1

Grup Prizler

Grup prizler elektrik ihtiyacı olan cihazların bir arada elektrik şebekesine bağlanmasını sağlar. Normal prizler gibi duvara gömülü değillerdir. Duvara gömülü olan prizlere takılmaları gerekir. Ancak farklı yerlere taşınmaları mümkündür. Taşınamayan, kablosuz modelleri de mevcuttur. Çok sayıda prizin bir arada olması ile ekonomik ve avantajlı kullanım sunar. Çoklu prizler ile aynı anda 3 ya da daha fazla elektronik cihaz çalıştırılabilir. Grup prizler 2’li, 3’lü, 5’li ve 6’lı olarak kullanıcılara sunulur. İhtiyaç duyulduğu şekilde istenilen kadar grup priz satın alınması mümkündür. Farklı çeşitlerde üretilen grup prizlerde mevcuttur. Çocukların oynamaması için çocuk korumalı prizler üretilir. Prize takılı olsa da elektriğin gelmesi için düğmesi olan grup prizler de mevcuttur. 

Grup prizler kullanıcılara birçok avantaj sunar. Akım şiddetinin kontrol edilmesi ile prize takılan cihazların düşük ya da yüksek voltajdan korunmasını sağlar. Güvenli ve hızlı şarj etme özellikleri bulunur. Diğer prizlere göre daha kaliteli şekilde üretilir. Ayrıca farklı yerlere taşınmaları ile kullanışlıdır. Grup prizler fiyat olarak da yüksek meblağlarda satılmaz. Kullanıcılara ulaşılabilir fiyatlarda sunulur. Kullanıcılara avantajlı kullanım imkânı için farklı uzunluklarda üretilir. Bu sayede hem taşınma hem de istenilen yere kolay ulaşım avantajı sağlanır. Grup prizler başarılı yalıtım özellikleri sayesinde ısınma ve sonucunda kazaların meydana gelmesini engeller. Ancak topraklı kullanılması gereken ürünlerin topraksız grup prizler ile kullanılması sonucunda prizin oluşan ısı ile yanması ihtimali vardır. Grup prizlerin belirli bir sıcaklığa kadar yalıtımları bulunur. Bu konuda dikkatli olunması ile rahat bir kullanım sağlanır. 

Çocuk Korumalı Priz

Çocuklar keşfetmeyi ve bir şeyleri kurcalayarak öğrenmeyi severler. Bu nedenle prizlerin kurcalanması ya da içine parmak sokulması gibi durumlar ile karşılaşılabilir. Ancak bu durum oldukça tehlikelidir. Diğer prizler yükseklerde olsa da grup prizlerin kullanım amacına göre yere koyulması mümkündür. Bu durumda elektrik çarpması gibi durumlar yaşanmaması için çocuk korumaları prizler üretilir. Diğer prizlere oranla elektrik çarpma riskine karşı yüksek koruma sağlar. 

Ayrıca eklenen çocuk koruması sadece priz deliklerine aynı anda basınç uygulanması ile açılır. Elektrik çarpması riskine karşı yüksek korumasının yanında kullanımlarında herhangi bir değişiklik olmaz. Prizin şekli değiştirilmez. Korumanın sadece yüksek basınç ile açılması ile yüksek güvenlik sağlar. Koruma için eklenen kısım ulaşılamayan bir yerdedir. Ancak sonradan çocuk koruması eklendiğinde kullanışlı olmayabilir. Ek olarak VDE standartlarına uyulmamış olur. VDE standartları elektriğin güvenli bir şekilde üretilmesine ve dağıtılmasına verilen isimdir. Son olarak her ne kadar çocuk koruması olsa da çocukların güvenlikleri için grup prizler ile çocukların çok fazla yalnız bırakılmaması tavsiye edilir. 

3lü Priz

3’lü prizler kullanım avantajı sağlaması adına üretilir. Tek bir priz yerine hem telefon hem de bilgisayar kullanmak isteyen kullanıcılara büyük avantaj sağlar. İşlevselliği açısından tercih edilir. 3’lü priz kendi arasında topraklı priz, topraksız priz ve UPS priz olarak ayrılır. Nemli ve tozlu ortamlar için özel olarak üretilir. Farklı alanlar için farlı prizlerin üretimi yapılır. Çoklu priz modellerinde enerjinin bağlandığı kısımların ısıdan etkilenmemesi adına yanmaz PC ya da bakalit malzemeler kullanılır. Dış yüzeylere yalıtkan malzemeler eklenir. 3’lü prizlerde topraklı olan modeller bulunur. Bu modeller herhangi bir kaçak yaşanması durumunda kullanıcıların etkilenmemesi adına kaçağın direkt toprağa gönderilmesini sağlar. Bunun yanında çocuk korumalı prizleri de vardır. Bu prizlerde de ulaşılamayacak kısımlara eklenen özellik ile prizlerin içerisine sivri bir şeyin sokulması engellenir. Duvara monte edilebilen 3’lü prizler mevcuttur. Bunların yanında kablolu ve gezer şekilde kullanılan prizler de vardır. Bu anahtarlı grup priz modellerinde montaj zorunluluğu yoktur. Topraklı prizler özellikle topraklama ihtiyacı bulunan buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ürünlerde ihtiyaç duyulur ve kullanılır. Üçlü fiş bulunan prizlerde topraklama özelliği olmadığında bu büyük ürünlerin aynı anda kullanılması tavsiye edilmez. 3’lü priz fiyatları her bütçeye uygun ve ulaşılabilir fiyatlardır. 

6lı Priz 

6’lı prizler grup prizler arasında en çok elektrik ürün çalıştırılabilen prizlerdir. Kabloları ve prizlerin dışı elektrik akımlarında oluşacak yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı ve yalıtım derecesine sahiptir. Erime dereceleri oldukça yüksektir. Bu sayede oluşan sıcaklığa karşı dayanıklılık gösterirler. Bazı altılı prizler açma kapama düğmelerine sahiptir. Bu sayede kullanılmadığı zamanlarda kapatılır ve elektrik kaçağı ihtimali azaltılmış olur. Aynı anda birden fazla elektrikli ürün kullanım imkânı sunar. Gelen elektrik bağlantısı her cihazın kullanımı için eşit şekilde dağıtılır. Yüksek ya da düşük gerilim yaşanması durumunda cihazların bu olası gerilim dalgalanmalarından korunması sağlanır. Bu değişimlerden korunması için teknik olarak sağlıklı ve verimli elektrik sağlanması için üretilir. 

UPS grup prizler ise elektrik bağlantısı kesilse dahi çalışmaya devam ederler. İçerisinde bulunan enerjin tükenene kadar elektrik kullanımı sağlanır. 6’li prizler arasında topraklı özelliğe sahip olanlar vardır. Topraklı grup prizler herhangi bir elektrik kaçağı sırasında kullanıcının ve cihazların zarar görmesi engellenir. 6’lı prizler de diğer grup prizler gibi çocuk korumalı çeşitlere sahiptir. Çocuk koruma özelliği ile prizlerin içerisine sivri bir materyalin sokulması önlenir. Özel olarak üretilen bu çocuk korumalı prizlerde engelleyici maddeler bulunur. Bu sayede elektrik çarpması ihtimali oldukça azalır. Ayrıca 6’lı prizler gibi grup prizler kullanıcılara kullanım avantajı sağlamaları için farklı kablo boyutlarında sunulur. Farklı uzunluklarda kablolar ile elektrikli cihazların kullanımı kolaylaşır. 

Kepez Yapı Market birçok üründe sunduğu kaliteyi grup prizler için de kullanıcılarına sunar. Kepez Yapı market grup prizleri ile birçok elektrikli ürünün beraber kullanım avantajı ve bütçe dostu grup priz fiyatları kullanıcılara sunuluyor.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR