1 2 3 >

PVC Borular


PVC borular binaların sorunsuz şekilde su tahliyesi yapılması için yardımcı oluyor. Sıhhi tesisat ve drenaj çalışmaları için kullanılan borular geniş kullanım alanı ile öne çıkıyor. Dayanıklı yapısı ile birlikte uzun ömürlü kullanım sunan borular aynı zamanda düşük maliyetli olmaları sebebiyle de tercih ediliyor.

PVC Boru Çeşitleri Kolay ve Pratik Kullanım Sunar


PVC boru çeşitleri sıhhi tesisat ve drenaj çalışması için yaygın olarak kullanılıyor. PVC malzemeden yapılan borular diğer boru çeşitlerinden daha işlevsel ve ekonomik olduğu için tercih ediliyor. PVC malzemesinin yüksek dayanıklılığı, montajının kolay yapılması ile düşük maliyetli olması ev ile iş yerleri için tercih edilebilir olmasını sağlıyor. Bağlantı parçaları, vana ve farklı sıvaların taşıma materyali oluşturulması için farklı şekillerde kalıplanmış olan termoplastik malzemeden meydana gelmiştir. Yapımında kullanılmış olan sert plastik uzun süreli kullanım sunarak kırılma ve aşınmalara karşı dayanıklılık oluşturmaktadır. Bu bakımdan modern yapılardan su tahliye sistemlerinde olacak gider borularına kadar önemli bir yapı malzemesi olarak öne çıkıyor. 


PVC boru çeşitleri içme suyu, atık su, kimyasal sıvı, ısıtma ve soğutma sıvılarının aktarımı, gıda maddeleri, saf halinde olan sıvıların iletilmesi, sıvı karışımlar, gazlar, basınçlı hava aktarımının sağlanması ve sulama için kullanılmaktadır. Bunun yanında gerekli olan basınçlı boru sistemleri ve basınçlı hava aktarımı için de tercih edilebilir.

Geniş Kullanıma Sahip PVC Boru Modelleri 


PVC boru çeşitleri pek çok geniş alanda kullanım kolaylığı sunan özellikleri ile öne çıkıyor. Ev ve iş yerlerinde mutfak, tuvalet, banyo altyapı tesisatında, bahçe sulama için PVC borular kullanılıyor. Çatlak ve kırık oluşumunu aza indirgeyen yapıda olmaları yüzünden bu alanlarda kullanımda önemli avantajları beraberinde getiriyor. Kırık ve çatlak oluşum riskini aza indirgemesi aynı zamanda tesisat yapısında bakteri oluşumunu da engelleyerek hijyeni ön planda tutuyor. Boru maddesi açısından pek çok olumlu özellik taşıyan polimer türünden yapılan çeşitler pek çok alanda kullanılıyor. 


PVC boru satın al seçeneği ile boruların sunduğu avantajlardan kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Pik ve beton boru yapılarına göre hafif yapıda olan borular, bağlantı parçalarının da geniş yelpazede olması ile kolayca birbirine bağlanıyor. Conta kullanımı ile birleştirme yapılabilir ve gerekli hallerde kolayca kesilmesi de boruların öne çıkmasında yardımcı oluyor. İşçilik açısından da zahmetsiz kullanım sunan borular elektriği iletmeyen aynı zamanda kimyasal dayanıklılıkları ile birlikte güvenli kullanım olanağı da sunmaktadır. 


Yapı sektöründe önemli bir yere sahip olan ve sık tercih edilen PVC borular bina içinde gürültü sorunlarının da önüne geçmek için etkili olur. Geniş çalışma basınç bandı ile beraber çalışma sıcaklığı aralığında içinde yüksek kimyasal direnç sağlamaktadır. Yüksek çalışma sıcaklığı ve çalışma basıncına sahip plastik yapıda olması sayesinde de önemli avantajlar içermektedir. 


Dayanıklı yapıları ve uzun ömürlü kullanımı ile birlikte yüksek sertlik derecesi ve fiyatlarının uygunluğu ile yapılardaki boru tesisatının önemli bir kısmını PVC oluşturmaktadır. Dışarıdan kaynaklı darbelere esneklikleri ile önemli oranlarda karşı koyan bu borlar böylece oluşacak sorunları da aza indirgemektedir. PVC borular için çapları artış gösterdikçe esneklik ve dayanıklılık da artmaktadır. Kalın etli yapıya sahip olan modellerin fazla ilgi çekici olması dayanıklılık süresi ayrıca yapısını da etkilemektedir. Diğer cinste olan borulardan farklı olarak paslanma riski de taşımayan modeller esnek yapıları sayesinde aşırı soğuklarda bile donma riskine karşı koyarak avantaj yaratıyor. 


Üretildiği malzemenin gerilim sınır değerine göre ayrılan PVC borular su emme ve sızdırmazlık özellikleri ile seçilmektedir. PVC 60 olarak adlandırılan çeşitlerde su emme miktarı 7 mg – cm2’den, PVC 100 tipi olan borular ise 4 mg – cm2’ den daha fazla değildir. 


Bunun yanında PVC boru çapları da kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. 10’ dan başlayarak 150 çapa kadar çıkan borular kullanım alanın gerekliliklerini karşılar. Uzunluk olarak da 3000 milimetreye kadar uzunlukta boru bulmak olanaklıdır. Muflu şeklinde birbirine eklenebilen iki taraflı yapıda olan borular böylece olası söküm işlemi sırasında sorunsuzca sökme işleminin tamamlanmasını sağlamaktadır. 


Boru seçiminde bulunurken Pvc 125/3000 - 2,2 Mm gibi ürün isminde yer alan çap, kalınlık ve uzunluk değerlerine dikkat edilmelidir. Aksi halde tercih edilecek olan ürünün beklentilerini karşılaması zor olacaktır. Sadece düz boru şeklinde değil, tesisat sistemindeki mevcut uzantı veya yönlendirmelerin yapılması için de Pvc 70X50 Tek Çatal gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Çatal olarak adlandırılan bu borular kısa yapıdadır. Temel olarak ana hattan yönlendirme yapılacağı noktalarda kullanılır. 

Kepez Yapı Market İşlevsel PVC Borular Sunuyor 


PVC boru fiyatları ekonomik çözümler sunuyor. Boy, kalınlık ve çap gibi özelliklere göre değişmekle birlikte diğer boru türlerine göre PVC borular önemli avantaj yaratıyor. Boruların yanında kurulum sırasında istenen özelliğin yansıtılması için yardımcı malzemeler de bulunuyor. Kelepçe olarak adlandırılan parçalarla boruların montaj işlemi sorunsuzca yapılıyor. Kelepçe öncelikle vida yardımı ile yüzeye monte ediliyor ve sonrasında borular kelepçeden geçiriliyor. Böylece sonradan boruların sökülmesi veya değiştirilmesi gerekirse sadece kelepçedeki ağız kısmı açılarak boruyu yerinden çıkarmak da olanaklı hale geliyor. 


Bina içinde ve dışında kullanılmış haldeki suyun tahliyesi için önemli görev üstlenen ürünler, bu özellikleri ile birlikte her türden yapıda bulunuyor. Pürüzsüz iç yüzeye sahip olmaları ile birlikte su tahliyesinin sorunsuzca yapılmasını mümkün kılıyor. Böylece evlerin dışında çok katlı binalar için de kullanım açısından ideal özellikler gösteriyor. Pürüzsüz yüzey içinde bakteri üremesini de engelliyor. Böylece ekolojik ve ekonomik açıdan ideal özellikler sunuyor. Sert malzemeye sahip olan ürünler farklı hava koşullarına da dayanıklılık gösteriyor. Sunulan PVC boru çeşitleri her zaman işlevsel kullanım sağlıyor!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR