1

Sıvacı El Aletleri

Sıva aletleri ile birlikte sıva yapmak kolay hale geliyor. Yapı ve onarım işlemleri sırasında sorunsuz kullanım sunan sıva aletleri işlemleri sorunsuz şekilde tamamlıyor. Islak zeminlerde uygulama yapılmasını sağlayan aletler ile sıva veya seramik tutturma gibi işlemler rahatlıkla yapılıyor. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanım için üretilen aletler büyük kolaylık sunuyor.

Sıva Nedir ve Niçin Yapılır?

Sıva aletleri temel olarak sıva yapma işlemleri için kullanılan aletlerdir. Sıva ise uygulanmakta olan yapının düzgün görünmesi veya çeşitli yapı malzemelerinin bir arada durmasını sağlamak için yapılmaktadır. Bunun yanında yapının genel bütününün kötü hava şartlarından ve çevresel etmenlerden korunması için de yapılmaktadır. Yapı taşıyıcı elemanlar ile duvar yüzeylerinin boyamaya hazır hale gelmesi adına farklı özellikle sıva aletleri tercih edilmektedir. Bu kapsamda da her uygulama için farklı sıva aletleri kullanılması gerekir.

Genel olarak bakıldığında sıvalar; taşıyıcı eleman ve duvar yüzeyinin düzgün olması, dekoratif açıdan istenen malzemelerin kullanılması, ısı yalıtımı ve yapının genel olarak korunması gibi faydalar sunmaktadır. Sıvaların uygulanması için ise uygun malzemelerin kullanılması gerekir. İç ve dış işlemlerde tercih edilecek aletler ile sorunsuz şekilde işlemler tamamlanmaktadır.

Tamir ve Dekoratif İşlemler İçin Sıvacı El Aletleri

Farklı işlemleri sorunsuzca yapmaya yardımcı olacak sıva aletleri çeşitli ürünlerden oluşuyor. Bu kapsamda da işlemler pratik şekilde yapılıyor. Sorunsuz işlem yapabilmek için ürünlerin doğru tercih edilmesi de önem taşıyor. Sıva aletleri içinde bulunan seramik kesme aleti uygulama yapılacak olan seramiklerin talep edilen ölçü ve şekillerde kesilmesi adına kullanılıyor. Rulman yapısında olan bu aletlerin içinde elmas uç bulunuyor. Bu sayede de seramikler kolay bir şekilde kesiliyor. Kızaklı kol sistemi ile seramik yüzeylerin sorunsuz kesimi saniyeler içerisinde mümkün oluyor.

Islak zeminler için fayans yerleştirilmesi için de sıva aletleri önem taşıyor. Derz artısı yerleştirilmiş olan fayansların aralarına talep edilen seviye ve eşitliği yakalamak adına tercih ediliyor. Böylece derz dolgusu üzerinde yerleştirilmiş olan fayansların ara kısımlarına koyulan artı malzemesi fayansların istenilen ölçülerde olması için etki ediyor. Özellikle küçük ve büyük yüzeylerde bu malzemelerin kullanılması istenen doğruluk ölçülerinin sağlanması adına yardımcı oluyor.

Fayans kaması olarak bilinen ürünler ise fayans yükseklik seviyelerinin ayarlanmasında kullanılıyor. Uygulama yapılan fayansların arasındaki yükseklik farkının oluşması kötü bir görünüm oluşturacağından bu malzemeler ile birlikte sorun ortadan kalkıyor. Bunun yanında sıva aletleri arasında sık kullanılan sıva malası da fayans ve benzeri malzemelerin derz uygulamalarının yapılması için tercih ediliyor. Harç uygulamasının sorunsuz yapılması adına özel kenarlara sahip olan sıva aletleri düzgün şekilde sıvanın yayılmasını sağlıyor. Alçı uygulamalarının sorunsuz yapılmasında sistre çeşitleri kullanılıyor.

Seramik uygulama işlemlerinde özellikle malzemelerin istenilen boyutlarda olabilmesi için Rubi Seramik Kesme Makası Elması gibi ürünler büyük kolaylık sunuyor. Seramik kesme makaslarının sorunsuz çalışması için elmas kullanılması gerekiyor. Özel yapısı sayesinde bu aletler seramiklerin istenilen ölçülere getirilmesini sağlıyor. Seramikler kalıp ölçülerde satıldığı için kesme makasları ile ancak uygulama yapılacak yüzeye uygun hale getirilebiliyor.

Lastik Tokmak gibi ürünler ise seramik ve fayans uygulamaları sonrasında malzemenin yerine tam oturması için kullanılan işlevsel ürünlerdir. Tokmak çeşitleri sıva aletleri arasında kolay kullanıma dönük üretilmiştir. Fayansa zarar vermeyen tokmak kısımları ile kırılma veya çatlama gibi istenmeyen durumların önüne geçmek için yardımcı olur. Kullanıcısı adına sorun yaratmayan tasarımı ile güvenli şekilde kullanım sunmaya uygundur. Fayansların yerine oturmasını sağladığı gibi küçük çivileme işlemleri için de kullanılabilir.

Derz kazıyıcı gibi ürünler ise mevcut harcın çıkarılması veya fazla olan harcın atılması için pratik çözüm sunuyor. Yüzeye kolayca uygulanan bu ürünler kazıma işlemlerini kısa sürede tamamlayarak istenen görüntünün elde edilmesine olanak tanıyor. Genel olarak bu aletler ile birlikte rahat, işlevsel ve kolay süreç elde edebilirsiniz.

Kepez Yapı Market Çeşitlilik Sunan Sıva Aletleri

Sunulan sıva aletleri tercihinden önce uygulama tekniğinin göz önünde tutulması yararlı olacaktır. Sıva aletleri yapılacak uygulamaya göre farklılık göstermektedir. Genelde sıvalar kaba, ince, alçı, çarpma, desenli, püskürtme olarak ayrılmaktadır. Bunun yanında farklı çeşitlerini de bulmak mümkündür. Kaba olarak bilinen yöntem genelde dış cephelerde kullanılmaktadır. Serpme yöntemi ile uygulanan bu yöntem için doğru malzemelerin kullanılması zamandan tasarruf sağlamak açısından önemlidir. İnce sıva ise diğer yönteme göre özen isteyen yöntemdir. Yapının hem iklim şartlarından korunması hem de çeşitli boya uygulamalarının yapılmasına hazır hale getirmek için tercih edilir. Özellikle perdahlama işlemine uygun malzemeler seçilmelidir.

Dekoratif amaçlı olarak sık tercih edilen alçının uygulanması için de sıva aletleri tercih edebilirsiniz. Alçı kullanılarak yapılan bu yöntem temel olarak suyun içine alçı eklenerek yapılmaktadır. Alçı uygulaması yüzeyi boyamaya hazır hale getirmek içindir. Aynı zamanda dekoratif amaçlarla da uygulanabilir.

Estetik açıdan hoş bir görünüm elde etmek için serpme sıvalar da yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygulanacak yüzeye akıcı formda olan harcın çarpma işlemi yapılmasından oluşan bu yöntem dış yüzeyde tercih edilir. Bunun yanında dekoratif amaçlar kapsamında iç yüzeylerde de son zamanlarda kullanılmaktadır. Çarpma tekniğinin uygulanması ve başarılı sonuç vermesi için doğru sıva aleti çeşitlerinin seçilmesine dikkat etmek gerekir.

Seramik ve fayans uygulamalarının da sorunsuz olarak tamamlanmasını sağlayacak olan sıva malzemeleri bu sayede ustaların, tamircilerin veya kendi tamirlerini yapanların sık kullandıkları malzemeler oluyor. Dayanıklı yapıları ile uzun ömürlü kullanım sunan ürünlere uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Yapı ve bakım işlemlerinin sorunsuz tamamlanmasını sağlayacak olan aletler her zaman beklentilerinizi karşılayacaktır. Geniş ürün yelpazesi arasından hemen tercihte bulunabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR