Mutfak Mobilyaları

Gün içerisinde saatlerce vakit geçirilen, hoş ve anlamlı sohbetlerin tadı damağı haline gelen mutfak, evin oldukça merkezinde kalmaktadır. Birçok ihtiyaç da kullanılan, evin ortak yaşam alanı mutfak, dekorasyon konusunda da hızlı gelişimler göstermektedir. Birçok farklı amaca aynı anda hizmet eden: sabah,öğlen,akşam yemeklerinin yapıldığı aynı zamanda aile ortamının en çok hissedildiği alan her zaman mutfaktır. 

Ev halkının bir araya geldiği beraber güzel vakitler geçirdiği mutfaklar, mobilya konusunda da gelişmektedir. Bu anlamda mutfağın büyüklüğüne, evin geri kalan uyumuna göre mutfak mobilyaları mevcuttur. Mutfak için özel olarak dizayn edilen mobilyalar, gayet estetik kullanım yanı sıra dayanıklı ve sağlamdır.

Son dönemde ev içerisinde mutfak kullanımının artması, bu alanda yapılan dekorasyon çalışmalarının gelişmesini sağlamıştır. Evin en çok kullanılan ve tercih edilen özellikle ev hanımlarının bolca vakit geçirdiği mutfaklar, şık dizaynıyla öne çıkmaktadır. Aynı zamanda mutfak için tasarlanan katlanır çekmece modelleri alan içerisinde daha rahat kullanım olanağı sunmaktadır. 

Özellikle hacim konusunda sıkıntı yaşanılan mutfaklarda çoğunlukla yerden tasarruf etmek için katlamalı kapılar veya buna benzer ürünler tercih edilmektedir. Bu sayede yerden tasarruf edildiği gibi ergonomik ve şık yapısıyla mutfağın havasını değiştirmede yardımcı olmaktadır.

Mutfak mobilyası genel hatlarıyla masa, dolap, sandalye gibi parçaların tamamından oluşmaktadır. Tüm bu parçaların doğru şekilde dizayn edilerek bir araya getirilmesi mutfağın genelini oluşturmaktadır.

Mutfak Masası

Mutfak dekorasyonlarında en çok kullanılan ve etkili sonuçlarla karşılaşılan parçaların başında masa gelmektedir. Mutfak masası, mutfağın geri kalan öğeleriyle uyumlu şekilde seçilmesi durumda dekorasyon işleminde önemli bir adım atılmış demektir. Masaların estetik ve ergonomik yapısının yanı sıra tasarımıyla da öne çıkması gerekmektedir. 

Tasarımlarda kullanılan ince detayların yanı sıra küçük işlemeler de mutfak masalarında bolca kullanılmaktadır. Mutfak masası modelleri seçiminde satın alacak müşterinin birçok kriteri göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Amaçlarının neler olduğu: Mutfak masası seçimlerinde en hassas nokta hangi amaca hizmet ettiğidir. Toplu aile kahvaltılarında ya da küçük atıştırmalıklar için kullanılmak üzere satın alınmak istenen masasının bu amacı büyüklüğünü belirlemektedir. Bu yüzden nüfus bakımından daha kalabalık olan müşterilerin daha geniş masa seçimi yapılması önerilmektedir. Bu anlamda katlanır masa modellerine duyulan ihtiyacın her geçen gün arttığı görülmektedir. Katlanır masalar sayesinde mutfak içerisinde yerden tasarruf edilmektedir. 

Kalite ve İşçilik: Son yıllarda rekabet oranı oldukça artan sektörlerin başında gelen dekorasyon tasarımları birçok detayı beraberinde getirmektedir. Bu anlamda mutfak masası modelleri içerisinde kaliteli malzemelerden doğru işçilikle işlenmiş eşyalara öncelik verilmelidir. Kalite ve işçiliği bir arada kullanmayı başaran mutfak mobilya firmaları, ürünlerinde de müşterileri memnun etmektedir.  

Mutfak Dizaynı ve Türü: Mutfak masası seçimi yapmadan önce mutfağın genel hatlarını tam olarak bilmekte fayda var. Çoğunlukla geleneksel ve modern tarz tipte gördüğümüz mutfakların özelliklerine göre mutfak masası modelleri hakkında karar almalıyız. Mutfağın ve evin geri kalanına uyum gösterebilecek masa seçimi yapılmalıdır. Geleneksel tarz evlerde çoğunlukla koyu renk seçenekleri göze çarpmaktadır. 

Özellikle koyu kahverengi renk tonlarının bolca tercih edildiği geleneksel tarz evlerde masa seçimi de bu yönde gerçekleşmektedir. Bunun aksine modern tarz mutfaklarda çoğunlukla açık renk tonları tercih edilmekte ve dekorasyonda da açık renk tonlarına ağırlık verilmektedir. Bu anlamda modern tarz evlerin mutfaklarında masa seçimi yapılırken bu unsurlar çerçevesinde karar kılınması oldukça sağlıklı olacaktır. 

Her ev belirli özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu özellikler çerçevesinde evin genel hatları ortaya çıkmaktadır. Evin belki de en çok göze çarpan kısımlarından mutfak, en ince ayrıntısına kadar dekorasyon ihtiyacı duymaktadır. Bu ihtiyaçları, belirlenen unsurlar çerçevesinde Kepez Yapı yardımıyla mutfak mobilya fiyatları konusunda avantajlı tekliflerle karşılanmaktadır.

Mutfak Dolabı

Mutfak dolabı modelleri daha çok işlemesi ve küçük ayrıntılarıyla ön plana çıkmaktadır. Mutfak dolabı modelleri arasından tasarım ve ergonomik yapısı belirleyeceği etkendir. Bu anlamda dolapların katlanabilir özellikte olması ya da daha az alan işgal etmesi tercih edilmektedir. Son dönemde üretilen birçok dolap modeli de bu amaç çerçevesinde ortaya çıkmaktadır. Mutfağın büyük bölümünü oluşturan dolaplar, mutfağın genel hatlarını çizmede en çok kullanılan yöntemler arasındadır. 

Bu yöntemleri doğru şekilde oluşturmak, mutfağın estetik, şık ve güzel durmasına yardımcı olmaktadır. Mutfakları daha ergonomik hale getirmede en büyük katkıyı sunan aynı zamanda eşyaları ortadan kaldırmada en önemli faktör elbette ki dolaptır. Bu anlamda mutfak dolaplarının birçok modeli mevcuttur. Bu modeller arasından mutfak tarzına en çok hitap edebilecek ve mutfağı tamamlayacak modellere yönelmek ve bu modelleri göz önüne alarak karar verilmelidir. Farklı raf boyutları ve farklı hacimlere sahip dolaplar daha verimli ve etkili olmaktadır. 

Dolaplar sadece büyük eşyaları koymada değil çekmece tarzında dizayn edilen çatal, kaşık ya da buna benzer küçük mutfak malzemelerinin saklanması için yer oluşturmaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda mutfak dolabı fiyatları da değişkenlik göstermektedir. İhtiyaçların artması fiyatlarında belirli oranlarda yükselmesine sebebiyet vermektedir.

Mutfak Sandalyesi

Fonksiyonel mutfak mobilyaları arasında kendine yer bulan mutfak sandalyesi, konforlu ve estetik yapısıyla kendini göstermektedir. MDF-laminat veya ahşap gibi maddelerden elde edilen sandalyeler, rahat bir kullanım olanağı sunmaktadır. Bu yüzden mutfak sandalyesi modelleri oldukça geniş bir tasarıma sahiptir.  

Masanın etrafında kullanılan masa sandalyelerinden  ada tarzı mutfak tezgahlarında kullanılan bar sandalyelerine kadar çeşitler oldukça boldur. Bu yüzden mutfak sandalyesi fiyatları da bu gibi model geçişlerine göre değişiklikler göstermektedir. Fakat burada önemli olan sandalyenin mutfağın hangi alanında kullanıldığı ve hangi ihtiyaca cevap oluşturacağı olmaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR