1

Testere Aksesuarları

Testere aksesuarları ağaç, ahşap, plastik odun gibi malzemelerin kesilmesini sağlayan testereler için üretilir. Testereler yakıtla çalışan ve elektrikli çalışan modeller olarak ayrılır. Testere aksesuarları da bu ürün çeşitlerinde herhangi bir sorun oluşma ihtimaline karşı üretilir. Testerelerin daha uzun ömürlü kullanılması mümkün olur. Ayrıca yedek parça bulundurmak isteyen kullanıcılar için de önemlidir. 

Testere aksesuarları kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaları adına çeşitlidir. Testere bıçakları, elmas testere, dekupaj ağzı, granit kesici, sunta kesme bıçağı gibi birçok çeşit bulunur. Dekupaj ağzı güçlü ve uzun ömürlü kullanım için tercih edilir. Hızlılık, hassasiyet ve temizlik gibi özellikler ile farklılık gösterir. Testere aksesuarları birçok özellik ve çeşit olarak kullanıcılara sunulur. Bu noktada hangi aksesuarın tercih edileceğine karar verilirken testere ile uyumuna dikkat edilmelidir.

Dekupaj Ağzı

Ahşap, metal gibi malzemelerin üzerinde kesim yapılmasını sağlar. Kişisel kullanım için uygundur. Özellikle metal üzerinde düz kesimler yapması için tasarlanmıştır. Frezelenmiş dalga setli dişleri bulunur. Özel kesimlere ihtiyaç duyulmadığı takdirde başarılı kesim imkânı verir. Çoğu kullanıcı tarafından kavisli ve şekilli kesimler yapılmak için kullanılır. Diğer testere modellerine göre daha kolay bir kullanım imkânı verir. Profesyonel ve bireysel kullanımlarda kullanılması mümkündür. Ancak bu noktada diğer testere aksesuarları gibi kesim deneyimi olmayan bir kişi tarafından kullanılması tavsiye edilmez. Dekupaj ağzı marangozlukta rahat kullanımı dolayısıyla tercih edilir. Ancak hobi amaçlı kullanımlar için de mümkündür. Geliştirilen yüksek kaliteli bıçak malzemesi ile kullanıcılara sunulur. Özellikle ferforje olmayan saclarda uygundur. Diğer testere bıçaklarına göre daha fonksiyoneldir. Diğer testerelerde metal kesimi yapılamıyor olsa da dekupaj ağzı ile mümkündür. Özel dalga setli dişleri ile metal gibi sert materyallerin de kesilmesi mümkün hale gelir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta bir materyalin yanlış kesim bıçakları ile kesilmesi mümkün değildir. Yanlış kesim bıçakları ile denendiğinde makinenin bozulması ya da daha büyük kazaların oluşması mümkündür. Bu yüzden kullanma kılavuzunun dikkatle incelenmesi tavsiye edilir.

Elmas Testere

Elmas testere ile plastikten mermere her malzemenin kesilmesi mümkündür. Şekli daire olarak üretilir. Bu nedenle daire testere olarak da bilinir. Kullanıcılara hızlı ve düzgün kesim imkânı sunar. Elmas testere farklı boyutlarda üretilir. Büyük boyutlarda üretilen elmas testereler daha sert malzemelerin kesimi için kullanılır. Elmas testere üretiminde diğer testere aksesuarları arasında farklı materyal eklenen bir testeredir. Ayrıca üretiminde uç kısımlarına elmaslar eklenir. Elmaslar ve güçlü materyal ile üretilen elmas testere ile sert malzemelerin kesimi mümkün olur. Elmas testerelerin uçlarına eklenen elmaslar bıçak şeklindedir. Elmasın sert yapısı sayesinde güçlü kesimler için uygun hale gelir. Güçlü yapılarına rağmen hassas işlemlerde ve temiz kesimlerde kullanılması tavsiye edilir. Elmas testereler ile ıslak kesim yapılması mümkündür. Islak yapılan kesimler ile toz gibi kullanıcıyı etkileyecek maddelerden kaçınılmış olur. Ayrıca bıçak soğuduğu için toz oluşumu önlenir. Ancak kuru kesimler için de tercih edilir.  Elmas testere seçimi yapılırken makine ile uyumlu olup olmadığına bakılmalıdır. Elmas testereler şerit tipli testerelerde kullanılamayabilir. Ayrıca kesilecek olan materyalin büyüklüğü de önemlidir. Materyalin kalınlığına uygun kalınlıkta bir elmas daire testere tercih edilmelidir. Elmas testere fiyatları bütçe dostu fiyatları ile kullanıcılara sunulur. 

Granit Kesici

Granit kesici testere aksesuarlarından bir tanesidir. Granit kesiciler üstün kesme kabiliyetleri ile yüksek verim sağlar. Özellikle granit, seramik, mermer gibi malzemelerin kolay bir şekilde kesilmesi sağlanır. Farklı boyutlarda kullanıcılara sunulur. Granit kesici testere aksesuarları arasında en dikkatli kullanılması gereken ürünlerden biridir. Beton ve fayans kesimlerinde kullanılmasından dolayı ekstra güçlüdür. Yüksek performans sağlar. Ayrıca özel tasarımından dolayı hassas kesim imkânı verir. Kesme işlemlerinde ısı dağılır ve kesme işlemi sürekli hale gelir. Granit kesici testere aksesuarları arasında özel üretimi ile dikkat çeker. Ayrıca kullanıcılara bütçe dostları fiyatlarda sunulur. 

Sunta Kesme Bıçağı

Sunta kesme bıçağı ahşap ve ahşap ile üretilen malzemelerde kesme işlemleri için üretilir. Kullanışlı testere aksesuarları arasında bulunur. Bıçaklara eklenen diş sayıları ile kesim hızı ile doğru orantılıdır. Dişlerin arasına eklenen yivler ahşap kesimlerinde oluşan parçaları uzaklaşmayı sağlar. Sunta kesme bıçakları 40 ila 80 dişe sahiptir. Ahşap kesimlerinde pürüzsüz bir yüzey elde edilmek için üretilir. Sürtünmeyi azaltan kaplama seçenekleri sayesinde sağlam bir yapısı vardır. Ayrıca uzum süreli kullanım sağlanır. Genişletme yuvaları ile bıçağın bükülmesi engellenir. Sunta kesme bıçakları ahşap yüzeylerde yüksek verim için üretilir. Farklı yüzeylerde kullanımlarında makinenin bozulması ya da bıçağın kırılması ihtimali vardır. Doğru makine ile ahşap yüzeylerde verim elde edilmesi mümkündür. 

Seramik Mermer Hassas Kesici

Seramik mermer hassas kesici ürünü ince olarak üretilen testere aksesuarlarından biridir. İnce bir şekilde üretilmesi ile hassas kesim avantajı sağlar. Geniş çapraz elmas yüzeyin sahip seramik mermer hassas kesici sulu ya da kuru ortam dahi olsa da yüksek performanslarda kesim imkânı verir. Granit, seramik, mermer ve porselen yüzeylerde yüksek performanslarda kesim imkânı sunar. Ayrıca özel tasarlanan yüzeyi sayesinde hassas kesim imkânının yanında ekstra güçlü yapıya sahiptir. Seramik yüzeylerde yüksek performans elde edilmesini sağlar. Seramik mermer hassas kesici kullanılırken doğru makine ile kullanılmasına dikkat edilmelidir. Doğu takılmayan ya da yanlış makine ile çalıştırılan testere aksesuarları ile iş kazalarının meydana gelebilme ihtimali vardır. Testere aksesuarları arasında seramik mermer hassas kesici ürününü uygun fiyatlarda bulmak mümkündür. 

Kepez Yapı Market testere aksesuarları konusunda başarılı üretimler yapar. Kullanıcılar tarafından kesim işlemlerinde yüksek verim elde edilmesi için Kepez Yapı market testere aksesuarları tercih ediliyor. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR