Sensörlü Armatür

Ev ve iş yerlerinde kullanım kolaylığı sağlayan sensörlü armatür enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olan modern tasarım aydınlatmalardır. Fotoselli lamba olarak da adlandırılan sensörlü armatürler şık görünümleri ile kullanıldıkları mekana modern bir görünüm sağlar.  İş yerleri, kapı önleri, apartman girişleri, çocuk odaları, koridor, mutfak, tuvalet, balkon ve bahçede olmak üzere geniş kullanım alanına sahiptir. Ayrıca gardırop içlerine göre tasarlanmış modeller de bulunmaktadır. Hareketi kolayca algılayarak çalışan bu armatürler lambanın boşa yanmasını önler. Sensör özelliğine sahip olan modern tasarım armatürler insan hareketini algıladığında otomatik olarak çalışmaya başlar ve etrafı aydınlatır. Hareket durduğunda ışık söner. Kullanıldıkları yere her giriş ve çıkışta lambaları açıp kapamanıza gerek kalmaz. Oldukça kullanışlı olan bu lambalar sizlere önemi ölçüde elektrik tasarrufu sağlar. Hareketi algılayarak ampullerin çalışmasını sağlayan sensörlü armatür düşük wattlı ampuller ile çalışır. Sensörlü armatür aydınlatmaları gece ya da gündüz yanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ampuller yanmaya başladığında ne kadar süre etrafı aydınlatacağını siz belirleyebilirsiniz. Ayrıca ampule ne kadar yaklaşınca yanacağını belirleme özelliğine sahiptir. Böylece armatürleri kendi istekleriniz doğrultusunda ayarlayarak kişisel kullanıma uygun hale getirebilirsiniz. Sensörlü armatürler kullanıldıkları mekanı en iyi şekilde aydınlatma özelliğine sahiptir. Minimum enerji ile en yüksek seviyede aydınlatma sağlayan bu aydınlatmaları istediğiniz tüm mekanlarda kullanabilirsiniz. Hem kullanımının kolay olması hem de enerji tasarrufu sağlaması nedeniyle sıkça tercih edilen sensörlü armatürler sayesinde çok rahat edeceksiniz.

Sensörlü Armatür Çeşitleri

Modern tasarımı ve estetik duruşu ile dikkat çeken sensörlü armatür aydınlatmalar kullanıldıkları mekana şıklık katar. Günümüzde birçok farklı modeli bulunan sensörlü armatürlerin en önemli avantajı sizlere kullanım kolaylığı sağlamasıdır. Harekete karşı duyarlı olan bu armatürler çeşitlerinin yanı sıra gün ışığını da kolayca algılayan türleri de mevcuttur. Gece boyunca çalışan bu aydınlatmalar gün ışığını fark ederek gündüz otomatik olarak çalışmasını durdurur. Özellikle apartman girişleri, balkon ve bahçeler için uygun olan bu modeller lambanın gereksiz yere açık kalmasını önler. Bir diğer aydınlatma çeşidi ise elektrikler kesildiğinde otomatik olarak devreye girerek etrafı aydınlatmaya başlayan sensörlü armatürlerdir. Son yıllarda farklı tasarımlarda ve farklı mekanlarda kullanılmak üzere tasarlamış modern görünümlü sensörlü armatür çeşitleri üretilmektedir. Her birinin kullanım amacı farklı olan sensörlü armatür modelleri arasında sensörlü tavan armatürleri, panelli, led şerit, led spot armatürleri ve dekoratif amaçlı tasarlamış sensörlü armatürler yer alır. Ev, iş yerleri, parklar, kafe, otel ve restoranlar olmak üzere hemen her yerde kullanıma uygundur. Genellikle beyaz ışık kullanılır. Dekoratif amaçlı olan armatürlerde farklı renk ışıklar tercih edilebilir. Sıva üstü tavana monte edilen bu aydınlatmaların montajı oldukça kolaydır.

Sensörlü Lamba Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sensörlü lamba satın almadan önce aydınlatmanın hangi mekanlarda kullanılacağına karar verilmelidir. İç ya da dış mekanlarda kullanılacak olan aydınlatmaların farklı özellikleri vardır. Bahçe, balkon, ya da kapı girişlerinde kullanılacak ise armatürlerin rüzgar, yağmur, toz ve olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olan çeşitleri tercih edilmelidir. Suya karşı dayanıklı olan bu lambalar yağmurlu havalarda rahatlıkla kullanılabilir. Dış etkenler nedeni ile aydınlatma seviyesinde herhangi bir azalma meydana gelmez. Ayrıca dış mekanlar için gün ışığını algılayan sensörlü modeller tercih edilmesi size avantaj sağlar. Gece otomatik olarak çalışmaya başlayan lamba gün ışığını algılamasıyla çalışmayı durdurur. Böylece her seferinde lambayı kapatıp açmanıza gerek kalmaz. İç mekanlarda ise tavan ya da duvar armatürleri kullanılacak mekanın özelliklerine göre belirlenmelidir. 360 derecelik aydınlatma sağlayan sensörlü armatürler tavana ya da duvara monte edilebilir. Led ışık ya da klasik ampul kullanılan modelleri arasında hangisinin ortama daha uygun olduğuna karar verilmelidir. Armatürlerde kullanılacak ampulün watt değerinin düşük olması size daha fazla enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olacaktır. Çocuk odaları kafe ya da restoranlarda kullanılacak ise renkli ışıklı olan led aydınlatmalar tercih edilebilir. Tek yönlü ve 360 derecelik aydınlatma sağlayan armatürlerden hangisine ihtiyaç duyulduğuna önceden karar verilmelidir.

Sensörlü Armatür Fiyatları 

Etki alanı 360 derece sensörlü aydınlatmalar zaman ayarı sayesinde hareketi algıladıktan sonra 15 saniye ile 4 dakika arasında yanacak şekilde ayarlanabilir. 25 wattlık 2 adet led ampul ile çalışır. Ortalama 50 hz algılama kapasitesine sahip olan bu lambalara ne kadar yaklaşınca yanacağını önceden belirleyebilirsiniz. Hareketi ve gün ışığını algılayan sensörlü armatür aydınlatmalar sayesinde %30’a varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Işığın açık unutularak boşa yanmasını önleyebilirsiniz. İstenildiğinde sensörlü lambanın sensörlü olarak çalışmasını devre dışı bırakabilirsiniz. Görünüş olarak estetik bir görünüm sağlayan sensörlü armatür ev ve iş yerlerini modern bir görünüm sağlar. Kare ve dairesel şekilleri ile farklı modellerde tasarlanmış olan bu aydınlatmaların her bir oldukça şık ve kullanışlıdır. Kolay bir şekilde istenilen yere monte edilebilir. İstenilen çalışma sistemine kolayca ayarlanabilir. Dış ve iç mekanlarda kullanılan çeşitleri ve duvara ya da tavana takılan modelleri ile piyasada birçok farklı özelliğe sahip sensörlü armatür çeşidi bulmak mümkün. Tercih edilen özelliklere ve sağladığı enerji tasarrufuna göre sensörlü armatür fiyatları farklılık göstermektedir. Sizlere geniş ürün seçeneği sunan www.kepazyapimarket.com ile istediğiniz modeldeki sensörlü armatürü çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Oldukça uzun ömürlü olan bu aydınlatmalar soğuk, sıcak, rüzgar ve yağmura karşı dayanıklıdır.  Pratik bir şekilde temizlenebilen dış yüzeye sahiptir. Sağladığı kullanım kolaylığı ve enerji tasarrufunun yanı sıra görsel olarak oldukça hoş bir görüntü sağlayan bu lambaları  istediğiniz her mekanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamdan uzun süre kullanabileceğiniz bu ürünlerden çok memnun kalacaksınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR