85,99 ₺ KDV Dahil
96,99 ₺ KDV Dahil
75,99 ₺ KDV Dahil
86,99 ₺ KDV Dahil
322,99 ₺ KDV Dahil
367,99 ₺ KDV Dahil
251,99 ₺ KDV Dahil
285,99 ₺ KDV Dahil
1 2 >

Kapı Kolları 

Kapı tasarımının tamamlayıcı bir parçası olan  kapı kolları işlevsel açıdan kolaylık sağlayan şık kapı aksesuarları arasındadır. Kapının güvenliğini sağlaması ve kapının kolay açılıp kapanmasına yardımcı olması gibi işlevsel özelliklere sahiptir. Ayrıca şekil ve renk açısından farklı tasarımlara sahip olan kapı kolları kullanıldığı ortama görsel açıdan ahenk sağlar. Farklı teknik detaylara sahip olan kapı kolları kilit mekanizmasını harekete geçirerek oda, ev ya da iş yerlerinin güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. 

Kapı kolu seçerken kapı kollarının yapımında kullanılan malzeme ile kapının yapımında tercih edilen malzemenin uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Pirinç, zamank, alüminyum, saç metal, plastik ve paslanmaz çelik gibi temel yapı malzemelerinden üretilmiş birçok kapı kolu tasarımı mevcuttur. 

Kapı kolunun hangi mekanda kullanılacağına göre farklı malzeme, renk ve model seçenekleri bulunmaktadır. Alüminyum ve paslanmaz çelik kaplama olan kapı kolları birinci sınıf malzeme kullanılarak üretilmiştir. Su ve nem olan ortamlarda kullanıldığında paslanma ve küflenme gibi sorunların yaşanmasını önler. 

Kapı kolu yapımında kullanılan her malzemenin kullanım alanına göre sağladığı avantajlar mevcuttur. Kapı kolu satın alırken kullanım alanı, kullanılacak olan kapının yapısı, kullanım sıklığı ve kişinin öncekileri göz önünde tutulmalıdır. Sağ ve sol kapı kolu olmak üzere farklı tasarımlar olduğu gibi her iki koşulda da rahatlıkla kapıya uyum sağlayabilen modern tasarımlar bulunmaktadır. Yüzeyi boyanabilir ya da kaplamalı olan kapı kolu çeşitleri kapının daha şık görünmesine yardımcı olur.

Kapı Kolu Çeşitleri

Piyasada kullanım amacı ve estetik duruş sağlaması bakımından birçok kapı kolu çeşitleri mevcuttur. Sıkça açılıp kapanan kapılar, nemli ya da cereyan alan ortamlarda kullanılan kapıların yanı sıra iç ve dış mekan kapılarında kullanılmak üzere tasarlanmış birçok farklı kapı kolu tasarımı bulabilirsiniz.  

Tuvalet banyo gibi nemli ortamlarda paslanmaz özelliğe sahip olan kapı kolları kullanılırken cereyan yapıp kapı çarpması sonucunda deforme riski olan ortamlarda aşınmaz özellikteki kapı kolları tercih edilmelidir. Giriş çıkış açısından yoğun kullanıma sahip kapılar için mekanizması pratik olan kapı kollarının kullanılması uygun olmaktadır.

Kapı tasarımlarında şıklığın ön planda olmasını isteyen kişiler için kaplamalı kapı kolları tasarlanmıştır. Mat ve pürüzlü bir görünüm için saten, altın rengi için sarı kaplama, koyu sarı renk için albifirin kaplama, parlak ve pürüzsüz bir görünüm için krom ve nikel kaplamalı kapı kolu çeşitleri kullanılmaktadır. Ateşe ve suya dayanıklı olması özelliklerinin yanı sıra okul, hastane gibi yoğun kullanıma sahip mekanlar için en ideal kapı kolu çeşidi paslanmaz çeliktir. Hafif, düz ve parlak bir görünüme sahiptir. Temizliği oldukça kolay olduğu için hijyenik özelliğe sahip olması en önemli avantajıdır. 

Evlerde mutfak, banyo, tuvalet, salon olmak üzere tüm iç oda kapılarında ise Amerikan kapı kolu rahatlıkla tercih edilebilir. Çizilmez, üzeri leke tutmaz özelliğe sahiptir. Camlı ya da camsız tüm iç kapılar için idealdir. Ergonomik tasarımı ile kullanım kolaylığı sağlar. Genellikle ev ve iş yerlerinde alüminyum kapı kolları da tercih edilmektedir. İç ve dış her türlü ortama kolayca uyum sağlayan alüminyum kapı kolu fiyatları oldukça ekonomiktir. Aşınmaz ve çizilmez özellikleri sayesinde uzun yıllar kullanılabilir. 

Kalite açısından 1. sınıf olan saç metal kapı kolu her ne kadar mekanik açıdan dayanıklı olsa da üzeri elektrostatik boya ile kaplı olduğu için zaman içinde aşınma yaşanabilir. Mıknatısı çekme özelliği sayesinde kapılarda güvenlik açısından önemli bir yere sahiptir. 

Dayanıklı ve aşınmaz yapıda olması nedeniyle genellikle dış cephe kapılarında kullanılan pirinç kapı kolu çeşitleri ise kaliteli ve uzun ömürlüdür. Kalın ve ağır yapıda olması kapının kolay açılmasını önler. Dış etkenler, olumsuz hava koşulları gibi durumlara maruz kalınan ortamlarda herhangi bir aşınma yaşanmamasını sağlar. Özellikle güvenliğin en iyi şekilde sağlanacağı ortamlar için uygun bir üründür. 

Modern Kapı Kollarının Avantajları

Günümüzde üretim aşamasında kullanılan maddenin türü, işlevsel özellikleri, renk ve modelleri açısından birbirinden farklı modern kapı kolları üretilmektedir. Gelişmiş teknolojiden yararlanılarak tasarlanan kapı kollarının mekanın güvenliğini en iyi şekilde sağlıyor olması en önemli avantajıdır. Aynı zamanda farklı renk ve şekillerde bulunabilen kapı kolu tasarımları kapıya görsel açıdan şıklık kazandırmaktadır. 

Dayanıklı yapıya sahip olan modern tasarım kapı kolları zaman içinde yerinden çıkmaz ve kırılmaz. Kaliteli kapı tamponuna sahip olan bu ürünler kapının hızlı bir şekilde çarpması durumunda bozulmaz, renk ve kaplamasında herhangi bir aşınma meydana gelmez. Pratik açma kapama gibi fonksiyonel özelliği vardır. Montaj esnasında yön farkı olmadığından her türlü kapıya kolayca uyum sağlayabilir. Kullanıldığı ortamlarda zarif bir görünüm sağlar. Sağlam ve estetik duruşu ile uzun yıllar kullanım imkanı sunar. 

Kapı Kolu Modelleri ve Fiyatları

Kapının şıklık seviyesini arttıran kapı kollarında geniş ürün seçenekleri bulunmaktadır. Başlıca kapı kolu modelleri arasında saten, yıldız, oval, albifirin saten ve aynalı, rozetli, krom, mat siyah, nikel ve aynalı olanları yer alır. 

Kare, oval ve dairesel şekillerde üretilmiş kapı kollarında, beyaz, gümüş, füme, siyah, mat, altın sarısı ve koyu sarı gibi renk seçenekleri sunulmaktadır. Her bir kapı kolu kalitesi, renk ve modeli fiyatlar üzerinde etkilidir. Ayrıca her bir kapı kolunun işlevselliği ve tutuş biçimleri farklıdır. Birer adet ön ve arka kol olarak bütün bir şekilde satışa sunulur. 

Kapı kolu iç demiri, kilit iç demiri, anahtar ve montaj için gerekli olan vidaları ile birlikte temin edilen kapı kollarının montajı oldukça kolaydır. Pratik temizlenebilir özelliğe sahip olan kaplamalı kapı kolları zamanla aşınmaz. 

Sağlam, ergonomik, hafif ve şık olma özelliklerine sahip modern tasarım kapı kolu çeşitlerine kepezyapimarket.com.tr firmasından ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz tüm kapı kollarını gönül rahatlığı ile yıllarca kullanabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR