1

Banyo Setleri

Banyo setleri ile evinizin dekorasyonunda değişiklik yaratabilir ayrıca ev dekorasyonunuzu bir bütün haline getirebilirsiniz. 

Ev dekorasyonunun önemli alanlarından biri de banyolardır. Banyolar evde en sık kullanılan alanlardır. Sağlık açısından sürekli temiz tutulması gerekir. Sık kullanıldığı için dekorasyonun da güzel olması ortamın havasını değiştirecektir. Genellikle banyo zeminleri mermer veya fayans olarak tercih edilir. Sürekli su akışının olduğu banyoda yerlerin ıslanması ise doğaldır. Fayans ve mermer zeminin ıslak olması; kayma ya da düşmelere karşı tehlikelidir. Bu nedenle mutlaka paspas kullanılmalıdır. Paspaslar sayesinde duştan çıkınca ayak kısmı kurutulur. Ayrıca ıslak yere basılmaz. Bunların haricinde dekorasyonun da güzel durmasını sağlamaktadır. Banyo setlerini takım veya ayrı ayrı kendi zevkinize göre set yaparak alabilirsiniz. Banyo takımları içerisinde birden fazla araç ve gereç bulunmaktadır. Her birinin kullanım amacı ve boyutları farklıdır.

Tarzınıza uygun olarak banyonuzun dekorasyonunda klasik, modern veya doğal bir görünüm yaratabilirsiniz. Banyoda yer alan araç ve gereçlerin rengine uygun tercihler ile bütünlük sağlayabilirsiniz. Özellikle sabunluk, diş fırçalığı, klozet temizleyici gibi araçların rengi ile banyo paspasının uyumlu olması ortaya daha güzel bir görüntü çıkaracaktır. Banyo paspaslarında seçim yaparken malzemesine dikkat etmeniz hem sağlık hem de temizlik açısından iyi olacaktır. Bazı paspas türleri çok fazla kir tutmakta ve temizlenmesi zor olabilmektedir.

Banyo Seti Modelleri

Banyo setlerinde modeller oldukça geniştir. Tamamen kişinin kendi zevkine ve evinin dekorasyonuna göre seçim yapması gerekir. Banyo seti modellerinde çeşitliliği daha çok renk, desen ve malzeme sağlamaktadır. Modelleri genel olarak sıralayacak olursak;

Plastik Banyo Setleri

Plastik setler adından da anlaşılacağı üzere plastik malzemesinden yapılmıştır. Daha uzun ömürlüdürler fakat estetik açısından çok iyi durmazlar. Plastik üzerinde desen ya da şekil pek iyi durmayabilmektedir. Bu nedenle genellikle plastik banyo setleri düz renk olarak satılmaktadır. Üzerine baskı yapıldığında zamanla bu baskı deforme olacağı için tercih edilmemelidir. Toplu kullanım alanlarında uzun ömürlü oldukları için tercih edilebilmektedir. 

Seramik Banyo Setleri

Seramik banyo setleri hem uzun ömürlü hem de estetik açıdan oldukça iyi bir tercihtir. Seramik deseni olan bu ürünlerin malzemesi de seramikten yapılmaktadır. Banyonuzun hem şık hem de ferah görünmesini istiyorsanız seramik banyo setlerini tercih etmenizi öneririz. Seramik malzemeden yapılan bu setler su geçirmez, mikropların yüzeyinde uzun süre durmasını engeller, ayrıca yüzeyin sert olması nedeniyle dayanıklıdırlar. Temizlerken hafif nemli ve deterjanlı bir bezle uygulama yapmanız önerilir. 

Krom Banyo Setleri

Krom banyo setleri tek renk olarak satılmaktadır. Özellikle ortamda tek renk ve şık bir görüntü istiyorsanız krom setleri tercih edebilirsiniz. Genellikle metal, beyaz ve siyah renklerde bu setlerin üretimi yapılmaktadır. Krom setler uzun ömürlüdür fakat leke tutma ihtimalleri diğer setlere göre daha yüksektir. Özellikle parmak lekesi krom ürünlerde daha fazla kalmaktadır. Satın alırken bu detaya dikkat etmenizi öneririz. Yine de oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı bir üründür. 

Desenli Banyo Setleri

Desenli banyo setleri plastik, krom, seramik olarak çeşitlenmektedir. Ayrıca üzerlerinde yer alan desenler de oldukça çeşitlidir. Genellikle banyoda mermer desenli olan setler tercih edilmektedir. Mermer yapısı ve estetik görünümü açısından banyonun havasına daha uygundur. Beyaz üzerine sarı veya siyah, siyah üzerine ise sarı veya beyaz mermer desenleri çok satan çeşitler arasında yer almaktadır. Sitemizde yer alan mermer desenli banyo setlerinden zevkinize uygun olanı satın alıp siz de banyonuzun havasını kolayca değiştirebilirsiniz.

Banyo Seti Özellikleri

Banyo setlerinin kullanım amacına bağlı olarak bazı özelliklere sahip olması gerekir. Genel olarak bu özellikleri sıralayacak olursak; 

  • Setin yapıldığı malzemenin kolayca temizlenebilir olması,
  • Tüm ürünlerin renk, desen ve şekil olarak birbirleri ile uyumlu olması,
  • Ürünlerin uzun ömürlü yani dayanıklı olması, 
  • Neme karşı dayanıklı olmaları,
  • Diş fırçalığın geniş ve derin olması, 
  • Tuvalet temizleme fırçası başlığının temizlik için uygun olması ayrıca haznesinin yeterli genişlikte olmasıdır. 

Bazı kişiler ahşap banyo setlerini seçmektedir. Bu setler her ne kadar görsel açıdan çok güzel ve estetik görünse de hiç uzun ömürlü değildir. Banyoda sürekli su akışının olması, duş alırken ortamın nemlenmesi, ahşap gibi ürünlerin kısa sürede kolayca deforme olmasını sağlamaktadır. Genellikle ahşap ürünlerin ömrünü uzatmak için üzerine kaplama yapılır. Fakat kaplamalar da dayanıklılık açısından pek uzun etki yaratmamaktadır. 

Banyo seti seçerken yukarıda yer alan özelliklere dikkat etmenizi öneririz. Eğer takım olarak set almak istemiyorsanız ürünleri ayrı ayrı alıp, kendi zevkinize uygun farklı bir set oluşturabilirsiniz. Eğer böyle yapmak istiyorsanız aldığınız ürünlerin aynı malzemeden yapılmasına dikkat etmenizi öneririz. Renk ve desen uyumu kadar kullanım sürelerinin uyumu da oldukça önemlidir. 

Banyo Seti Fiyatları

Banyo setlerinde fiyat aralığı değişkendir. Fiyatı etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Ürünün malzemesi, deseni, rengi, dayanıklılığı, setin içeriği gibi unsurlar fiyata etki etmektedir. Hem dayanıklı hem de oldukça estetik bir görünüme sahip olan banyo setlerini sitemizden uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. En çok satılan modellerimizden Efor Mermer Desenli Banyo Seti ve Arow Banyo Setlerini inceleyebilirsiniz. 

Banyo setleri genellikle 4’lü, 6’lı veya 5’li olacak şekilde satılmaktadır. Setin içerik sayısı da fiyatın değişmesine neden olmaktadır. 6’lı setlerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Ayrıca seramik ve krom setlerde de fiyat diğerlerine göre bir tık daha fazla olabilmektedir. Sitemizde yer alan ürünler ile ilgili sormak istediklerinizi iletişim kısmında yer alan bilgilerden bize ulaşıp kolayca sorabilirsiniz. Stokta olmayan ürünlerin stok bilgilerini almak için de müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayarak öğrenebilirsiniz. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR