Termosifonlar

Termosifonlar, içerisinde yer alan suyu talep edilen sıcaklığa gelene dek ısıtmaya devam eden ve bu sayede de sıcaklık düzeyinin sabit tutabilen cihazları ifade eder. Depoda bulunan suyun sıcak hale gelmesi, rezistans adı verilen ısıtıcılarla mümkün olur. Termosifon kapasiteleri temel olarak 5-120 lt arasında değişir. Depoların büyüklük düzeyine bağlı olarak termosifonlarda yer alan ısıtıcı güçleri değişir. 

Isıtıcı güç kapasiteleri çoğunlukla 400 W-6000 W aralığındadır. Özellikle evlerde kullanılan termosifonlar için 1980 W ortalama bir değer olarak kabul görür. Sıcak duyu pratik bir şekilde ürettikten sonra ev ya da iş yeri içinde dağıtmak amacıyla kullanılan termosifonlar, kullanım maksadına bağlı olarak birbirinden farklı türlerde karşımıza çıkar. 

Farklı marka ve özelliklere sahip ürünleri, kullanım amacına bağlı olarak kullanabilirsiniz. Bilindiği üzere termosifonların çalışma prensipleri belli özelliklerinden dolayı birbirinden ayrılır. Örneğin elektrikli termosifon ile doğalgazlı olarak kullanılabilen modelleri bu noktada birbirinden net şekilde ayırmak gerekir. 

Depo boyu büyük olan modellerde ısınma sirkülasyonu ile alakalı problemler yaşanmaz. Bu nedenle evlerde kullanılan termosifon 50 lt ve 65 lt depo kapasitesine sahiptir. Fakat spor salonu benzeri alanlarda sıcak su ihtiyacı daha fazla olduğu için depoların daha büyük tercih edilmesi normaldir. Spa ve benzer mekanlarda termosifon kapasitesi 80 litreye kadar çıkabilir. 

Demirdöküm termosifon modelleri başta olmak üzere birçok markaya ait termosifonu hızlı ve pratik bir şekilde görüntülemek ve güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlamak adına Kepez Yapı Market’i tercih edebilirsiniz. 

Termosifon Özellikleri 

Termosifonlarda en önemli bölümlerden biri olan tank kapasitesinin artması, ısınmak adına sistemin ihtiyaç duyduğu yakıt miktarını etkiler. Kepez Yapı Market’in “Termosifon” kategorisinde oldukça geniş bir fiyat skalası ile karşılaşabilirsiniz.

İhtiyacınıza ve talebinize uygun şekilde en ideal ürüne karar verebilir ve siparişinizi saniyeler içinde online olarak verebilirsiniz. Evler kadar ofislerde de sıkça kullanılan termosifonların kurulumu kolaydır. Tezgahların altında, üstünde ya da doğrudan banyoda tercih edilebilir. 

Termosifonun mekan içinde nerelere dağıtım yapacağı noktasında çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz. Örneğin sadece banyo içinde kullanmak adına küçük hacimli termosifonlara yönelebilirsiniz. Doğalgazla çalışan ya da elektrikli doğalgaz modelleri değerlendirebilir ve uzun ömürlü bir termosifona sahip olmanın ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz. 

Kombi ya da şofben gibi 24 saat sıcak su temin edebilmek amacıyla yaygın bir şekilde kullanılan termosifon, size büyük bir konfor alanı yaratır. Sıcak suyu temizlikte, duş alırken ya da bulaşık yıkarken rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Sıcak suyu belli bir düzeyde ve sıcaklıkta tutan bu özel ürünler, farklı özelliklerle karşımıza çıkar. Yapacağınız ideal seçim, yaşam alanlarınızda size çok daha verimli bir kullanım olanağı doğurur. 

Pratik bir kullanım imkanı yarattığı için büyük beğeni toplayan termosifonlar, aynı zamanda antibakteriyel özellikleriyle fark yaratır. 70 derecelere kadar çıkabilen cihazlar, bakterilerle dolu olan suyu kolayca temizler. Bu nedenle tümüyle sterilize edilmiş olan suyu kullanmanın avantajlarını yaşayabilirsiniz. 

Termosifon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eviniz ya da işletmenizde doğru ve ideal termosifon seçimi, size epey avantaj sağlayacaktır. Kullanmış olduğunuz alanın suya ne denli ihtiyaç duyduğu veya ne tarz bir sistemi desteklediği, doğru seçim yapmak adına sorulması gereken öncelikli sorulardır. 

Geniş aileler tarafından kullanılan evler ile tek kişinin kullandığı bir ev arasında suya duyulan ihtiyaç bakımından ciddi farklar söz konusudur. Bu nedenle termosifonu kullanacak kişi sayısına göre uygun bir tank seviyesi seçin. Alacağınız termosifonu hangi bölgede kullanacaksanız, ürün tipinizi de ona göre belirlemelisiniz. 

Desteklenen sisteme bağlı olarak da termosifon seçimi yapabilirsiniz. Örneğin doğalgaz şebekesinin bağlı olduğu bir evde bu yapıya uygun bir model tercih edilebilir. Öte yandan doğalgaz bulunmayan mekânlarda elektrikli termosifonlara yönelik yapılan tercihler çok daha uygun olacaktır. 

Oturduğunuz evin konumu şebeke suyunda basınç farkları yaratır. Kurulum esnasında yokuşta ya da üst katta oturup oturmama durumuna dikkat edilmelidir. Basınç farkları, gelen suyu doğrudan etkileyebilmektedir. Basınç regülatörü bulunan cihazlar, bu soruna büyük ölçüde çözüm üretir. Bazı gelişmiş termosifon modellerinde fazla ısınmadan kaynaklı problemlerin önüne geçmek adına koruma özelliği getirilmiştir. Ayrıca elektrik ventili olan elektrikli termosifonlar, güvenlik korumanızı daha da artırır.

Termosifon aktif olduğu sürece sıcak su, belli bir ısı düzeyinin altına inmez. Ürünün paslanma ve korozyon karşısında direnç göstermesine dikkat etmelisiniz. Bu nedenle paslanmaz çelikten ya da titanyum benzeri sağlam madenlerden üretilmiş olan tasarımların daha dayanıklı olduğu görülür. Daha düşük enerji tüketimi sağlamak adına dilediğiniz zaman EKO modunu aktif hale getirebilirsiniz. Bu sayede de termostatınız için daimi olarak aç/kapa yapmak zorunda kalmazsınız.

Termosifon Fiyatları

Ev veya iş yeriniz için termostat alırken fiyat kadar genel özellikleri de önemsemeli ve tercihinizi bu denge içinde gerçekleştirmelisiniz. Bilhassa dayanıklılığın ve kalitenin ön planda tutulduğu durumlarda sonuç her daim lehinize olacaktır. Termostat fiyatları söz konusu olduğunda genel olarak kullanılan malzemenin yapısı, su tankının büyüklüğü ve sistemde yer alan diğer ek özellikler etkili olur.  

Termosifonlar daimi olarak su ve sıcaklığa maruz kalan cihazlar olduğu için oldukça dayanıklı olmak zorundadır. Fiyat konusunda kısıtlamaya giderken belli özellikleri de göz ardı etmemelisiniz. Görece kalitesiz ve düşük fiyatlı ürünlerde belli kullanımlardan sonra kazanda aşınma, paslanma ya da kireçlenme gibi problemler baş gösterebiliyor. 

En uygun termosifon fiyatları için Kepez Yapı Market’in “termosifonlar” kategorisini 24 saat boyunca ziyaret edebilir ve indirim fırsatlarını ya da kampanyaları güncel olarak takip edebilirsiniz. Öte yandan filtreleme özelliğinden yararlanarak ihtiyaçlarınızla en çok örtüşen termosifonları kolayca keşfedebilir ve alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR