1 2 3 >

Fittings

Boru bağlantı elemanları olarak bilinen fittings parçaları tesisat borularının farklı yöntemler ile birbirine bağlanmasını sağlıyor. Sadece bağlantı kurmak için değil boru büyüklüğünün değişmesini, yön ve akış debisini sağlamak için görev yapıyor. Farklı ölçülerde ve işlevsel özelliklerde sunulan ürünler ile tesisat işlemleri pratik, güvenli ve kolay bir hale dönüşüyor. 

Çok Çeşitli Boru Bağlantı Çeşitleri 

Boru bağlantı elemanları sayesinde tesisat işleri güven ve hız kazanıyor. Bu parçalar genelde iki çeşit bağlantı türünün yapılmasını sağlamaktadır. Bağlantı türleri dişli ve kaynaklı olan bağlantılardır. Kendi içlerinde kullanım alanlarına göre farklılık taşıyan boru bağlantı parçaları sayesinde tesisat uzatma, yön verme, çıkış sağlama, debi kontrolü gibi farklı işlevler yerine getirilmektedir. Kendi içlerinde işlevselliklerine göre ayrılan parçalar arasından ihtiyacınızı doğru görecek parçayı seçebilirsiniz. 

Dişli bağlantı elemanları olarak bilinen ürünler birbirlerine veya boru hatlarına bağlantı sunan parçalardır. Belirli bir standarda sahip olan bu parçalar dişler sayesinde kenetleme yapar. Genelde 2 inç ölçüsüne kadar çap özelliklerinde bulunur. Düşük basınç değerlerinde sık tercih edilir. Bu parçalar arasında manşon ve nipel gibi ürünler bulunur. Manşon ürünler sık tercih edilen birleştirme elemanıdır. Farklı uzunluklarda kesilmiş olan boru parçalarının iç kısımlarına diş yapılarak üretilir. Genelde kazan giriş ve çıkış gibi alanlarda kullanılmaktadır. Erkek olarak gelen boru hatlarının dişiye dönüştürülmesi için de kullanım olanağına sahiptir. 

İşlevsel Bağlantı Elemanları ile Tesisat Sorunsuz Hale Geliyor 

Sunulan boru ek parçaları sayesinde tesisat işlemleri sorunsuz hale geliyor. Farklı sistemlerde doğru bağlantı parçalarının kullanılması için parçalar da farklılık taşıyor. Sık kullanılan dişli bağlantı elemanlarının arasında nipel ürünler de dikkat çekiyor. Manşonlardan sonra tercih edilirliği fazla olan bu bağlantı elemanları hatların kaynak ile bağlanmasına yardımcı oluyor. Standartlara uygun olarak kesilmiş olan boruların dış yüzeylerinde diş açılması ile üretilmektedir. Bir tarafın kaynaklı bir tarafın dişli olması sayesinde bu parçalar dişli hatların da kaynakla birbirine bağlanmasına olanak tanımaktadır. Tek taraflı olanların yanında her iki tarafında dıştan diş bulunan nipel çeşitleri de yer alıyor. Bu nipeller görev ve kullanım olarak hex nipel olarak da tercih edilmektedir. Genelde dişi gelen hattın erkeğe çevrilmesi ve vana gibi farklı bağlantı parçalarının hatta bağlantı kurabilmeleri için kullanılır.

Boru bağlantı parçaları arasında dirsek ürünler de tesisat işlemleri için sık tercih ediliyor. Hatlarda 45 ya da 90 derece dönüşleri sağlayan bu parçalar, tesisatın istenildiği gibi şekil almasını sağlıyor. Genelde her iki tarafında içten dişli olan bu parçalarda farklı modeller de bulunuyor. Kuyruklu olarak anılan modellerde bir tarafta içten diğer tarafta dıştan diş yapısı bulunuyor. Döküm yöntemi kullanılarak imal edilen bu parçalar her tesisat sisteminde kullanıma uygun özellikler taşır. 

Tesisat işlemlerinde hattın uzaması için te de özel olarak tercih ediliyor. Hattı dallandırmak için kullanılan bağlantı elemanı T harfi şeklindedir. Üç yolu olan parçalar içli ve dışlı şekilde kullanıma uygundur. Döküm yöntemi ile üretildikleri gibi aynı zamanda paslanmaz özellikler göstererek uzun ömürlü kullanım olanağına sahiptir. Siyah Te gibi ürünler hatları yönlendirmek veya ilave yol eklemek için tercih edilecek üründür. 

Bağlantı parçaları arasında redüksiyon ürünler de sık kullanım alanına sahip bulunuyor. Dişli olarak devam etmekte olan hatlarda hattın çap ölçüsünü büyütmek ya da küçültmek için kullanılır. Dişli redüksiyonlar hat çapında sunmuş oldukları kolaylık ve değişim ile hat basıncının ayarlanması için önemli göreve sahiptir. Döküm yöntemi ile üretilip olup korozyona karşı da dayanıklıdır. Sarı Redüksiyon gibi farklı modelleri bulunmaktadır.

Tercih edeceğiniz birleştirme parçaları arasında hortum ucu elemanları da işlevsel yapılarıyla öne çıkıyor. Hatlarda sıvının hortum aracılığıyla aktarılmasına olanak tanıyor. Aynı zamanda kazan çıkışlarında da vana sonrasında kullanılıyor ve boşaltım için sıvının düzenli şekilde akışkanlığını sağlıyor. 

Boru bağlantı elemanları arasında tapa çeşitleri hatları sonlandırmak için kullanılıyor. İç dişli kör tapa ve dış dişli kör tapa olarak bulunmaktadır. Temel olarak iki ayrım da aynı işlevi görüyor olsa da birisi dişi hatlar diğeri ise erkek olarak ilerlemiş hatları sonlandırmaktadır. Pek çok fittings gibi döküm yöntemi ile üretilen bu ürünler tesisat sistemlerinin sonlandırılması için büyük kolaylık veriyor.

Kepez Yapı Market Fittings Ürünleri Avantajları

Uygun fiyatlar ile sunulan boru bağlantı elemanları sayesinde tesisat işlemleri pratik, kolay ve güvenli hale geliyor. Her türlü tesisat sisteminde kullanım açısından uygunluk taşıyan parçalar ile sorunsuz işlem yapılabilmektedir. Kullanımı oldukça basit ve pratik yapıda olan bu parçalar ustalık gerektirmeden de birleşme sağlıyor. Bu sayede isteyen herkes tercih edeceği bağlantı parçalarını uzmanlık gerektirmeden monte edebilir. Bunun yanında birleşme sırasında ilave kaynak ve benzeri gibi işlem gerektirmemeleri de zaman açısından tasarruf olanağı yaratıyor. Kolay birleşme ve sökme olanağı temizlik açısından da önemli fırsatlar sunuyor. 

Dişli olan ürün elemanlarının yanında yüksek basınçlarda kullanıma uygun olan kaynaklı bağlantı elemanları da tercih edilebilir. Bu parçalar dişli bağlantılara kıyasla yüksek basınç gerektiren sistemlerde kullanılır. Kendi içlerinde dirsek, Tee, redüksiyon, konik rekor gibi farklı ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin kullanım alanları değişmekle birlikte kaynaklı montajları ile birlikte sistemin yüksek dayanıklı ve güvenli olmasını sağlar. 

Sunulan boru bağlantı elemanları arasından ihtiyacınızı görecek modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Bağlantı parçalarını tercih ederken kullanım alanının göz önünde tutulması büyük kolaylık sunar. Aksi halde kullanım alanına uygun olmayan parçaların montajı mümkün olmayacaktır. Sadece kullanım özelliklerine göre değil aynı zamanda boyut ve çap ölçülerine de dikkat etmelisiniz. Tercih edeceğiniz ürünler tesisat işlemlerinizi kısa sürede bitirmenizi sağlayacak!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR