ürün vardır. Bunları birkaç başlık altında belirtmek mümkün. İşte su yalıtım malzemeleri çeşitleri:

 • Bitüm esaslı su yalıtım ürünleri
 • Poliüretan esaslı su yalıtım ürünleri
 • Elastomerik Reçine esaslı su yalıtım ürünleri
 • Çimento esaslı su yalıtım ürünleri
 • Astarlar ve yardımcı malzemeler

Su izolasyonu konusunda ihtiyaç tespiti yapılarak doğru malzeme kullanılması oldukça önemlidir. Hatalı ürün kullanımı, masraf ve zaman kaybına sebep olur. Ayrıca su izolasyonu için doğru malzeme kadar doğru uygulama da gereklidir. Çünkü doğru uygulama, su izolasyonu performansını arttırır.

Çatı su yalıtım malzemeleri kullanımı günümüzde diğer yalıtım malzemelerine oranla çokça tercih ediliyor. Özellikle ülkemizde yaşanan çetin kış şartları çatılara oldukça büyük zararlar verebiliyor. Yapılarda su sızıntı sorununun en çok yaşandığı yer için çatılardır demek mümkün. Bunun önüne geçebilmek ve önlem alabilmek için doğru ürünleri tercih etmelisiniz. Peki, çatılarda yaşanması muhtemel su sızıntılarının önüne geçmek için neler yapılabilir?

Çatı izolasyonu için öncelikle yüzey analizinin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Çünkü çatı zeminlerinde farklılıklar görülebilmektedir. Sonrasında doğru çatı su yalıtım ürünleri seçilerek kürlenmesinin düzgün bir şekilde uygulanması gerekir.

Teras Su Yalıtım Malzemeleri Fiyatları

Teras su yalıtımı, çetin geçen kış koşullarından çıkan çatıların kontrolü ve aksaklıkların giderilmesi işidir. Ayrıca yaz aylarında gelecek olan kış koşullarına karşı önleyici tedbir alınması da demek mümkün. Bireylerin sık kullanıma başvurduğu bu sistemler hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de teras su yalıtım malzemeleri fiyatları oluyor. Yazımızın devamında bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Teras su yalıtım malzemelerinin fiyatlarını belirleyen birçok etken vardır. Ürünün miktarı, kullanım alanı, malzeme kalitesi, dayanıklılık süresi gibi unsurlar fiyat belirlenmesinde etkili olmaktadır. Ülkemizde yaşanan döviz hareketliliğinde dolayı fiyatlandırmada artışlar olsa da bu ürünlerin sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulacak bu artış göz ardı edilebilir.

Isonem Ms 82 Nem Boyası 1 Kg ürünü ile teraslarınıza bakım yapabilirisiniz. Uygun fiyatlı olan bu ürünle ilerde büyük zararların oluşmasını önlemek oldukça pratik. İç ve dış fark etmeksizin duvarları doğa koşullarının olumsuz etkilerine karşı korur. Hava koşullarından dolayı meydana gelen nem ve rutubet sorunlarının giderilmesi için özel kimyasallar ve polimerler ile modifiye edilerek üretilmiştir. Özelliklerin başında güçlü sentetik yalıtım boyası olması gelmektedir. Nemli veya kuru duvara kolayca uygulanabilir. Ayrıca uygulama yapılacak olan yüzeyin boyalı ve boyasız olması fark etmiyor. Nem dayanımı özelliği sayesinde duvarlarda rutubet ve nem oluşumunu önler. Daha önceden meydana gelen ve sorun teşkil eden bir rutubet sorunu varsa yok eder. Her türlü yüzeye yapışma mukavemeti son derece güçlüdür, kabarma yapmaz, kimyasallara karşı dayanımı oldukça başarılıdır. Uygulama yapılan yüzeye herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Boya kabarmalarına karşı da oldukça başarılı sonuçlar meydana getirir. Duvar ile alakalı çoğu sorununu ortadan kaldıracak özelliklere sahip bu ürüne Kepez Yapı Market web sitesinden kolayca ulaşabilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Su Yalıtımı Uygulama Alanları

Su yalıtım malzemelerinin türü ve kalitesi kadar bir diğer önemli konu da, su yalıtımı uygulama alanlarının çeşitliliğidir. Çünkü her alan kendi içerisinde farklı ürün ihtiyacını barındırır. Bu sebeple doğru alan analizi, yalıtım işinde elzem bir konudur. Peki su yalıtımı uygulama alanları nelerdir. İşte cevabı…

 • Teras su yalıtımı
 • Çatı su yalıtımı
 • Bodrum su yalıtımı
 • Temel perde duvar su yalıtımı
 • Dış cephe su yalıtımı
 • Peyzaj alanların su yalıtımı

Bu listeye daha birçok alan eklemek mümkün. Su yalıtımı konusunda verebileceğimiz tavsiye kaliteli ürünleri usta kişiler ile buluşturarak ihtiyaçlarınızı gidermeniz gerektiğidir. Su yalıtımı malzemeleri başında kaliteli boyalar geliyor. Duvarlarınızı hava koşullarına karşı koruyabilmek ve sağlıklı koşullarda yaşayabilmek için iç ve dış duvar boyalarınızı dayanıklı ürünlerden seçmelisiniz. Tam bu noktada devreye Kepez Yapı Market’in su yalıtım malzemeleri kategorisindeki kaliteli ürünler girmektedir. Kepez Yapı Market web sitesinde satışa sunulan ürünleri, evinizin güvenliği ve sizin sağlıklı koşullarda yaşayabilmeniz için kaliteli markalar aracılığıyla size sunar. Filli Boya Sutut 20 Kg ürününe firmanın web sitesindeki avantajlardan yararlanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Capatect Sutut kuruduktan sonra; su geçirmez ve sağlam bir elastik kaplama oluşturur. Her tür zemine kolayca uygulanabilen pratik bir üründür. Su yalıtımıyla ilgili meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı kesin çözüm getiren içeriğinde asfalt ve solvent içermeyen bir malzeme olmasıyla oldukça popülerdir. Kullanıcıların bu ürünü tercih etme sebeplerinin başında su bazlı boya ile kolayca boyanabiliyor ve uzun ömre sahip olması geliyor. Uygulama sırasında dikkat etmeniz gereken şeyler arasında yüzeyin nemsiz, kuru ve temiz olması yer alıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR