1 2 3 4 >

Duvar Seramikleri

Yaşam alanlarınızın duvarlarını nemden korumak, modern görünmesini sağlamak ve şık tasarım detayları oluşturmak için duvar seramik modellerini kullanabilirsiniz. Yaşadığınız ortamın iç ve dış cephelerinde tercih edeceğiniz duvar fayansı, farklı desenleri ile dekorasyon anlayışınızı yansıtır. Mutfak, teras, balkon, banyo, salon gibi evinizin tüm bölümlerinde şık motiflere sahip duvar fayans modellerini tercih edebilirsiniz. Kepez Yapı Market ayrıcalıkları ile zevkinize en uygun olan seramik modelini yaşadığınız ortama uygulayabilirsiniz.

Seramik Türleri Nelerdir?

Ev ve ofis mekanlarının duvarlarını koruyan seramik modelleri farklı seçenekler ile her kullanıma uygun alternatifler sağlar. Yaşadığınız ortamın duvarlarını nemden, rutubetten, kirden koruyan fayans modelleri sayesinde uzun süre dayanıklı yapılar tasarlayabilirsiniz. Duvar ve yer seramikleri farklı malzemeden üretilir. Kullanım amacınıza uygun olarak beğendiğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

  • Seramik türleri iç ve dış cephe duvarlar için ayrı olarak sunulur.
  • Balkon ve teras gibi dış yüzeyler için daha büyük duvar seramik ölçüleri kullanılır.
  • Büyük parçalar halinde üretilen fayanslar ile kısa sürede dış cephelerin kapanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Banyo ve mutfak gibi iç cephe duvarlar için desenli, küçük ölçülü fayans modelleri uygun olur.
  • Tezgah arası seramik modelleri ile duvar fayans çeşitleri uyumlu desenlerde tercih edilerek dekorasyonda bütünlük sağlanır.

Duvar Seramikleri Nasıl Olmalı?

Duvar seramikleri dış cephe ve iç cephe olarak farklı kullanım alanlarına göre tercih edilmelidir. Dış cephe duvarlarda kullanılan fayans modellerinin koyu renk olması çabuk kirlenmesini önler. Duvar seramiklerini tercih ederken kullandığınız mekanın stiline uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Balkon, teras gibi dış cephe duvarlarında taş görünümlü duvar seramiklerini kullanarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle yazlık ve dağ evi gibi mevsimsel konaklanan mekanlarda taş görünümlü balkon duvar seramikleri hoş bir görünüm sunar.

Mutfak ve banyo gibi gün içerisinde sık kullanılan bölümlerde duvarları nemden korumak, rutubetli görüntünün oluşmasını engellemek için mutfak duvar seramikleri kullanabilirsiniz. Açık veya koyu renk, düz ya da desenli seçenekleri bulunan mutfak fayans modelleri her zevke uygun olur. Kolay temizlenen, leke tutmayan ve şık bir görünüm sunan duvar seramikleri ile mutfaklarınızı daha konforlu hale getirebilmeniz mümkün hâle gelir.

Salon ve oturma odası gibi günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz mekanlarda geçmişten beri modası geçmeyen çini desenini tercih edebilirsiniz. Mat ve parlak renklerde sunulan duvar seramik çeşitleri ile yaşadığınız ortamın enerjisini yükseltebilmeniz mümkündür. Farklı fayans modellerini bir araya getirerek yaratıcı motifler oluşturabilir, özgün dekorasyon fikirlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Retro tarzı fayans desenleri ile hem klasik hem çağdaş bir stil yakalayabilirsiniz.

Doğru Seramik Çeşidi Nasıl Seçilir?

Seramikler yaşam alanlarınızın nemi fazla olan alanlarında sık tercih edilir. Duvarlarınızı su ile temastan koruyan duvar seramikleri yere döşenen seramikler den daha hafif üretilir. Duvarlarınıza fazla ağırlık vermeyen bu fayans modelleri ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Duvar seramikleri kullanım alanına, ölçüsüne, metrekaresine ve adedine göre fiyat çeşitliliği sağlar. Uygulama yapacağınız alanın seramik döşeme işlemine uygun olması gerekir. Duvarın yapısı, metrekaresi ve bulunduğu ortam seramik tercihini etkiler. Duvar seramikleri daha düşük sıcaklıkta üretilir. Bu nedenle duvarlarınızı nemden daha iyi korur. Ancak yer seramiklerine oranla daha çabuk kırılırlar. Yaşam alanlarınızda doğru seramik çeşidini kullanmak için, yer ve duvar gibi bölümlere farklı seramikler tercih etmeniz gerekir.

İç ve dış mekanlarda kullanılan seramik türleri aynı değildir. Dış mekanlar mevsimsel koşullara daha dayanıklı olması için porselen karolar ile güçlendirilir. Seramiksan, Uşak Seramik gibi markaların en kaliteli seramik modellerini yaşam alanlarınıza uygulayarak, dekorasyon stilinizi yansıtabilirsiniz. Tuğla ve taş desenli dış mekan seramikleri ile naturel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Çiçekli, kabartmalı ve geometrik desenli fayans modellerini iç mekan duvarlarında kullanabilirsiniz. Birinci sınıf kalite malzemeden üretilen duvar seramik modelleri ile yaşadığınız ortamın güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz.

Duvar Seramikleri Nasıl Temizlenir?

Duvar seramik modelleri, modern görünümü ile her evde tercih edilir. Yaşam alanlarınızın uzun süre dayanıklılığını koruyan duvarlara sahip olması için nemden korunması gerekir. Nemi önleyen ve suyun sürekli duvar ile temas etmesine izin vermeyen seramik modelleri hayat kalitenizi yükseltebilirsiniz. Salon duvar seramikleri, banyo ve mutfak fayansları kolay temizlenen yapısı ile konforlu bir yaşam sunar.

Duvar seramiklerini temizlerken;

  • Ağartıcı ve yıpratıcı deterjanlar kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir.
  • Süngerin sert kısmı, bulaşık teli, fırça gibi çizilmeye sebep olacak materyalleri silme işleminde tercih etmemeniz önemlidir.
  • Yumuşak ve nemli bez ile günlük olarak düzenli temizlemelisiniz.
  • Silme işleminden sonra kurulayarak ilk günkü gibi parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Darbelerden koruyarak çatlak bir görünüm oluşmasına engel olabilirsiniz.

Mutfak ve banyo gibi alanlar sık kullanıldığı için çabuk kirlenir. Bu bölümlerde kullandığınız seramik modelinin düz yapıda olması pratik şekilde temizlemenize imkan verir.

Duvar Seramikleri Nereden Alınır?

Yeni evlenenler ve evini yenilemek isteyenler duvar seramik modelleri ile yeni bir yaşama adım atabilirler. Erişilebilir fiyat avantajı ile en uygun duvar seramik modellerini tercih ederek aile bütçesini zorlamadan modern bir stil yakalayabilirsiniz. Yaşadığınız bölgenin tuz ve nem oranlarını dikkate alarak uygun seramik çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Uzun süreli sorunsuz kullanım için kaliteli seramiklerin satın alınması çok önemlidir. Duvar seramikleri sık sık yapılan bir yapı işlemi değildir. Bu nedenle duvar seramiklerini tercih ederken dikkat edilmesi gereken noktaların bilinmesi ve kaliteli markaların ürünlerinin kullanılması gerekir. Kepez Yapı Market, birbirinden farklı desen ve renk alternatifi ile geniş seçenekler sunar. Yaşam alanlarınıza, dekorasyon anlayışınıza, kullanım amacınıza en uygun olan duvar seramik modelini değerlendirebilirsiniz. Güvenli alışveriş deneyimi ile beğendiğiniz duvar fayans modellerini hemen satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR