Pisuvarlar 

 

Pisuvarlar, ayakta kullanılan tuvalet türüdür. Erkeklerin kullanımı için dizayn edilir. Günümüzde pek çok mekanda sıklıkla kullanılır. Hijyen açısından büyük oranda koruma sağlaması, ürünlerin tercih sebepleri arasında yer alır. Seçenekler hijyen açısından olduğu kadar, görünüm bakımından da kişilerin beğenisini kazanmayı başarır. Kolay kullanılabilen yapıya sahiptir. Aynı zamanda temizliği de son derece basit bir şekilde yapılır. Pisuvarlar farklı ebatlarda dizayn edilir. Bu sayede dar ya da geniş gibi farklı ebatlardaki alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle alışveriş merkezi gibi mekanlarda alafranga tuvalet çeşitleri genel olarak hijyen bakımından yetersiz kalır. Ayrıca gün içinde insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde, tuvaletler hem sık hem de hor kullanılabilir. Buna bağlı olarak da sık sık zarar görür. Alafranga tuvaletlerde parça değişimi ekstra maliyetli ve zahmetli olur. Bu noktada alaturka tuvaletler de aynı olumsuz özelliklere sahiptir. Umumi tuvalet çeşitleri denildiği zaman pek çok kişinin aklına ilk etapta pisuvarlar gelir. Bu ürünler kişilere büyük kolaylık sağlar. Kolay temizlenebilir yapılarının yanı sıra hijyenik açıdan da kişilere güven sunması, ürünlerin tercih edilme sebepleri arasında yer alır. Özellikle modern görünümlerinden dolayı iş yerleri ve yemek mekanlarının ilk tercihlerinden biri halindedir. Pisuar çeşitleri, kendi arasında da farklı sınıflara ayrılır. Kepez Yapı Market aracılığıyla tüm pisuar seçeneklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. İncelemeleriniz sonucunda kullanım alanınıza yönelik bir seçimde bulunabilirsiniz. 

 

Dikkat Çeken Pisuvar Modelleri 

 

Umumi tuvaletler, pisuvarlar olarak daha modern bir şekilde kişilerin karşısına çıkar. Seçenekler arasında ürünlerin uzun ömürlü ve pratik kullanıma sahip olması son derece önemli bir konudur. Özellikle umumi tuvaletler dizayn edilirken alanda kullanılacak alafranga seçeneklere oranla daha pisuvar kullanılabilmesi ekstra avantaj sağlar. Pisuvar modelleri, kullanıldıkları yerde son derece az bir alan kaplar. Aynı zamanda daha fazla ihtiyacın karşılanmasında da rol sahibi olur. Hem güvenilir olması hem de az yer kaplamasından dolayı bu seçenekler sıklıkla tercih edilir. Kendi içlerinde farklı sınıflara ayrılan pisuvar modeller vardır. Klasik bir tasarıma sahip olan pisuvar modelleri, her kullanımın ardından sifona basarak kullanılır. Bununla beraber teknolojik açıdan ekstra gelişim gösteren seçenekler de vardır. Bu sayede tuvalette minimum oranda temas etmeniz sağlanır. Fotoselli pisuvar modelleri, bünyesinde barındırdığı hareket sensörü ile işin bitimi sonrasında sifonun otomatik şekilde çekilmesini sağlar. Bu sayede de şifon ile temas etme zorunluluğu ortadan kalkar. Aynı zamanda sifona basmayı unutma durumu da ihtimal olmaktan çıkar. Bu durum da maksimum hijyeni beraberinde getirir. Ev tipi pisuvar modelleri de son dönemlerin dikkat çeken seçenekleri arasında yer alır. Pisuvarlar pek çok açıdan yaşamı kolaylaştırır. Modellerin, kaliteli malzemeler kullanılarak dizayn edilmesi uzun ömür vaad eder. Kepez Yapı Market ile ev tipi pisuvar ve diğer seçenekleri kapsamlı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

 

Pisuvar Temizliği ve Kullanımı Nasıl Olmalı? 

 

Pisuvar temizliği ve kullanımı da kişilerin merak ettikleri konular arasında yer alır. Pisuvarlar; genel olarak otel, restoran ya da buna benzer insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda sıklıkla tercih edilir. Pisuvar modellerinin kullanımı bazı insanlar tarafından rahatsız edici bulunur. İnsanlar, biyolojik alandaki ihtiyaçlarını yerine getirmek için kendi kişisel mahrem alanını oluşturmak isteyebilir. Fakat, bu mahrem alanının özellikle kalabalık ortamlarda sağlanması kimi zaman dezavantajlı olabilir. Bu gibi durumlar da yarar yerine zarar getirir. Pisuvar kullanımına karşı önyargı ile yaklaşmak yerine avantajlarından faydalanmak daha doğru olur. Pisuvarlar, yan yana şekilde ve ayakta kullanılır. Çeşidine göre özellikleri de farklılık gösterir. Pisuvarlar, temizlik açısından da kişilere avantaj sağlar. Pisuvar temizliği, işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. İçine yabancı bir madde atılması durumunda tıkanma ihtimali vardır. Böyle durumlarda tornavida yardımıyla vidaların sökülmesi gerekir. Pisuvarın içine biraz su ekleyip piston aracılığıyla birkaç kez itme işlemi yapılmalıdır. Tıkanma olmadığı zamanlarda ise klasik tuvalet temizliğinde kullanılan deterjanlar yardımıyla pratik bir şekilde temizlenebilir. Sararma gibi durumların oluşmaması adına temizlik işleminin sık sık yapılmasında fayda vardır. Kepez Yapı Market aracılığıyla size sunulan tüm seçenekleri detaylı biçimde inceleyebilirsiniz. Modellerin özellikleri ve diğer detayları hakkında bilgi edinip, bir seçim yapabilirsiniz. 

 

Pisuvar Fiyatları ve Seçim Detayları 

 

Pisuvar fiyatları hakkında araştırma yaptığınız zaman karşınıza farklı rakamlar çıkar. Satış rakamları söz konusu olduğu zaman kesin bir limit vermek bahsetmek mümkün değildir. Pisuvar fiyatları; Modellerin tasarımı, üretim materyali ve diğer detaylar doğrultusunda şekil alır. Rakamlar, farklı bütçelere hitap edecek şekildedir. Bu sayede kişilerin aradıkları ürünü bulmaları daha kolay olur. Ancak seçim aşamasında satış rakamlarından ziyade kendi istek ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutmanız tavsiye edilir. Bu sayede daha doğru bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Pisuvarlar arasında seçim yaparken ilk etapta ürünü kullanacağınız alanı göz önünde bulundurmanız gerekir. Pisuvar modelleri genel olarak birbirine benzer. Ancak yine de bazı noktalarda farklılık gösteren detaylar vardır. Pisuvar ölçüleri, bu noktada ayırıcı özelliklerden biri olarak öne çıkar. Ölçü detayı, seçim aşamasında son derece önemli bir yere sahiptir. Kullanım alanını dikkate alara buna yönelik ölçüler tercih etmeniz gerekir. Bu bağlamda genel olarak 30x25x40 ölçülerine sahip seçenekler daha yoğun tercih edilir. Ancak bazen kullanım alanına göre bu ebatlarda büyüme yada küçülme olması gerekebilir. Aynı zamanda ürünleri kullanacağınız alanın yoğunluğu da seçim yaparken önem arz eden detaylardan biridir. Gün içinde yoğun şekilde kullanım olacaksa, küçük ebatları modelleri yan yana yerleştirip alan konusunda tasarruf yapabilirsiniz. Bunun dışında kapak veya üst girişli gibi seçenekleri de incelemeniz tavsiye edilir. Aynı zamanda gömmeli modellere de göz atabilirsiniz. Kepez Yapı Market ile aradığınız modeli kısa süre içerisinde kolayca bulabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR