1

Parke ve Profil Aksesuarları

Parke ve profil aksesuarları kusursuz parke uygulamaları için kullanılıyor. Yaşam alanlarına şık ve işlevsel bir görünüm kazandırmak için tercih edilen parkelerin sorunsuz kullanım özelliğine sahip olması için profil çeşitlerinin kullanılması gerekiyor. Döşeme işlemleri sonrasında uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım elde edilmesi için profil ve süpürgelik gibi aksesuarların kullanılması gerekmektedir. 

Parke Profili Niçin Kullanılır? 

Parke ve profil aksesuarları arasında özellikle parke geçiş profili önemli bir yer tutmaktadır. Uygulama yapılan alanda bütünlüklü görünüm oluşturmak ve parkeleri mahal olarak ayırmak için profiller tercih edilir. Döşeme sırasında farklı mahaller arasında profil uygulanır. Böylece tüm parkenin bütün çalışmasının önüne geçilir ve her mahal kendi içinde çalışmaya sahip olur. Çıkarma veya farklı alanlarda ekleme yapılacağı zaman yine profil sayesinde yapılacak işlemler kolaylaşır. 

parke ve profil aksesuarları kullanmak aynı zamanda parkenin olası şişme durumunda kabarma yapmamasına da olanak verir. Şişme gibi durumlarda profil parçalar arasındaki boşluğu tam olarak doldurur ve herhangi bir kullanım sorunu ortaya çıkmaz. Kot farkı olan döşemeler için de zemin uygulamasının bölünmesi için yine profil kullanabilirsiniz. İşlevsel kullanımının yanında profil kullanımı döşeme esnasında estetik görüntüyü de elde etmek için doğru sonuçları vermek için yararlı olmaktadır. 

Parke Süpürgelik Niçin Kullanılır?

Parke ve profil aksesuarları arasında süpürgelik de önemli bir kullanıma sahiptir. Parke uygulamalarında dekorasyonun vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. Parke ile bütünlüklü görüntünün yakalanması için kullanılmasının yanında ortama farklı hava katmaya da yardımcı olur. Estetik ve işlevsel özellikleri ile dikkat çeker. Zemin kaplamasının duvar ile birleştiği noktada oluşan boşluğun giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Malzeme bakımından parke ile aynı özellikleri taşıyan süpürgelikler ortamda bütünlüklü görünüm yaratır. Ofis ve evler için zeminin bütün olduğu hissi yaratan ürünler kaplamanın uzun ömürlü olarak kullanımını da mümkün kılar. 

Zeminde görünmeyen kısımlarda toplanacak olan pisliklerin de oluşumunu engelleyen süpürgelikler pürüzsüz yüzey elde etmek için yararlıdır. Döşeme işlemi sırasında şilte kadar değer taşıyan bu ürünler kullanılmadığı durumlarda döşemesi tamamlanmış olan parke zamanla yerinden kalkabilir. Duvara küçük çiviler ile sabitlenerek kolay montajı yapılan süpürgelikler aynı zamanda parkede meydana gelecek esnemelerin de önüne geçer. 

Kullanışlı ve kaliteli çözümler sunan parke ve profil aksesuarları kullanıcı beklentilerine de doğru yanıtlar veriyor. İdeal ve sorunsuz parke uygulaması yapmak için mutlaka aksesuarlardan uygun olanlar arasından seçim yapmanız gerekiyor. Parke ve duvar ile düzenli yapıda bitiş, kapı kenarları ve döşeme arasında geçişin sağlanması aksesuarlar ile mümkün oluyor. Aynı zamanda kot farkı profili sayesinde de döşemenin düzeyi açısından uygun seviyesini belirlemek mümkündür. Zemin ve malzeme arasında oluşacak olan kot farkı, uygun profiller kullanılmadığında ciddi sorunlar oluşturabilir. Farklı zemin yüksekliklerinin ortadan kalkması için kot farkını giderecek olan Kot Farkı Profili Gümüş Renk gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

Döşemenin estetik özelliklerini çoğaltacak ayrıca özel bir görünüm sunacak olan parke ve profil aksesuarları aynı zamanda sağlıklı kullanım açısından da yardımcı olur. Döşemede oluşacak boşluk veya kenarlıklar başta çocuklar olmak üzere kullanıcılar için riskli durumlar yaratabilir. Fakat profil kullanımı ile bu türden boşluklar ortadan kalkacağı için sağlık açısından da olası risklerin önüne geçilir. Boşluklar arasında toz, kir ve benzeri akarların oluşumuyla hijyenik bakımından da sorun olabilir. Gevşek veya aralıklı kalmış olan parkeler hijyen açısından da sorunsuz hale profiller ile geliyor.  Modeller genel olarak kendiliğinden yapışkanlı veya vidalı olmasıyla da montajı çok kolaydır. 

Kepez Yapı Market Parke Uygulamalarını Sorunsuz Hale Getiriyor 

Parke ve profil aksesuarları ile birlikte döşeme uygulamalarını sorunsuz hale getirebileceksiniz. Temel olarak her aksesuarın montajı benzer özellikler göstermektedir. Kolay ve işlevsel şekilde yapılacak montaj işlemi ile parkenin kullanım ömrü de uzayacaktır. Parke fiyatları uygun olduğu gibi profillerin fiyatları da uygundur. Süpürgelik Samsun Meşe 6Cm gibi süpürgelik çeşitleri için monte uygulamasında belirli noktalara dikkat edilmelidir. Öncelikle ürünlerin köşelerden ayrılmaması için birleşim noktaları için tutkal veya yapıştırıcı kullanılmalıdır. Aynı yöntem profiller için de geçerlidir. 

Süpürgeliğin kullanımı öncesinde duvarda yer alan çıkıntıların giderilmesi de gerekir. Aksi halde düz şekilde görünüm elde edilmesi olanaklı olmayacaktır. Malzeme birleşimi ile duvar arasına koyulmuş olan süpürgeliklerin çivi yardımı ile monte işlemi yapılır. Çivilerin duvara tutturulması önemlidir; zemin veya parkeye işlem yapılmamalıdır. Çakma işlemi sırasında süpürgeliğin de zarar görmemesi için çivi veya çekiç şiddeti doğru ayarlanmalıdır. Alçıpandan yapılmış olan duvarlar için montaj işlemi sağlıklı sonuç vermesi adına silikon ile yapılmaktadır. Duvarda veya zeminde eğrilik bulunuyorsa ilk olarak düzleme işleminin de yapılması gerekir. 

Hem süpürgelik hem de kot farkı profilleri adına önemli nokta ise yerleşim alanına uzunluklarının doğru hesaplanmasıdır. Bütün halde bulunan ürünler uygulama sırasında gerekli olan ölçülere göre kesilmektedir. Kesme işlemi sırasında uygulama yapılacak olan alandaki malzeme ile arada boşluk kalmayacak ölçüler hesaplanmalıdır. Bunun yanında pürüzsüz kesme işlemi de yapılmalıdır.

Parke aksesuar satın al seçeneği ile birlikte tercih edeceğiniz tüm profil aksesuarlarını kolay şekilde monte edebilirsiniz. Seçeceğiniz tüm aksesuarların uygulama öncesinde yüzeyin kuru olduğundan emin olunuz. Ayrıca diğer malzemelerden kaynaklı olarak meydana gelen kusurlar söz konusuysa bu kusurları gidermek adına gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Döşeme kullanımını işlevsel ve estetik hale getirecek olan aksesuarları seçerken kullanım çeşitliliğini de göz önünde tutmalısınız. Parke arası profiller ile duvar ile parke arasında bağlantıyı sunacak süpürgelikler farklı yapıya sahiptir. 

İşlevsel aynı zamanda uzun ömürlü parke döşemelere sahip olmak için tercih edeceğiniz aksesuarlar yaşam alanlarınızı güzel hale getiriyor!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR