121,99 ₺ KDV Dahil
142,99 ₺ KDV Dahil
234,99 ₺ KDV Dahil
265,99 ₺ KDV Dahil
134,99 ₺ KDV Dahil
174,99 ₺ KDV Dahil
49,99 ₺ KDV Dahil
89,99 ₺ KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Yeni Ürün
49,99 ₺ KDV Dahil
89,99 ₺ KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Yeni Ürün
49,99 ₺ KDV Dahil
89,99 ₺ KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Yeni Ürün
49,99 ₺ KDV Dahil
89,99 ₺ KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Yeni Ürün
49,99 ₺ KDV Dahil
89,99 ₺ KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Yeni Ürün
49,99 ₺ KDV Dahil
89,99 ₺ KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Yeni Ürün
49,99 ₺ KDV Dahil
89,99 ₺ KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Yeni Ürün
99,99 ₺ KDV Dahil
139,99 ₺ KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Yeni Ürün
59,99 ₺ KDV Dahil
99,99 ₺ KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Yeni Ürün
59,99 ₺ KDV Dahil
99,99 ₺ KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Yeni Ürün
109,99 ₺ KDV Dahil
149,99 ₺ KDV Dahil
89,99 ₺ KDV Dahil
129,99 ₺ KDV Dahil
119,99 ₺ KDV Dahil
159,99 ₺ KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Yeni Ürün
1 2 3 >

Silikon

İzolasyon alanlarında ana yapıştırma malzemesi olarak kullanılmasıyla bilinen silikon, su dayanıklılığına karşı yüksek orandaki gücüyle ön plana çıkar. Bu sayede su alan bölgeler üzerinde de kullanılmaya elverişlidir. Birçok farklı çeşidiyle dikkat çeken silikonun tercih edilebileceği alanlar da oldukça fazladır. Genelde pek çok kişinin kullanmayı seçtiği standart silikon türü, duşa kabin ve lavabo gibi yerlerde su sızmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca dolgu ve yapıştırma işlemleri için de elverişli bir yapıya sahiptir. Bir diğer silikon çeşidi olan ve halk arasında ayna yapıştırıcısı olarak da adlandırılan ayna silikon, diğer silikonların aksine dışarıdan içe değil de içeriden dışarıya kuruyan şekilde tasarlanır. Özellikle aynaları yapıştırma ve PVC doğrama ya da birleştirme işlemleri için tercih edilir. Aynı zamanda cam yapıştırma işleminde de etkili bir performans sunduğu için kullanılmasıyla bilinir. Bir diğer silikon çeşidi ise ısıya dayanıklı silikon olarak adlandırılır. Bu ürün seçeneği, yüksek ısı direncine karşı etkili olduğu için endüstriyel makine parçaları üzerinde kullanılır. Diğer yandan otomobil tamirat ve tadilat işlemleri için de tercih edilmeye uygundur. Silikon çeşitlerinin genel olarak ısıya karşı dayanıklılığı yüksek olduğu için uzun süreli kullanıma elverişlidir. Böylelikle bu ürünler hem kullanışlı hem de faydalı olmasıyla büyük oranda ilgi görür. Silikon uygulama işlemlerinde gereksinim duyulan silikon tabancası ve şeffaf silikon seçeneklerine Kepez Yapı Market üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mastik

Mastik nedir diye merak eden kişiler için şu şekilde bir açıklama yapılabilir: Özellikle çatlak dolgular üzerinde birleşim işleminde tercih edilen mastik, dolgu ve yalıtım amacıyla kullanılır. Boyanabilir olması yönüyle ön plana çıkan mastik, işlem yapılması esnasında cephe üzerinde kendini belli etmez. Öte yandan mastik kurudukça sertleşen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de kısa süre içerisinde bulunduğu yüzey ile bütünleşir. Özellikle geniş bölgelerde kullanılması tercih edilen mastik silikon, dolgu işlemlerinde sunduğu yüksek performans sayesinde oldukça kullanışlı olur. Ayrıca tüm boya türleriyle de uyumlu olan yapısı sayesinde pek çok durumda tercih edilir. İşlem yapılan yüzey üzerinde pürüzsüz bir görünüm sunan ürün, kullanıcılar tarafından da büyük beğeni toplamayı başarır. Tek bileşen sahip olan yapısı ve yüksek elastikli içeriği ile bilinen poliüretan mastik, asıl olarak sızdırmazlık ve genleşme özelliği sağlanması amacıyla kullanılır. Hem iç hem de dış yüzeylerde kullanılmaya uygun yapısıyla çoğunlukla dar bölgeler için daha etkili olur. Aynı zamanda bu kullanım amaçları için geliştirilmiş olan poliüretan köpük malzemeleri ile birlikte istenilen performansı sergiler. Yüksek kalitede bulunan dolgu ve montaj köpüğü olarak bilinen bu materyal; su, ısı ve ses yalıtımının sağlanması için de kullanılmaya elverişlidir. Ayrıca özellikle dış cephe ve kapı ya da pencere monteleme işlemlerinde büyük oranda kolaylık sağlar.

Silikon ve Mastik Arasındaki Farklar Nelerdir?

Birçok alanda benzerlik gösterdiği için genellikle birbiri ile karıştırılan silikon ve mastik, sanılanın aksine oldukça farklı ürünlerdir. Silikon ve mastik farklarıyla ilgili şu şekilde bir açıklama yapılabilir: Mastikler silikona göre daha uzun süreli bir kullanım avantajı sağlar. Ayrıca daha yüksek oranda bir performans sergilediği için sonuçları da silikona oranla kalıcı olmasıyla ön plana çıkar. Ancak bu iki materyalin kullanım alanları farklı olduğu için doğru ürünü seçmeye özen göstermeniz gerekir. Silikon çoğunlukla izolasyon işlemleri üzerinde yapıştırma amaçlı olarak kullanılır. Mastik ise izolasyon ve dolgu işlemlerinde tercih edilir. Mastik için büyük bir avantaj sunan boya tutma özelliği, silikonda bulunmamaktadır. Silikonun boya tutmaya elverişsiz bir yapısı vardır. Diğer yandan mastik kurumaya başladıkça sertleşir ve böylelikle sahip olduğu elastik yapısını da yavaşça kaybeder. İkisi de antibakteriyel olarak bilinen materyallerin kuruma süreleri de değişiklik gösterir. Mastik 12 ila 24 saat aralığında tam anlamıyla kuruma gösterirken silikon ise 6 saatte kurur. Ürünleri tercih edeceğiniz zaman kullanacağınız alanı göz önünde bulundurarak seçim yaparsanız ihtiyaç duyduğunuz işlemi daha kısa sürede ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir maddi kayıp da yaşamazsınız. Gereksinim duyduğunuz materyallerin tamamına ve daha fazlasına Kepez Yapı Market aracılığıyla rahatlıkla ulaşabilir, ürünler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Silikon ve Mastik Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanım alanları ve işlevleri açısından farklılık gösteren silikon ve mastik materyalleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı etmenler bulunur. Silikon ve mastik seçerken dikkat edilmesi arasında gelen ilk etmen, materyalleri kullanmak için tercih edeceğiniz alandır. Mastik daha geniş yüzeylerde kullanılmaya elverişliyken silikon ise belirli bölgeler üzerinde kullanılmaya uyumlu olacak şekilde tasarlanır. Bu sebeple ürünleri kullanacak olduğunuz alanının boyutunu seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gerekir. Diğer yandan hangi amaçla bu materyallerden bir tanesini tercih edeceğiniz de oldukça önemlidir. Silikon direkt olarak izolasyon işlemleri için elverişli bir yapıda üretilirken mastik ise daha çok dolgu işlemleri esnasında tercih edilir. Ayrıca materyaller için boya tutma özelliğine de dikkat ederek seçimde bulunmalısınız. Mastik uzun süreli boya tutma özelliğine sahipken silikonda böyle bir durum söz konusu değildir. Öte yandan fiyatları arasında da değişiklik görülen mastik ve silikon, işlevsellik durumuna ve kullanışlılık avantajına göre geniş fiyat aralıklarında sahiptir. Ancak silikon bu açıdan bakıldığında daha maliyetli bir ürün olduğu için almak istediğiniz ürünü doğru belirlemeniz önemlidir. Böylelikle herhangi bir maddi kayıp yaşamanız da söz konusu olmaz ve doğru seçimde bulunduğunuz için işlerinizi de kısa sürede halletmek imkanını elde edebilirsiniz. Konuyla ilgili tüm ürün detaylarını Kepez Yapı Market sayesinde öğrenebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR