1 2 >

Aydınlatma Armatürleri


Aydınlatma armatürleri ortamın ya da nesnenin aydınlatılması için kullanılıyor. Günlük yaşamda pek çok alanda kullanım olanağı sunan armatür modelleri ev ve iş yerleri için büyük önem taşıyor. Temel olarak bir veya birden fazla lambayı içeren bu ürünler estetik açıdan da beklentilerinizi doğru şekilde karşılamaya yardımcı oluyor. 

Aydınlatma İhtiyacınızı Karşılayan Armatür Modelleri 


Aydınlatma armatürleri işlevsel ve estetik beklentilerinizi doğru karşılamak için kolaylık sunuyor. Alanın ya da belirli ürünlerin aydınlatılması için kullanılan bu ürünler, net bir görüş bulmak isteyenlere hitap ediyor. Dekoratif açıdan da yaşam ve iş alanlarını güzelleştiriyor. Aynı zamanda aydınlatma armatürleri, içerisinde yer alan lambaların olumsuz etmenlerden korunmalarını da mümkün hale getiriyor. Bu ürünler kendi içlerinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Tavan aydınlatma armatürü olarak avize, floresan ve güç kaynağı ile çalışan LED aydınlatma armatürleri bulunur. Bunun dışında yapılarına göre farklı modelleri de bulunmaktadır. Sokak için kullanılacak olan ürünler ışık dağılımının diğer modellere göre yüksek şekilde olmasını sağlar. 


Farklı alanlarda kullanım kolaylığı sunan yapıları ile birlikte öne çıkan modeller arasından seçim yaparken belirli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle seçimde ürünün montaj edileceği yerin ihtiyaçlarını göz önünde tutmalısınız. Aynı zamanda kullanılacak alanda bulunan insanların da aydınlatma alışkanlıklarına dikkat edilmelidir. Günümüzde sadece aydınlatma ihtiyacı için kullanılmayan armatürler alandaki estetik beklentilerin de doğru karşılanması adına doğru çözümler üretmektedir. 

Estetik ve İşlevsel Armatür Modelleri 


Aydınlatma ihtiyacınızı doğru karşılamanın yanında aydınlatma armatürleri estetik görünüm yakalamanız için de önemlidir. Farklı tasarımlara sahip oldukları için alanın estetik beklentilerini doğru olarak karşılamaya yardımcı olur. Özellikle iş yerlerinde estetik etki aydınlatma üzerinden çok fazla olmaktadır. İşyeri gibi alanlar için tercih edilecek olan armatürlerde doğru modelin seçilmesine özen gösterilmelidir. Ürünün kullanım amacı yapılacak olan tercihi de etkileyecektir. Tercih edilecek olan alanın büyüklüğü göz önünde tutularak aydınlatmanın gücüne de karar verilebilir. Farklı aydınlatma armatürleri ile evinizi ve iş yerinizi farklı bir görünüm kazandırmanız için çok kolay hale gelecektir. 


Aydınlatma armatür çeşitleri de kolayca monte edilmeleri sayesinde herkes tarafından sorunsuz şekilde kullanılabilir. Daha önceden armatür takma yeri olan alanlarda montaj işlemlerinin süresi de kısalır. Montaj işleminin çok kolay olmasının yanında modellerin söküm işlemleri de kolaylık taşıyor. Aynı zamanda uzun ömürlü kullanım elde etmek açısından gerekli olan temizliğin yapımı da armatürler için oldukça kolaydır. Aydınlatmayı sağlamak adına temel malzeme olan bu ürünler basit kullanıma sahiptir. Bu yüzden armatürler nasıl kullanılır sorusu kimse için sorun oluşturmuyor.


LED aydınlatma armatürleri özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Ürünler model ve desen bakımından çoklu tasarım özelliklerine sahiptir. Bu sayede mekânın ideal şekilde aydınlatılmasının yanı sıra estetik olarak da şık görüntüyü yakalamak açısından yardımcı olur. Kullanılacak olan ortam ve yayacakları ışığa göre farklı kategoriye ayrılan modeller bulabilirsiniz. Genel olarak modeller, montaj şekillerine göre adlandırılmaktadır. Ev için sık kullanılan modeller sabit yapıda olandır. Sabit yapıda olanlar çoğunlukla banyo ya da yatak odasında kullanılır. Banyo için kullanılan modeller ise kubbe veya düz olacak şekilde tavana monte yapılır. Sabit yapıda olan modeller uzun süreli kullanımlar için gerekli özelliklere sahiptir. Karmaşık parçalara sahip olmamaları sayesinde kullanıcılar tarafından kolaylıkla montaj işlemi gerçekleştirilir. Banyo ve yatak odası gibi genel olarak küçük alanlarda kullanım kolaylığı sunmasına dikkat edilmelidir. Geniş alanlar için tek bir armatür istediğiniz aydınlık şiddetini sağlayamayabilir. 

Armatür modelleri arasında sık tercih edilen bir diğer model olan gömme modeller ise çoğunlukla mutfak gibi alanlar için uygundur. Bu modeller çıkıntıya sahip olmadığından dekoratif görünümü başarıyla sağlar. Fakat gömme yapıda olan modellerin montajı yapıldıktan sonra yerleri değiştirilmemektedir. Kullanım öncesinde bu özelliğine dikkat edilmelidir. Diğer bir model olan sarkıt şeklindeki modeller ise mutfak başta olmak üzere salon gibi alanlarda spot ışığı olarak tercih edilir. Aydınlatma armatürleri ayrıca görev, ortam ve vurgulu aydınlatma olarak da sınıflandırılır. Ortam aydınlatması olan modeller kullanılan ortamın her noktasına ışığı yayma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda kapı veya camlardan gelmekte olan güneş ışığına destek sunması için de tercih edilebilir.


Görev aydınlatması olarak kullanılan modeller ise tek bir noktanın aydınlatılması adına tercih edilir. Işık vereceği nokta masa ya da küçük bir giriş olabileceği gibi değerli eşyaların ışık etkisinin artmasına da yardımcı olur. Vurgulu yapıda olan modeller ise ortam ve görev aydınlatmasının karışımını içerir. Genel olarak küçük bir alanın vurgulanması için kullanılır. Dekoratif amaçlı olarak kullanılan bu modeller diğer modellere göre düşük yoğunluk ve güçtedir. 

Farklı Alanlarda Kullanım Sağlayan Armatür Çeşitleri 


Aydınlatma her alan için büyük öneme sahiptir. Ev ve iş yerlerinde vazgeçilmez özellikte olan aydınlatma ancak doğru araçlar ile sağlandığında beklentileri karşılar. Bu açıdan sayfa üzerinden sunulan aydınlatma armatürleri arasından ihtiyacınızı doğru karşılayacak modeli seçebilirsiniz. Sadece evler için değil, sunulan ürünler arasında iş yerleri için de kullanımı uygun olan modeller bulunmaktadır. Örneğin ray spot armatürler mağaza gibi geniş olan iş yerlerinde tek nokta üzerinden etkili aydınlatma için önemlidir. Bu ürünler estetik olarak da dikkat çektiğinden kullanım açısından fazladan avantaja sahiptir. 
Bazı armatürler sensörlü yapıda olduklarından harekete bağlı olarak çalışma gösterir. Bu da ortak kullanım alanlarında enerjiyi tasarruflu şekilde kullanmayı mümkün kılar. Örneğin apartman girişi gibi alanlarda sensörlü armatür kullanmak sadece ihtiyaç olduğunda otomatik olarak aydınlatmanın sağlanması için önemlidir. Bunun yanında sıva altı sensör gibi gizli özellik taşıyan modeller arasından da seçim yapabilirsiniz. Uygun armatür fiyatları ile birlikte Kepez Yapı Market güvencesiyle sunulan modeller arasından aradığınız modeli bulabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR