1

El Testereleri

El testeresi çeşitleri pratik şekilde tamir ve onarım işlemlerinin yapılmasını sağlıyor. Başta ahşap malzemeler olmak üzere farklı malzemelerin kesimi için kullanılan testereler hızlı ve kolay kesim sunuyor. Başta ahşap olacak şekilde her türden malzemeyi kesmek için kullanılan testere çeşitleri de yapılarına göre farklılık gösteriyor. El testerelerinin kullanılması için kol gücüne ihtiyaç duyulurken elektrikli modeller de bulunuyor. 

Kolay ve Pratik Kesim Sunan Testere Modelleri 

Zamanın verimli kullanılması ve malzemelerin kesim işlemlerinin sorunsuzca halledilmesi için testere kullanımı avantajlar içeriyor. Kol gücü ile pratik şekilde kullanılan el testere çeşitleri bu sayede ek gereksinim olmadan işlev görüyor. Küçük işlerden profesyonel uygulamalara kadar el testerelerinin kullanıldıkları pek çok alan bulunuyor. Kolay şekilde çalışma prensibine sahip olan el testereleri herkes tarafından kullanılıyor. Testerenin dişleri, kesilecek yüzeyin üzerine koyularak ileri geri hareket ettiriliyor. Bu hareketten oluşan etki ile nesne istenildiği şekilde kesiliyor. 

Özellikle ahşap ürünlerin kesilmesinde tercih edilen testereler sağlam dişli yapısı ile uzun ömürlü kullanım imkânı sunuyor. Kimi testere çeşitleri ise demir gibi ahşaba göre fazla dayanıklı olan malzemelerin kesilmesinde de kullanılıyor. Tesisat işlemlerinden demir şekillendirme işlemlerine kadar demir kesici testereler tercih ediliyor. Ahşap ve demir gibi yüzeylerin yanında sunta, bağ, strafor gibi çeşitli malzemelerin kesim işlemlerinde de el testereleri kullanılıyor. Geniş kullanım alanına sahip olan el testeresi çeşitleri güvenli kullanım da sağlıyor. Tutma kısımları ile kesici dişli kısımlarının ayrıldığı testereler kullanım sırasında istenmeyen kazaların yaşanmasını önlüyor. Gerekli dikkatin sağlanması halinde her zaman sorunsuz şekilde kullanılıyor. 

Testereler günlük yaşamda geniş yelpazede kullanım alanına sahip bulunuyor. Marangoz, demircilik, bahçe işleri, mobilya gibi alanlarda temel araçlardan birisi oluyor. Bu sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin yanında hobi amaçlı kesme işlemleri yapacak olanlar için de testere modelleri bulunuyor.

Farklı İşlemleri Kolaylaştıran Testere Çeşitleri

Sunulan testere çeşitleri farklı alanlarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Mobilya sektöründe kullanılmak için genel el testeresi çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu testereler kalınlıklarına göre numaralandırılmaktadır. İnce kesimler yapmak için düşük numarada olanları tercih edebilirsiniz. Kalın malzemelerin kesilmesi ise yüksek numara sayısında olan testereleri seçebilirsiniz. Mobilya, ahşap işleri ve hobi gibi uğraşlar için testereler ahşabın şekillenmesinde önemlidir. Testereler yapılarına da göre de farklılık gösteriyor. Genel olarak uç kısımlarında tutma sapı bulunan modellerin yanında iki tarafında da tutma kısmı olan testere çeşitleri de yer alıyor. İki taraflı tutma sapı olan modeller özellikle iki kişinin aynı anda çalışma yapabilmesi için avantaj yaratıyor. 

Mobilya alanının yanında bahçe işleri için de bağ testeresi modelleri öne çıkıyor. Bahçe bakımında kullanılan bu testereler özellikle çalı ve ağaçların budanması, bağların düzenlenmesi için kullanılıyor. Bahçe işlerini hızlandıran ürünler kullanım kolaylığı sayesinde de beğeni topluyor. Uzun dalları olan ağaçların budanmasını kolayca sağlayan testereler bahçelerin güzel hale gelmesini sağlıyor. Sadece ağaç budama işlemlerine yönelik değil fındık ve zeytin gibi özel ağaçların gelişimlerini sağlamak için de bağ testeresi çeşitleri tercih ediliyor. 

Bitkilere dönük kullanılan bağ ürünleri sayesinde bitkilerin gelişimleri de sağlıklı ve hızlı olmaktadır. Ağaçtan veya bağlardan dalların kesilmesi için tasarlanan ürünler çok keskin yapıdadır. El kullanımına uygun olduklarından bağ, tarla ve arazi gibi alanlarda da pratik kullanım sunar. Farklı boylarda sunulan ürünler arasından küçük olanları bulabilirsiniz. Üzüm bağı gibi görece küçük olan bitkilere küçük yapıda olan testereleri kullanabilirsiniz. Büyük yapıda olan bitkiler için ise dişli uzunluğu geniş olan testereleri kullanabilirsiniz. Bağ testeresi gül gibi budama gerektiren çiçeklerin budanması için de kullanılabilir. Bazı bağ testeresi modelleri makas formundadır. Bu sayede tek el ile kolayca kullanılır. Pratik şekilde yanınızda taşıyabilirsiniz. Katlanır saplı olan modeller de kısıtlı alanlarda kullanım açısından avantaj sunmaktadır. 

Kıl testere çeşitleri ise el sanatları, maket veya süs eşyası yapımında tercih ediliyor. Bunun yanında ahşap üretimi yapan işletmeler tarafından da kullanılıyor. Kıl testerelerde kesici malzeme güçlendirilmiş çelikten imal edilmektedir. Diğer modellere göre kesici ince ve çizgi şeklinde bulunuyor. Ağız kısmı da diğer modellere göre yuvarlak olduğundan özellikle farklı kesim hareketleri kıl testere ile mümkün oluyor. Kesici çelik ağız ile testerenin gövdesi arasında bağlantı kelebeği sayesinde kesme işlemlerinde sorun oluşmuyor. Çok ince ve hassas kesimler bile kıl testere ile tamamlanıyor. 

Kepez Yapı Market Testere Seçimini Kolaylaştırıyor 

Sunulan el testere çeşitleri farklı alanlarda kullanıma ideal özellikler gösteriyor. Testere kullanımı günlük yaşamda ve iş yaşamında gerekli olabilir. Günlük yaşamda çeşitli tadilat işlemleri için testereler her evde bulunması gerekir. Yeni tasarımlar yapmak, bozulan eşyaları düzeltmek ve eklemeler yapmak için el testereleri uygun fiyatları ile pratik çözümdür. El testere fiyatları modele göre değişiyor. Bunun yanında hobi ve sanatsal uğraşlar, bahçe bakımı gibi eylemlere de testere tercih etmeniz gerekir. 

İş yaşamında ise testereler ürünlerin imalatı, bakımı, onarımı ve döşemesi için gerekir. Yapı, inşaat, mobilya, tesisat gibi alanlar için testere kullanılması gerekli olan araçlar arasındadır. El testereleri diğer elektrikli veya motorlu olan ürünlere göre farklılık gösterebilir. Max Extra Dekupaj Testere gibi modeller elektrik enerjisi ile çalışır. Bu sayede dişliler otomatik olarak ileri geri hareket eder. El testeresinde ise hareketin kol gücü ile sağlanması gerekmektedir. 

Kol gücü gerektirdiği için el testerelerini beton veya granit gibi çok sert yüzeylerde kullanmak olanaklı değildir. Bunun için RTRMAX Tilki Kuyruğu gibi elektrik gücüne sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kol gücü ile yapılacak tüm işlemleriniz için ise sunulan ürünler arasından kolayca seçim yapabilirsiniz!


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR