1 2 >

Sprey Boya

 

Mobilya modası her geçen sene çeşitlenmeye devam ediyor. Evlerinde son trend mobilya kullanmak isteyenler ise alternatif çözüm yollarına başvurmakta. En çok tercih edilen çözümlerden birisi ise eşyaları dönüştürerek kullanmaya devam etmek. Eşyaları eski ve modası geçmiş bir görünümden kurtararak yenilenmesini sağlamak için ihtiyacınız olan malzemelerden en popüler olanı sprey boyalardır. Sprey boya, kullanmaktan sıkıldığınız eşyaları onarmada ve el sanatlarında oldukça fazla tercih edilen bir boya çeşididir. Fırça gerektirmeden pratik bir şekilde izsiz boyama işlemi yapmanıza yardımcı olmaktadır. Sprey boya kullanmaya uygun olan dokular arasında; metal, ahşap, plastik ve cam gibi zeminler yer almaktadır. 10 – 15 dakika içerisinde kuruyarak kolay kullanım sağlamaktadır. Sizler de yenilemek istediğiniz eski eşyalarınız varsa Kepez Yapı Market internet sitesinden sipariş vereceğiniz sprey boyalar ile kolayca boyama yapabilirsiniz.

Sprey Boya Çeşitleri

Sprey boyalar kategorisi içerisinden farklı marka seçenekleri mevcuttur. Markalar arasında: Akçalı, Panther ve Dekor yer almaktadır. Panther en uygun fiyatlı sprey boyadır. Ufak çaplı onarım ve boyama işlemleriniz için panther markasının ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Dekor sprey boya kullanım alanları; metal, ahşap, karton, cam ve plastik yüzeylerdir. Yüzeylerde kalıcı ve yüksek performans elde edilmektedir. Kalıcı ve çatlak oluşumlarına karşı diğerlerine göre çok daha fazla dayanıklıdır. Yağmur, nem gibi farklı hava koşullarından minimum seviyede etkilenmektedir. Akrilik esaslı, solvent bazlı iç ve dış ortamlarda kullanıma uygun boyalardandır. Akçalı sprey boya, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Metalden ahşaba, ahşaptan çimento yüzeyine kadar farklı yüzeylere uygulanabilirdir. Eşyaların eski görünümünden kurtularak yenilenmesine ve çok daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Yenilemek istediğiniz; duvar, bisiklet, buzdolabı, deniz araçları gibi eşyalarınız varsa tercih edebileceğiniz bir boyadır.
 

Sprey Boya Renkleri

Sprey boya renkleri geniş bir aralığa sahiptir. Renk seçenekleri arasında lacivert, kahve, siyah, gri bej ve yeşil gibi alternatifler bulunmaktadır. Renk seçeneklerinin yanı sıra boyaların dokusuyla alakalı da seçenekler bulunmakta. Kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda; mat, metalik gibi görünümleri seçebilmektedirler. En çok tercih edilen ürünlerin başında beyaz sprey boya yer almaktadır.

Sprey Boya Fiyatları

Kendin yap gibi projelerde temel kullanım ürünlerinden biri olan sprey boyalarının sık kullanılmasının sebeplerinin başında uygun fiyatlı olmaları gelmektedir. Sprey boyalar, fiyat performans ürünü olarak değerlendirilmektedir. Sprey boya fiyatları uygulama sonrasından ulaşılan görüntü düşünülünce oldukça avantajlıdır. Ortalama 29.99 TL civarında fiyat bandına sahip ürünler metalik ve düz olarak farklılık göstermektedir. Metalik Akçalı sprey boya fiyatları ise 34.99 TL’dir. Fiyatlar kullanıcının talebine göre farklılık gösterebilmektedir. Yapmak istediğiniz işlemde almak istediğiniz sonuca göre 20 – 40 TL arasında ürünlere ulaşabilirsiniz. Eşyalarını yenilemek isteyenler Akçalı Sprey Boya tercih ederek avantajlı fiyatlardan faydalanabilirler.

Sprey Boya Kullanım Alanları

Sprey boya ile mobilya boyama uygulamaları ile zevkinize uygun tasarımlar oluşturabilirsiniz. Tamamen kendi zevkinize göre dizayn edebileceğiniz yeni ürünlere sahip olmak için ihtiyacınız olan tek şey akçalı sprey boya. Sprey kullanarak hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ederek demode eşyalarınızı kendi ellerinizle modern hale getirmeniz oldukça kolay. Kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kullanacağınız zemindir. Her zemin için kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ancak bazı zeminlerde zımpara işlemine gerek duyulabilmektedir. Pürüzlü bir zemin üzerinde kullanacaksanız eğer ilk aşamada zımpara yapmanız daha etkili ve uzun ömürlü bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. En popüler kullanım alanı ise sehpalardır. Herkesin evinde eskiden kalma ne yapacağını bilemediği sehpalar mevcuttur. Atmak istemediğiniz ancak şu anki alinden çok da memnun olmadığınız sehpaları ufak bir zımparalama işleminden sonra sprey boyalar ile kolayca boyayabilirsiniz. Evinizin konsept ve dekoruna uygun renkler tercih ederek bugün alınmış gibi yeni bir görünüm elde etmek sprey uygulamalarıyla çok daha kolay. Sehpalarınız için beyaz sprey boya kullanabilirsiniz. Sadece mobilyalarda değil artık fırın, buzdolabı gibi beyaz eşyalarda da yenilenme ihtiyaçları artmakta. Yeni beyaz eşya almak için bütçesi olmayan kullanıcılar hem çalışan beyaz eşyasını çöpe atmamış oluyor hem de estetik bir görünüm elde edebilir. Fırın için ısıya dayanıklı sprey boya kullanabilirsiniz. Bu tarz dayanıklı sprey boyalar sayesinde uzun ömürlü dayanıklı hem de istediğiniz renkte bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Sprey Boya Nasıl Kullanılır?

Sprey boya kullanımı için öncellikle satın aldığınız kutudaki uyarıları dikkatlice okuyarak göz önünde bulundurmalısınız. Kullanım sırasında kapalı alandaysanız maske kullanmalısınız. Uygulamaya başlamadan önce kullanılacak zeminin yüzeyini bir bezle temizlemelisiniz. Yüzeyde ne kadar az toz kalırsa o kadar kusursuz bir sonuç elde edebilirsiniz. Birkaç kat geçmeniz gereken durumlarda katlar arasında talimatlarda belirtilen süreleri beklemeniz gerekmektedir. Bu süre uygulama yaptığınız ortama ve kullandığınız sprey boya miktarına göre farklılık gösterebilmektedir. Katlar kuruduktan sonra işlemlere devam ederek sonlandırabilirsiniz.

Sprey Boya Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Sprey boya kullanımında katları kalın uygularsanız kuruma problemi yaşanmaktadır. Sprey boya kuramama sorunu yaşanmaması için ince katlar şeklinde uygulama yapmanız gerekmektedir.
  • Uygulama yapılacak olan mekân ortalama bir sıcaklıkta olmalıdır. Soğuk ortamda yapılan boyama işlemlerinde kurumama sorunuyla karşılaşabilirsiniz.
  • Boyaları kullanmadan önce iyice çalkalamalısınız. Çalkalanmadan kullanılan boyalarda kurumama problemine ek olarak yumuşak kalma sorunu da meydana gelmektedir.
  • Satın aldığınız boyalar uzun kullanım ömrüne sahiptir. Ancak doğru şekilde muhafaza etmelisiniz. 50 derece ve üzeri ortamlardan uzak tutmalısınız.
  • Uygulama sırasında sigara kullanmamaya özen göstermelisiniz.
  • Ateşe püskürtme yapılmamalıdır. Yanıcı bir maddedir.
  • Direkt olarak cildinizle temas etmemesine dikkat etmelisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR