1

Köşebentler

Köşebent, L demiri olarak da bilinen ve kaliteli yapı çözümleri sağlayan ürünler olarak kabul edilmektedir. Demirlerin birleştirilmesi başta olmak üzere farklı amaçları karşılayan köşebentlerin en özel yanı bir bağlantı parçası olmasıdır. Sektör fark etmeksizin hemen her yerde kullanılabilecek olan köşebentlerin farklı ebatlarda olduğundan da söz etmek gerekir. 

İnşaatlarda kullanılmak üzere tercih edilen ve kalitesi sayesinde görsel kusursuzluğu sağlayan köşebentlerle alakalı detaylara daha yakından bir göz atmalısınız. Bu sayede seçeceğiniz ürünün beklentilerinize tam anlamıyla cevap vermesi mümkün olacaktır.

Fayans Dış Köşebendi

Köşebent kullanımının en yaygın olduğu lan olan inşaat sektöründe banyo ve tuvalet gibi ıslak alanlarda fayans uygulaması gerçekleştirilmektedir. Ancak fayansların birleştirilmesi sırasında köşebent kullanılması gerekir. Hem daha kaliteli görsellik hem de daha ideal bir yapısal çözüm için fayans köşebentleri kullanılmaktadır. 

Köşebentler arasında en dikkat çeken seçeneklerden bir tanesi olarak dikkat çeken fayans dış köşebendi, dışarda kalacak şekilde tasarlanmıştır. Dış bükey bir yapıya sahip olması sayesinde kullanışlı ve kaliteli bir çözüm sağlamayı başarır. Her banyo ya da tuvalette kullanılmıyor olsa da kullanıldığı alanlarda işlevselliği sayesinde dikkat çeker. 

Fayans İç Köşebendi

Fayans köşebentleri arasında dikkat çeken alternatiflerden bir tanesi de iç köşebent olarak bilinmektedir. Peki, iç köşebentlerin kullanılma amacı ve alanı nedir?

İki duvarın birleşim noktalarına yerleştirilen iç köşebent fayansların üst üste binmesine engel olurken daha kaliteli bir çözümü beraberinde getirmektedir. İç köşebendin kullanılmaması durumunda fayansların üst üste binmesi ve kötü bir görüntü oluşması muhtemeldir. Bunun yanı sıra köşebentlerin eşit bir boşluk kalmasını sağlaması sayesinde ortaya çıkan görsel kusursuzluk da yerini hatalı bir yerleşime bırakacaktır. 

Siz de iç köşebent konusunda kaliteli bir seçime başvurarak hem görsel hem de işlevsel noktada beklentilerinize cevap verebileceksiniz. Özellikle de simetri konusunda hassassanız köşebent kullanarak bu hassasiyetinize uygun seçeneklerden yararlanma şansı elde edebileceksiniz.

Alçı Köşebendi 

İnşaat sektöründe çok sık kullanılan köşebent seçeneklerinden bir tanesi de alçı köşebendi olarak kabul edilmektedir. Bu ürünü ön plana çıkaran ve diğer köşebent seçeneklerinden ayırt eden husus hiç şüphesiz görünmüyor olmasıdır. Duvarların çıkıntı olan köşelerine yerleştirilen alçı köşebendinin üzerine alçı çekilmektedir. Böylelikle köşeler dik ve pürüzsüz bir şekilde görünmektedir.

Yapıların neredeyse tamamında kullanılan alçı köşebendi sayesinde görsel kusursuzluk ön plandadır. Üstelik duvarların çıkıntı olan kısımlarına çarptığınızda küçük sıyrıklar oluşmasını sağlayarak duvarın dökülmesini engelleyen de köşebentlerdir. 

Bordür Köşebendi

Banyo ve tuvaletlerde son dönemin en dikkat çekici köşebent seçeneklerinden biri de bordür köşebent olmuştur. Fayanslar arasında farklı bir renge geçişi sağlayan bu ürünlerin görselliği desteklediğini ifade edebiliriz. Genellikle silver ve gold renklerde olan bu ürünlerin mat ve parlak farklı renklerini de kullanmanız muhtemeldir. 

Üst kısmı pürüzsüz ve ilgi çekici bir şekilde üretilen bordür köşebendinin alt kısmı ise ‘Kalekim’ ile uyumlu olması açısından dişli bir şekilde tasarlanmıştır. Kaliteli çözümler sağlaması noktasında ön plana çıkan bordür köşebendini tercih ederek kaliteli bir çözüme ulaşabilirsiniz.

Köşebentler Arasından Nasıl Seçim Yapmalısınız?

Köşebent seçimi yapmak oldukça önemli ve titizlik gerektiren bir süreçtir. Çünkü doğru ürünü almadığınızda bunu kullanmak mümkün olmayacağı gibi görsel anlamda da başarılı bir çözümle karşı karşıya kalmanız söz konusu olmaz. Bu nedenle de köşebent seçiminizi titiz bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Köşebentlerle alakalı detayları ise aşağıdaki şekilde tek tek değerlendirmelisiniz.

Köşebent Rengi

Fayans köşebent seçenekleri diğerlerine nazaran daha dikkat çekici alternatiflerdir. Çünkü bu köşebentler gözüktüğü için renk ve kalite noktasında beklentilere cevap vermesi gereken çözümler sunarlar. Bu nedenle de bordür ya da fayans köşebent alternatiflerinden faydalanma amacınız varsa rengi zevk ve beğenilerinize göre seçmelisiniz.

Fayans rengi ve kişisel beğenilerinize uygun bir şekilde gold, silver ya da daha farklı renklerden faydalanma imkanına sahip olabileceksiniz. Alüminyum köşebent alternatifleri arasında renklerin oldukça farklı olması beklentilerinize cevap vermesi noktasında özeldir.

Köşebent Boyutları

Köşebentlerde uzunluk standart olduğundan tüketicilerin alışveriş yaparken toplam ihtiyaçlarını belirleyerek bir alışveriş gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Boy olarak bilinen ve köşebentlerin 1 adetini ifade eden seçenekleri tercih edebilirsiniz. Uzunluk konusunun yanı sıra köşebentlerin kalınlıkları da önemlidir. Bu noktada standart ölçülerden söz etmek mümkün olmayacaktır. 

Farklı kalınlıklarda sunulan köşebentler arasından sizin için en uygun olanı tercih edebileceksiniz. Bu konuda tamiratı gerçekleştiren ustadan destek almanızın önemli olduğunu ifade edebiliriz.

En Kaliteli Köşebent Demir

Köşebent konusunda ideal seçeneklere ulaşmak istediğinizde hem alüminyum hem de demir seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Köşebentlerin demir ya da alüminyum olmalarına bağlı olarak farklı ayrıcalıkları söz konusu olacaktır. Bu nedenle de ihtiyacınızı en iyi karşılayacak seçeneği tercih ederek size özel seçeneklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. 

Köşebent Fiyatları Ne Kadar?

Köşebent satın alarak yapı ve tadilat ihtiyaçlarınıza cevap vermek adına fiyatları doğru bir şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir. Tam da bu noktada fiyatları etkileyen hususları da bilmelisiniz. Renk, ebat ve kalitenin fiyatı doğrudan etkileyen hususlar olduğunu bilmelisiniz. 

Parlaklık ve matlık arasında dahi fiyat farkı olması köşebent konusunda fiyatların farklılık göstermesinde oldukça değerlidir. Alışveriş yapmadan önce tüm bu detayları değerlendirerek ister Fayans Dış Köşebenti 12 Mm Parlak Krom isterseniz de Fayans Dış Köşebenti 12 Mm Mat Krom satın alabilirsiniz. 

Kepez Yapı Market, kalite ve uygun fiyatı bir araya getirerek sizlerden gelen taleplere cevap verir. Bu kapsamda sizin yapmanız gereken sadece kaliteli bir seçime odaklanmaktır. Bütçenizi aşmayacak üstelik kalitesiyle tatmin edecek ürünleri incelemek adına harekete geçebilirsiniz. Kalite ve uygun fiyatı başka yerde bulamazsınız.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR