1 2 3 4 >

Boyacı El Aletleri

Dış cephelerde, ev dekorasyonunda ve daha birçok alanda farklı şekillerde boyama işlemi yapılır. Bir alan boyandığında ya da bir nesne boyandığında yenilenmiş bir görüntüye sahip olur. Yapılan işlemin kaliteli ve göze hitap edecek şekilde görsel anlamda yeterli olması için boyadığınız alana uygun ev boya malzemeleri kullanmanız gerekir. Bu kullanacağınız ev boya malzemeleri, boya işlemini yaparken sizlere en büyük yardımcınız olur. Kusursuz şekilde görüntüler yakalamak için en uygun ve en kaliteli malzemelerle çalışabilirsiniz. Boyarken en çok özen göstermek istediğiniz, dikkat ettiğiniz ve aynı şekilde üzerine düşündüğünüz alan, yaşam alanlarınızdır. Zevkinize uygun bir şekilde yaşam alanları yaratmanın ilk adımı duvarlarınızın renklerini değiştirmekten başlamak olabilir. Yaşam alanınızın boyanması zaman zaman iç dünyanızın da yenilenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle boyanın rengi, dokusu ve kalitesi, seçeceğiniz ev boya malzemeleri, sizin için önemli bir hal alır. Boyanın kalitesinden ve renginden emin bile olsanız uygun malzemelerle yapılmayan işlemlerden ötürü zaman zaman istediğiniz sonucu kolaylıkla alamayabilirsiniz. Böyle sorunla karşılaşmamak için de ev boya malzemeleri arasından yapacak olduğunuz  işleme ve duvarlarınızın yapısına göre en uygun ürünleri seçmeniz gerekmektedir. Tercihleriniz ve seçtiğiniz ürünler sayesinde yepyeni görüntülere, istediğiniz gibi ulaşabilirsiniz. En az seçeceğiniz boyalar kadar önemli olan boya malzemeleri, her gerçekleşecek işleme ve ihtiyaca uygun olan ürün çeşitleri ile birlikte üretilir.

Boya Malzemesi ve Boyacı El Aletleri Çeşitleri

Ev boya malzemeleri Ankara' da kolaylıkla bulunabilmektedir. Boya malzemeleri özellikleri, boyanacak alanın ve boyanın da çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Duvarlarınıza boyama işlemi yapmadan önce alt zemindeki kusurları ve çatlakları sıva aletleri ile  kapatmanız daha iyi bir görüntü sağlayacaktır. Bunun için gerekli olan duvar macunuyla ön hazırlığı yapabilir ve sıva aletleriniz ile son dokunuşlarınızı yapabilirsiniz. Bu yapı malzemesi tavan ve duvarları  hizalamak için de kullanılır. Boya malzemeleri denince daha çok, ilk akla gelen ürün, fırçalardır. Fırçaların çeşitleri ve özellikleri de kullanılacak alana göre çok fazla değişiklik gösterir. Duvarlarınızı boyarken boya işlemini hızlı ve pratik bir şekilde yapabileceğiniz fırça çeşitleri vardır. Pompalı boya rulosu, tüm evin duvar ve aynı zamanda da  tavan boyama işlemleri için çok ideal bir üründür. Hafif ve uzun pompaları ile merdivene gerek duymadan tavanları ve duvarları rahatlıkla boyayabilirsiniz. Emiş sistemleri sayesinde içten beslenen ruloları, hiçbir şekilde damlatma yapmadan boyama imkanı sağlamaya yardımcı olur. Boya hazneleri, çok zaman kaybetmeden, en kısa olacak sürede boyama işlemlerinizi bitirmenize çok yardımcı olur. Duvarlarınızı değiştirmek,  kişiselleştirmek ve aynı zamanda ufak detaylar katarak dokunuşlar yapmak isterseniz, efekt rulosu çeşitlerinin farklı desenleri arasından kendi işinize uygun bir ürün seçebilirsiniz. Ulaşılması zor olan dar yüzeyler, balkon demirleri, dolap kapakları, kaloriferler  gibi alanları kolaylıkla boyamak için de parmak ruloları tercih edebilirsiniz. Boyayacak olduğunuz tüm alanın genişliğine göre seçecek olduğunuz ebatlarla yapacak olduğunuz işlerinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Daha çok ince işçilikler için uygun olan modellerin arasında parmak rulolar da yer almaktadır. Tavanlarınızı ve duvarlarınızı farklı renge boyayacaksanız bu ince işlem için titizlik gerektiren özel bir fırçaya ihtiyaç duyarsınız. Bu köşelerde uygun biçimde kestirme yapmak için kestirme fırçaları sizlere çok yardımcı olacaktır.

Kestirme fırçası; pencereler, ahşap bölümler, süpürgeliklerin  çevresini boyamakta da kullanılmaktadır. Ön hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra ve aynı şekilde uygun fırça veya pompa çeşidine karar verdikten sonra boyama işlemine artık başlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz  boya, sentetik bir boya yapısında ise bu ürünü sentetik tiner yardımı ile inceltmeniz gerekebilir. Sentetik tiner ile inceltmiş olduğunuz boya duvar üzerinde daha rahat dağılır ve çok daha güzel bir görüntü oluşturur. Ayrıca, boyama işlemi esnasında da ince yapısı sayesinde zorlanmamanızı sağlamaktadır. Boya malzemelerinin kullanımı, alınacak sonuçlar açısından çok  önemli bir detaydır. Bundan ötürü işlemlerinize başlamadan önce hangi malzemenin, ne şekilde, hangi alanda, nasıl  kullanılması gerektiğini bilmenizde fayda olacaktır.

Sıva Aletleri Nelerdir ?

Sıva aletleri kategorisinde yer alan alçı malası, sıva malası, şap malası, seramik malası, sıvacı küreği, süngerli mala, zımpara malası, tırfıl mala gibi ürünler sıva aletleri arasında yer almaktadır. Ev boya malzemeleri Ankara' da, Kepez Yapı Marketten aradığınız tüm sıva aletlerini ve ev boya malzemelerini bulabilirsiniz.

Boyacı El Aletleri Fiyatları

Boyacı el aletleri ve malzemelerinin fiyatları, ürünün çeşidine ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Boyama işlemi için kullanılmakta olan rulo, sıva aleti ve fırça gibi ürünlerin arasında fiyat kategorileri de farklıdır. İnce işler için kullanılmakta olan bu küçük ebattaki ürünler, fiyat olarak hesaplı ürünlerdir. Parmak ruloların çoklu olarak satılan yedek başlıklarını da uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Duvar macunu, sıva aletleri ve sentetik tiner gibi boyama işlemine yardımcı olan malzemeler, fırça modellerine göre çok daha uygun fiyatlı boya malzemeleridir. Bu ürünler ufak detaylar gibi gözüküyor olsa da  ön hazırlık ve boyama işlemi sırasında çok etkili bir rol oynar. Pompalı olan boya ruloları, son zamanlarda çok fazla talep gören ürünler arasındadır. Boyama işlemini kolaylaştırma ve aynı zamanda hızlandırma gibi birçok avantaja sahip ürünlerdir. Bu pratik ürünler; kendi evini, ofisini, kendisi boyamak isteyen kullanıcılar tarafından çok daha fazla tercih edilir. Hem trend denebilecek hem de işlevsel olan pompalı boya ruloları ve sıva aletleri fiyat konusunda diğer modellerin bir adım önündedir. Efekt rulosu, özel rulo modelleri ve  klasik rulo modellerinden çok daha yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Çünkü, özel olarak tasarlanmış olan bu ürünler, tüm özellikleri esas alınarak değer kazanır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR