1 2 3 >

Derz Dolguları

Fayans, seramik, mermer ve karo döşeme işlemi sırasında kullanılan derz dolgusu çeşitleri, iki birim arasında kalan boşluğu doldurmak için kullanılan malzemelerdir. Yatay ve düşey döşeme yüzeylerinin düzgün biçimde yapıştırılması için bırakılan 3 mm – 2 cm arasındaki boşluklara derz adı verilir. Döşeme yüzeyleri arasındaki derzlerin doldurulmasında kullanılan ve farklı formlarla üretilen derz dolguları, estetik görünümlü işlevsel ürünlerdir. Kepez Yapı Market’in sunduğu ve ünlü markalar tarafından üretilen derz dolgusu seçeneklerine özel fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Derz Dolgusu Nerelerde Kullanılır?

Derz dolgusu seçenekleri, iç ve dış mekân zemin döşemelerinde kullanılan fonksiyonel ürünlerdir. Banyo, mutfak, koridor, balkon, teras gibi alanlarda yapılan fayans, seramik, mermer, karo ve taş döşeme işlemlerinde derz dolgusu malzemelerine ihtiyaç duyulur. Dikey ve yatay zeminlere uygulanan yüzey kaplamalarında bırakılan mecburi boşluklar, derz dolgusu çeşitleriyle kapatılır. Böylece zemin yüksekliği eşitlenmiş olur.

Farklı boyutlara sahip yüzey kaplamaları için kullanılan malzemeler, silikonlu derz dolgu ve pratik derz dolgu gibi çeşitler sunarak ihtiyaçlarınızı karşılamayı başarır. Kararan, solan ve eskiyen derz dolgularını, pratik kullanımlı derz kalemi ya da derz boyası ile kolayca yenilebilirsiniz. Dirençli içeriklerle üretilen fayans derz dolgusu seçenekleri, mutfak ve banyo zemin kaplamalarında kullanılır. Uzun süreli kullanım imkânı tanıyan su geçirmez derz dolgusu malzemeleri ıslak zeminler için idealdir. Su sızdırma ve rutubet sorununu ortadan kaldırır.

Mobilyalarınızda yapacağınız küçük rötuş işlemleri için renkli derz dolgu kalemi çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. Rötuş için uygun olan derz dolgusu renkleri size birçok seçenek sunarak işinizi kolaylaştırır. Kaplama yapacağınız zemin için yüksek tutuculuğa sahip bir malzemeye ihtiyacınız varsa silikonlu derz dolgu seçenekleri size yardımcı olabilir.

Yüzme havuzu, hamam, sauna, su deposu ve banyo zemin kaplamalarında kullanılan suya karşı dirençli flex derz dolgu malzemeleri, yüksek performanslı ürünlerdir. Küf ve mantar oluşumuna izin vermeyen flex dolgular, esnek yapılı oldukları için çatlamalara karşı da dirençlidir. Pürüzsüz yüzeyler sunan silikon katkılı hazır derz dolgusu seçeneklerini, ıslak ve yerden ısıtmalı zeminlerde güvenle kullanabilirsiniz.

Derz Kalemi ve Derz Boyası Seçenekleri

Aşınan, kirlenen ve rengi solan fayans derzlerinize yeni bir görünüm kazandırmak istiyorsanız pratik derz dolgusu çeşitlerinden yardım alabilirsiniz. Kolayca uygulayacağınız derz boyası ve derz kalemi ürün seçenekleri size bu imkânı tanır. Derz dolgularının rengini değiştirmek ya da ilk günkü gibi görünmesini sağlamak için üretilen derz boyaları pratik uygulamalı ürünlerdir. Kalıcı renk değişimi sağlayan ürünler reçine esaslı akrilik boyadan oluşur. 100 ml derz boyasıyla 10 – 14 metrekarelik alanda uygulama yapabilirsiniz.

İnatçı kirleri yok eden ve kalıcı çözümler sunan derz kalemi seçenekleri, kolay kullanımlı ve uygun fiyatlı ürünlerdir. Kalemler uygulandıkları yeri bir madde ile kaplayarak kirli görünümü ortadan kaldırır. Hızla kuruyan ve kokusuz formüller sunan derz kalemleriyle dolgularınızı yenileyebilirsiniz. Antibakteriyel derz dolgusu ürünlerini tercih ederek bakteri oluşumunu önlemeniz de mümkün. Genel olarak 1 adet derz kalemi, 8 – 12 metrekarelik zemin üzerinde uygulama yapma fırsatı tanır. Kalem gibi kullanılan, suya ve temizlik malzemelerine karşı dayanıklı olan derz kalemlerini tekli, 2’li ve 5’li ürün seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

Derz Dolgusu Renkleri ve Ambalaj Özellikleri

Kullanım alanına uygun özelliklerle üretilen derz dolgusu seçenekleri; beyaz, siyah, krem, gri, inci ve fildişi gibi renk alternatifleri sunarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Zemin kaplama çeşitlerine uygun renklerle üretilen derz dolgularını farklı gramaj seçenekleriyle satın alabilirsiniz. 400 gramdan 20 kilograma kadar değişen ambalajlarla satılan ürünler, farklı formlara sahiptir. Toz, kalem ve macun formunda üretilen derz dolgusu ürünlerini ihtiyacınıza uygun ambalaj seçenekleriyle alabilirsiniz.

Derz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Derz dolgusu temiz ve kuru zemin üzerine uygulanır. Derz dolgusu hazırlamak için bir leğen, mala ve bir miktar su yeterlidir. Leğen ya da tekne içerisine konan toz malzeme, önerilen miktarda su ile karıştırılarak dolgu harcı hazırlanır. Hazırlanan harç zemin kaplama yüzeyleri arasındaki boşluklara dikkatlice uygulanır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak 30 – 60 dakika sonra hafif nemli bir bez veya süngerle fazlalıklar temizlenir. Yaklaşık 12 saatlik bekleme sürecinin ardından işlem tamamlanmış olur. Az miktardaki derz dolgusu harcını bir derz tabancasıyla sürebilir, plastik spatula, sünger ve maket bıçağı yardımıyla da uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Uygulama işlemi boyunca koruyucu eldiven ve gözlük kullanarak cildinizi tahrişlere karşı koruyabilirsiniz. Büyük ölçekli derz dolgusu harcı hazırlamak için düşük devirli bir mikser kullanmanız gerekir. Paket içeriğini önerilen süre boyunca karıştırıldıktan sonra bir spatula yardımıyla derzlerin üzerine uygulayabilirsiniz. Aldığınız ürün paketinin üzerindeki derz dolgusu hazırlama ve sürme yönlendirmelerini okuyarak uygulamanızı kolayca tamamlayabilirsiniz.

Derz Dolgusu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Derz dolgusu seçerken şu ayrıntılara dikkat edebilirsiniz:

  • Derz dolguları farklı özelliklerle üretildiği için kullanım alanları da farklıdır. Uygulama yapacağınız mekân ve alana uygun içerikli derz dolgusu seçmelisiniz.
  • Derz dolgusu uygulamasını kendiniz yapacaksanız işlem sırasında kullanmanız gereken mala, spatula, derz tabancası ve temizleme süngeri gibi ürünleri de almanız gerekir.
  • Küçük ölçekli işler için hazır derz dolgusu seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Macun formunda üretilen dolgular size yardımcı olur.
  • Renkli ve ışıltılı bir görünüm elde etmek istiyorsanız simli derz dolgularını seçebilirsiniz.
  • Mutfak, banyo gibi yaşam alanlarınızda aydınlık ve ferah bir ortam yaratmak istiyorsanız beyaz renkli derz dolgusu kullanabilirsiniz.
  • Koyu renkli yer karosu döşemelerinde bej, krem veya fildişi renk detayına sahip derz dolgusu kullanarak karolarınızın rengini vurgulayabilirsiniz.
  • Bahçe, teras, balkon gibi dış mekân uygulamaları için suya, dona ve küfe karşı dirençli derz dolgusu seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Kepez Yapı Market’in sunduğu derz dolgusu çeşitlerine göz atarak ihtiyacınız olan ürünleri hemen satın alabilirsiniz. Özel fiyatlı derz dolguları birkaç tık uzağınızda.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR