1 2 >

Panel Radyatörler

Panel radyatörler, ısıtma sistemleri içerisinde en yaygın olarak kullanılan cihazlardan birisidir. Radyatör, içerisinde bulunan sıcak su ve buharı dışarıya ileten sistemler olarak üretilmişlerdir. Dışarı iletilen su ve buhar sayesinde ısıtılması hedeflenen alanın sıcaklığı uzun süre devam etmektedir. Panel radyatörler, montajı ve kullanımı kolay olan ısınma araçlarıdır. Diğer radyatör çeşitlerine göre uygun fiyatlarda satılan ürünlerdir.

Günümüzde birçok evde panel radyatör cihazları kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise fiyatlarının uygun olması ve monte işleminin kısa sürmesidir. Akışkan ısısını dış ortamlara hızlıca aktaran bu cihazların, dış yüzeyleri de kıvrımlıdır. Panel radyatörler, hızlı bir şekilde ısınır ve hızlıca soğur. Bu nedenle ısı koruma seviyesi diğer çeşidi olan döküm radyatörlerden hemen sonra gelmektedir.

Evlerin bütün odalarında bulunan ve ısı derecesini istenilen seviyelerde ayarlayabilen bu cihazlar sayesinde soğuk kış günleri rahat bir şekilde geçirilmektedir. Soba ve şömine gibi ısınma araçlarının yerine geçen panel radyatörler merkezi ısınma sistemlerinin parçası olmuştur. Ev, işyerleri, okul ve pek çok alanda kullanabileceğiniz cihazlardır.

Radyatörler, kullanılan malzemeye ve şekillerine göre farklı sınıflara ayrılmıştır. Bunların arasında dökme, dilimli çelik ve alüminyum radyatörler bulunmaktadır. Bu ısınma sistemleri, kullanılacak yere göre değişik özelliklere sahiptir. Isı enerjisi sağlayan ve evlerde konfor sıcaklığı oluşturan bu sistemler sayesinde kış günlerini geçirmek daha kolay ve zahmetsiz olmaktadır. 

Panel Radyatör Çeşitleri

Radyatör çeşitleri birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında ısı iletkenliği, kullanım ömrü ve benzeri şeyler bulunmaktadır. 

Döküm Radyatörler

Panel radyatör çeşitleri arasında ısı iletkenliği yüksek olan çeşitlerdendir. Evlerin salonlarında veya odalarında kullanılan bu ısınma cihazları, enerjiden tasarruf sağlamaktadır. Diğer radyatör çeşitlerine oranla uzun ömürlüdür. Döküm radyatörler, içerisinde bulunan ısıyı hızlı bir şekilde yaydıklarından dolayı kullanıldıkları ortamı kısa sürede ısıtmaktadır. 

Döküm radyatörler, ısı cihazları olmalarının yanı sıra evleri oldukça şık gösteren renklere de sahiptir. Dekoratif oldukları için arzu edilen renklerde kullanılabilmektedir. Modüler dilim özelliği sayesinde de istenilen boyutlarda birleşebilmekte ya da ayrılabilmektedir. 

Dilimli Çelik Radyatörler

Bu radyatör çeşitleri, döküm radyatörleri gibi ağır değildir. Hafif ve uygun fiyatları ile ön plana çıkan ürünlerdir. Uzun kullanım sürelerine sahip değildir. Ancak diğer çeşitlerinden fazla su hacim oranı bu radyatörlerde bulunmaktadır. Dilimli çelik radyatörlerin içleri pas ve kir tutmamaktadır ve bundan dolayı ısı tasarrufu oldukça fazladır. Döküm radyatörler gibi dekoratif özellikleri vardır ve temizliği kolay bir şekilde yapılmaktadır. 

Alüminyum Radyatör

Çevre dostu, dekoratif ve tasarruflu özelliklere sahip olan alüminyum radyatörler, son yıllarda fazlası ile tercih edilen ısıtma cihazlarındandır. Pek çok sektörde veya konutlarda tasarruflu ürün isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Alüminyum radyatörler, dilimli olarak üretilmekte ve yüksek ısı sağlamaktadır. Uzun süreli kullanıma sahip ve alternatif renk seçenekleri olan bir radyatör çeşididir. 

Panel Radyatör Tip ve Modelleri

Binalar ve konutlar farklı yapısal özelliklere göre inşa edilmiştir. Bundan dolayı her bir yapının ısınma durumu aynı olmamaktadır. Yalıtım özelliklerine göre ısınma işlemleri de değişebilmektedir. Kış aylarında sıcak bir ev ortamını oluşturmak için panel radyatörler gibi ısınma cihazlarına ihtiyaç duyulmaktadır. 

Genel olarak merkezi sistem ile çalışan panel radyatörler, sıcaklık oranı yüksek olan sıvıların borularda dolaşması ile çevreye ısı vermektedir. Isıtılacak olan alanın büyüklüğü radyatörlerinde büyütülmesini sağlamaktadır. Büyük evlerde veya ev odalarında yüksek ısıtma kalitesine sahip panel radyatörler kullanılmalıdır. Alüminyum radyatörler, az miktardaki su ile çalışabilmektedir ve ortama fazla ısı enerjisi yayabilmektedir. Bu tip radyatörlerin kullanımı sayesinde tasarruf edilebilme imkanı ortaya çıkmaktadır. 

Demir Döküm Plus Panel Radyatör modellerinde ısı miktarı oldukça fazladır. Farklı boya teknolojileri kullanılarak dayanıklı ürünler meydana getirmektedir. Demir döküm radyatörler, ambalaj sistemi özelliklerine sahip olduğundan rahatlıkla taşınabilen ısıtma cihazlarıdır. Bu radyatörlerin uzun ömürlü olmalarının bir diğer sebebi de çinko ve kataforez boyalarının yüzeylerinde uygulanmasıdır. 

Panel radyatörlerin tipleri 5 farklı yükseklikte olmaktadır. 400 mm oranından 3000 mm’ye kadar değişik uzunluklarda üretilmektedir. Yüksek basınçlara dayanıklılık ve su oranının düşüklüğünden dolayı tasarruf etme imkanı vermektedir. Bu özelliklere sahip olan panel radyatörler kaliteli performans göstermektedir. 

Panel Radyatör Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Panel radyatör ısıtma cihazları dekoratif bir görüntü oluşturmaktadır. Hafif ve kurulumları kolay olduğu için tercih edebileceğiniz ürünler arasında bulunmaktadır. Isı performansları yüksek olan bu cihazlar sayesinde istenilen sıcaklığa ulaşmak hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Panel radyatörler, kullanımı yapılacak olan alana uygun büyüklükte olmalıdır. Büyük bir odaya küçük radyatörler yerleştirmek odanızı yeterince ısıtmanıza engel olacaktır. Bundan dolayı seçilecek olan radyatör çeşitlerinin yanı sıra boyutları da oldukça önemlidir. Isının dışarıdaki ortama iyi yayılması gerekmektedir. 

Radyatör kurulumlarının kolay ve pratik olması bu cihazların tercih edilmelerindeki en önemli etkenlerdendir. Hafif cihazlar olduklarından kurulum işlemleri ve taşınma durumları oldukça hızlı yapılmaktadır. Panel radyatörler uzun bir süre beklemeden kullanılabilecek ısıtma ürünleridir. 

Panel radyatörleri seçmeden önce temizlik işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek gerekmektedir. Özellikle döküm radyatörler yavaş çalıştıklarından dolayı kirlenme oranları fazladır. Bundan dolayı sık sık radyatör temizliği yapılabilmektedir. Panel radyatörler, evlere ve bulundukları her alana estetik bir görüntü vermektedir. Evinizin şık bir görünümde olmasını isterseniz bu ısıtma cihazlarını seçebilirsiniz.

Panel radyatörler kendilerine ait özellikleri barındıran ısıtma ürünleridir. Demir Döküm ve E.C.A modelleri gibi ısı iletkenliği yüksek seviyelerde çalışan cihazları bulunmaktadır. Radyatörler, monte işlemine zaman harcamayan ve alan ısı yönetimini kaliteli şekilde sunan ürünlerdir. Nostaljik bir görünüm sağlamasının yanı sıra uzun yıllar boyunca size eşlik edebilecektir. Hem dekoratif hem de faydalı bir ürün kullanmak istiyorsanız bu cihazları Kepez yapı market olarak sizlere sunmaktayız. Ürünlerimizi inceleyip size en uygun kaliteli ürünleri satın alabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR