DEKOR SERAMİKLER

Günümüzde dekor seramiklerin kullanım ve tercih alanı oldukça geniştir. Başlangıçta evlerin mutfak ve banyo gibi alanlarında uygulanıyor olsa da artık otel, kafe, restoran gibi birçok ticari işletme türlerinde de kullanımı yapılmaktadır. Estetik açıdan göz dolduran mekanları olduğundan daha şık gösteren bu tasarımlar oldukça popüler. Bakımı ve kullanımı kolay olması nedeniyle de kullanıcıların memnuniyetini kazanmaktadır.

Dekor seramikler gerek estetik gerekse işlevsel bakımdan diğer türevlerine göre ileri seviyede olması, kazanmış olduğu popülerliği haklı konuma getirmektedir. Sadece tek başına bile bulunduğu ortamın zarafet oranını bir anda değiştirebilecek yetiye sahiptir.

Kullanıcıların gözünde mutfak banyo gibi alanlarda dekor seramik kullanımı küçük bir detay gibi görünüyor olsa da bu kanı zaman içinde değişti ve dekor seramiklerin şıklık açısından ne derece mühim bir ürün olduğu zihinlerde belirginleşti.

Dekor seramikler kendi içerisinde birçok farklı model, renk ve kategoriye ayrılmaktadır. Fakat kullanım sıklığı göz önünde bulundurulursa en çok tercih edilen alanın, fayans dekor uygulamaları olduğu görülür. Peki fayans dekor nedir?

Fayans Dekor, seramik hammaddelerinin karışımı ile elde edilen bir tür duvar kaplama malzemesidir. Bu ürün, belirli kalıplar aracılığıyla pres tekniği uygulanarak şekillendirilir, ardından yüksek derecede sıcaklığa maruz bırakılarak pişirilir.

Genel olarak yapıların iç kısımlarındaki zemin ya da duvar kaplamalarında kullanılmaktadır. Yapısal özelliği bakımından su emici özelliğe sahip oluşu, bu ürünlerin iç yapılarda kullanılmasına neden olmaktadır. Ayrıca görünüm olarak kullanıldığı alanlara oldukça şık bir hava katmaktadır. Bu ürünün kullanım alanları birkaç maddede özetlenebilir:

  • Banyo duvarları
  • Mutfak tezgâh arası
  • Mutfak duvarları
  • Restoran duvarları

Bu dekor ürününün kullanım alanları bu maddelerin yanında daha birçok alanda çeşitlendirilebilir.

Fayans Dekor Modelleri

Tıpkı dekor seramikler gibi fayans dekor ürünlerinin de kullanım yönünden birçok farklı modeli vardır. Bunlar üretim tekniği, yapı stili ve renk gibi unsurlara göre gruplandırılmıştır. 

Bilindiği üzere bu dekor ürünü, yapı bakımından düz bir yüzeye sahip ürünlerdir. Buna karo şeklinde olmaları da dahildir. Bu gibi yapısal özellikleri sebebiyle fayans, yapıların içinde, yani iç dekorasyonda kullanılmaktadır. Haliyle bu da kullanıcıların görsel taleplerini karşılamak için farklı farklı modeller üretilmesine sebep olmuştur.

Fayans dekor modelleri seçilirken, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle kullanılacak alanın model ile uyumu tespit edilmelidir. Örneğin mutfakta kullanılması hedeflenen fayansların dolap rengiyle kombinasyonu, orantılı bir şıklık açısından elzemdir. 

Her zevke hitap eden çeşitler arasında popüler olan çokça satan modellerden biri Kilim 60X120 El İşlemesi Seramik Dekor ürünüdür. Özellikle etnik desenleri beğenen alıcıların dikkatini çelen bu ürün altın ve gümüş varaklara sahiptir. Sırlı üretilen seramiklerden oluşur. Kullanılan mekana görsel açıdan hareketlilik, derinlik ve zenginlik katar. İster yere sabitleyebilir isterseniz duvara asarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Mekanların havasını tamamen değiştiren ve karakteristik özellik kazandıran dekoratif ürünleri tercih ederek konsept yaratabilir evinizin ambiyansını değiştirebilirsiniz.

Dekor seramikler arasında geleneksel motiflerden hoşlananların çokça tercih ettiği modellerden biri ise Osmanlı 60X60 El İşlemesi Seramik Dekor ürünüdür. Osmanlı motiflerinden popüler olan lale deseni bu seramikte yoğun bir şekilde kullanılmıştır. Bu ürün her türden porselen ve karoyla kolayca uygulanabilir özelliğe sahiptir. Tüm bunlara ek olarak rektifiyeli yapısı sayesinde minimum derz aralıklarında bile kolayca kullanılabilir. İster evinizde ister iş yerlerinizde dekoratif seramik ürünleri tercih ederek ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Hediye olarak da oldukça güzel bir seçim olması nedeniyle sevdiklerinize özel günlerde tercih edebileceğiniz şık ürünlerdir.

Dekor seramikler için birçok seçenek sunan Kepez Yapı Market kategori ürünlerinin görsellerini inceleyebilir ürün özellikleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Dekor ürünleri konusunda ortama güçlü dokunuşlar yapmak için doğru ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir. Siz de zevkinize ve mobilyalarınıza uygun ürünleri seçerek alışverişinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Seramik ile Fayans Arasındaki Fark Nedir?

Seramik ile fayans arasında belirgin farklılıklar vardır. Bunları genel hatlarıyla anlatmak gerekirse, fayansların tasarımsal yapısı seramiklere göre farklı olduğu için, haliyle kullanım alanları da farklıdır. Bunun sebebi fayansların gördü ısı işlemi, seramiklere oranla çok fazladır. Yüzeyleri bu sayede oldukça ince ve zarif görünümlüdür.

Dekor seramikler ise kalınlıkları sebebiyle farklı renk ve desen üretimine sahip olabilirler. Bu özelliği ile fayanstan belirgin bir şekilde ayrılmaktadır. Dekor seramiklerin kalın oluşu aynı zamanda daha dayanıklı oldukları manasına gelmektedir. Bu özelliğiyle zemin döşemelerinin vazgeçilmez bir ögesi olmuşlardır.

Dekor Seramik Fiyatları

Bilindiği üzere günümüzde dekor seramikler, tıpkı fayanslar gibi yapı içlerinde kullanım özelliğine sahip ürünlerdir. Kullanım sıklığı da hemen hemen fayanslar ile aynı oranda seyretmektedir. Bu da haliyle dekor seramik satın al konusunun sıkça dile getirilmesine neden olmaktadır.

Dekor seramik fiyatları, sektöründeki diğer ürünler gibi kendi içerisinde farklılıklar göstermesiyle bilinir. Bu değişiklik kullanılacak ürün miktarına, dekor seramiklerin kullanılacağı yapıya ve ürün kalitesine göre belirlenmektedir. Fakat fiyat, işlevsellik ve görsellik etkenleri orantılandığında dekor seramikler kullanıcılar için oldukça masrafsız ürünlerdir. 

Piyasadaki uygun fiyatlı kaliteli ürünler konusunda müşterilerini memnun eden Kepez Yapı Market ile alışverişinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Kepez Yapı Market’in bu kategorideki çeşitli ürünlerini inceleyebilir zevkinize uygun olanları sepetinize ekleyebilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde siparişinizi sepete ekleyerek kendinize uygun ödeme seçeneğini seçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Kolay iade hizmeti sayesinde memnun kalmamanız veya vazgeçmeniz durumunda koşullar dahilinde ücret iadesi sağlanmaktadır. Dekor seramik satın al konusunda detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR