Sifonlar ve Giderler

Sifon düzeni, kullanılmış kirli suyun evden uzaklaştırılması amacıyla kullanılmaktadır. Sifonlar ve giderler ile pis koku ve bunun gibi olumsuz durumlar meydana gelmeden atık suların tahliyesi gerçekleşmektedir.

Sifonlar ve giderler kategorisi ürünleri arasında: lavabo giderleri, eviye giderleri ve sifon tapaları gibi ürünler yer almaktadır. Bu kategoride üretim ve satış yapan birçok marka bulunmaktadır. Markalar arasında ADELL, GPD gibi popüler firmalar yer almaktadır. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak kalitede kullanışlı tasarımlar yaparak günlük hayatta büyük öneme sahip bu parçalara Kepez Yapı Market aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz. 

Evlerin Olmazsa Olmazı Sifonlar ve Giderler Nerelerde Kullanılır? 

Sifonlar ve giderler kategorisindeki ürünleri, niteliklerine göre yaygın bir kullanım sahasına sahiptir. Lavabo ve gider düzeni olan her alan sifonların kullanılması için müsait yerlerdir. Farklı türleri olan sifonlar ve giderler, kullanım rahatlığı ve sundukları hijyen imkanıyla tercih edilmektedirler. Sifonlar ve giderler; evlerde, çalışma alanlarında, restoranlarda, otellerde ve benzeri bütün yaşam alanlarında bulunan sıkça gerek duyulan temel malzemelerdir.

Kullanım Alanlarına Göre Sifon Modelleri Nelerdir? 

Kullanım alanları ve özelliklerine göre sifonlar farklı alternatifleri mevcuttur. Lavabo sifonu, lavabolar ile gider boruları arasında köprü oluşturan bir düzendir. Çoğu lavaboda gider bölümü altta ve kapalı alanda bulunması nedeniyle sifonlar ilgi görmektedir. Fakat lavaboda kirli suyun gidere gittiği kısımda lavabo sifonu mevcuttur. Mutfaklarda kullanılan lavabo düzeni farklı adlandırılmaktadır. Eviye olarak isimlendirilen mutfak lavabolarında eviye sifonu vardır. Bu sifon modelleri malzemesi metal olan eviyelere uygun bir şekilde tasarlanmaktadır. Öte yandan bahsettiğimiz bu sifonlarda bulaşık makinesi ve başka sistemlerin kirli sularının bağlantıları mevcuttur. Sifonlar ve giderler ile alakalı alternatiflerden biri de yer sifonudur. Yer sifonu, ıslak tabanlarda suyun gidebilmesi amacıyla kullanılan malzemelerdir. Banyo, mutfak veya balkon gibi alanlarda yer sifonu tercih edilmektedir. Sifonların üretim niteliklerine göre de alternatifleri bulunmaktadır. Plastik, metal veya benzer malzemelerden sifon üretilmektedir. Öte yandan eviye ve lavabo sifonlarında açma kapama özelliğine de sahiptir. Bu sistemler aracılığı ile ihtiyaç duyulduğunda sifon kapatılabilir ve tekrar geri açılabilir. Yer sifonlarında pis koku ve buna benzer olumsuz durumların önüne geçmek amacıyla farklı formlarda gider kapakları size uygun olabilir.

Evye Sifon Takımı 1,5 Gözlü ürünü montaj sırasında kolaylık sağlamaktadır. Çelik evyelere uyumlu bir modeldir. 1,5 gözlü ve çift gözlü olup, taşmalık deliği yuvarlak olan evyelere kolayca monte edilebilmektedir. 304 kalite paslanmaz çelik süzgeçlidir. Evye süzgecini aşağı bastırdığınızda sifon deliğini tıkamaktadır. Böylelikle evyenin küvetini su ile doldurabilme özelliği taşımaktadır. Süzgeci yukarı çektiğinizde suyu bırakabilmektedir. Böylece küvete doldurduğunuz suyu kolayca boşaltabilirsiniz. Taşmalık aparatı flex (esnek) körüklü olması sayesinde montaj kolaylığı sağlar. Makina çıkışı bulunmaktadır. Ürün içerisinden çıkan kılavuz ile gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. 

Sifon modelleri kadar lavabo gideri modelleri de ihtiyaçlar listesinde yerini alıyor. Stoplu Pop-Up Körüklü Gri Sifon Q32 Mm lavabo gideri modelleri arasında uygun fiyatlı bir seçenektir. Stoplu pop-up yapıya sahip bir üründür. Hızlı şekilde monte edilebilen kolay bir üründür. Lavabo gideri modelleri küçük malzemeler olsa da temel ihtiyaçların giderilmesi için önemli parçalardır. Lavabo gideri fiyatları markadan markaya farklılık gösterse de genel olarak oldukça uygundur. Piyasadaki fiyatlar aşağı yukarı benzer olsa da burada lavabo gideri fiyatları kadar kaliteye ve üründe kullanılan malzemeye de dikkat etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir deforme olması durumunda kolaylıkla yenisini temin edebileceğiniz malzemelerdir. 

Sifon Montajı Nasıl Yapılır? 

Sifonlar çoğu zaman montajı size zorluk çıkartmayacak şekilde tasarlanmış sistemlerden oluşmaktadır. Basit sifon sistemlerinde sifonun lavabonun üst bölümü ile alt bölümü karşı karşıya duracak bölümleri ayırarak montaj işlemine başlanmalıdır. Lavabonun iç tarafına geçirilen bölüm ile alt tarafın birbirine vida ile tutturma montajın geneli tamamlanmış demektir.

Bu işlemden sonra alt bölümde kalan gider borusunun, duvarda veya uygun yerde bulunan gidere takıp sabitlenmesi ile montaj sona ermektedir. Fakat karışık düzeni olan sifonlar ile ilgili bilirkişiden destek istemek gerekebilir. Ayrıca yer sifonları kurulumu, giderler yerleştirilirken montaj edildiği için profesyonel bilgi, deneyim ve malzemeye gerek duyulmaktadır.

Sifon Nasıl Temizlenir? 

Sifonlarla alakalı karşılaşılan en sık sorunlardan birisi tıkanmadır. Kirli sular ile beraber giden kalıntılar nedeniyle lavabo ve eviyelerin tıkanması kaçınılmazdır. Tıkanık olan sifonlar az miktarda suyun gitmesine ve lavaboda toplanmasına yol açmaktadır. Bunun olmamasını sağlamak için tıkanan giderlerin ve sifonların belli periyotlarla temizliğinin yapılması gerekmektedir. Tıkalı durumdaki sifon sistemine özel olarak üretilmiş pompalar ile basınç uygulamak giderin eski haline dönmesini sağlayabilir. Basınçlı su ile içerisindeki kalıntılar gidere doğru ilerletilerek temizlenmesi tamamlanacaktır. Normalden fazla tıkanması durumunda ise gideri açmak amacıyla üretilen kimyasal ürünler tercih edilebilir. Fakat kullanacak olduğunuz bu ürünlerin güvenilir ve test edilmiş olması önemlidir. 

Sifon modelleri arasında filtreli seçenekler de mevcuttur. Lavabo ile gider bölümünün arasına konulan filtre yardımıyla pislik ve buna benzer kalıntılar bu bölümde tutulmaktadır. Düzenli olarak bu filtrelerin temizliği yapılmalıdır. Bu filtre sayesinde lavabo tıkanması engellenmektedir.

Bütçeye En Uygun Sifon Nereden Alınır?

Sifonlar ve giderler kategori ürünleri hem evlerin inşa edildiği esnada hem de inşa sonrası dönemlerde çok sık ihtiyaç duyulan malzemelerdendir. Diğer taraftan kullanırken bozulma, deforme gibi problemlerin ortaya çıkması halinde değiştirilmesi gerekebilir. Sifon fiyatları markadan markaya farklılık gösterebilmektedir. Uzun vadede kullanıma izin verecek kaliteli ürün seçmek istediğiniz sifon fiyatları oldukça uygundur. Piyasadaki sifon fiyatları arasında avantajlı seçenekler sunan firmayı tercih edebilirsiniz. Kepez size ihtiyaç duyduğunuz her türden sifonu makul bir ödeme ve kalite güvencesiyle sunmaktadır. Sitelerimizde birbirinden kaliteli üretilen ürünlere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR