1

Rekorlar

Rekor çeşitleri farklı tesisat kurulumlarında boruların eklemlenmesi için kullanılıyor. Özellikle sıhhi tesisat kurulumları için rekor parçaları hayati önem taşıyor. Sıhhi tesisat boruları iletilecek sıvının özellikleri ve kullanılacak alan genişliğine göre farklılık taşıyabiliyor. Bu farklılığa göre rekorların kullanılması gerekiyor.

Farklı Alanlarda Kullanım Sunan Rekor Modelleri

Rekor çeşitleri tesisat kurulumlarının sorunsuz tamamlanması için farklılık taşıyor. Özellikle sıhhi tesisat döşemelerinde bağlantının sorunsuz sağlanması için rekor kullanabilirsiniz. Tesisat sistemlerinin içinde boru, vana ve armatürler arasındaki bağlantılar rekor bağlantılar ile sağlanıyor. Suyun alınması, depolanması ve tahliye edilmesi için gerekli olan rekorlar farklı boru tiplerine uyum gösteriyor. Sadece sıvı akışının sağlanması için değil aynı zamanda boruların uzunluklarının da arttırılması için rekor bağlantı modelleri kullanılabiliyor. Su, gaz ve sıvı atıklar için kullanılan boruların birleştirilmesinde, uzatılmasında ve yön verilmesinde güvenli ve doğru bağlantı için rekor bağlantıları seçebilirsiniz. 

Rekor ürünler kendi içlerinde farklı özelliklerde bulunuyor. Konik rekor olarak adlandırılan çeşitler yaygın kullanım alanına sahiptir. Tesisat parçalarının birleşimi, sağlamlaştırılması ve uzatılması için kullanılır. Ayrıca havşalı boruların bağlantıları da bu ürünler sayesinde mümkündür. Döndürme yöntemi ile birbirine bağlantı kurulmayan iki borunun bağlantı noktası bu ürünler ile mümkün oluyor. Böylece tesisat işlemlerinde istenilen bağlantı ve montajlar sorunsuz tamamlanıyor.

Sorunsuz Montaj Sunan Rekor Çeşitleri 

Kullanım alanına göre rekor çeşitleri değişkenlik gösteriyor. Boruların uzunluk ve kalınlıklarına göre değişen özelliklere sahip olan rekorlar üretim malzemesi olarak da değişkendir. Çelik, plastik veya pirinç malzemeler kullanılarak üretilmiş olan parçalar bu sayede tesisatın yapısına göre tam uyum göstermektedir. Üretilmiş olduğu malzemeye bağlı olarak da basınç dayanıklılığı ve sıcaklık dayanıklılığı da değişken bağlantı özellikleri sunmaları güvenli ve uzun ömürlü seçenekleri olanaklı kılıyor. 

Rekorların boylarının belirlenmesi için ölçeklendirme kullanılmaktadır. Bu ölçekler evde veya sınai anlamda kullanılacak olan parçaların boyutlarını tayin etmek için önemlidir. Bina içi ısıtma sistemleri, klima ve havalandırma sistemleri, arıtma tesislerinde kullanılabilecek olan rekor bağlantılar boyutları ile farklı tesisata uygunluk gösterir. Değişik renklerde bulunduğu için estetik açıdan da tesisat kurulumunun istenildiği gibi yapılmasına olanak tanınmaktadır. Gümüş veya altın renginde genelde tercih edilen ürünler boya tutan yapılarıyla da istenilen renkte kullanılabilir. 

Yüksek basınçlarda olan su akışına karşı dayanıklı olan ve suyun güvenli şekilde dağıtılmasını sağlayacak parçalar temel bir kaynaktan su akışının oluşmasını sağlıyor. Suyun zahmetsizce borulara bağlanmasını sağlayan parçaları farklı tiplerde bulabilirsiniz. Yüksek düzey sızdırmazlık sunan parçalar ile sıvı ve gaz tesisatlarını güvence altına alabilirsiniz. Bağlantı parçalarının sorunsuz ve güvenilir olması sayesinde yapıların dayanıklılığını arttırabilirsiniz. Yüksek akış ve ısı değerlerine sahip olan bağlantı noktalar için kolayca rekorlar beklentilerinizi karşılayacaktır. 

Sunulan parçalar kolay şekilde bağlantı işlemlerinin yapılması için işlevsel özellikler taşıyor. Dış dişli rekor çeşitleri zahmetsizce iç kısımda dişli olan borulara monte ediliyor. Bunun yanında borulara kolay montajın sağlanması için iç dişli rekor parçaları da bulunuyor. Satın alma işleminde bu noktaları göz önünde tutabilirsiniz. Satın alma işleminde dikkat edilecek özellikler arasında ilk olarak sıhhi tesisatın uzun ömürlü olması için doğru parça seçimi geliyor. Bu yüzden dayanıklılığı onaylanan malzemeleri seçebilirsiniz. Tesisatı yapılacak alanın özellikleri de göz önünde tutulmalıdır. Su tesisatı ve sınai atıkların tesisat sistemlerinin parçalarının farklı olduğu bilinmelidir. Radyatör gibi cihazlarda kullanım için radyatör rekor modelleri seçilmelidir. Bağlantı seçenekleri arasından farklı fiziksel özelliklere sahip olan ürünleri bulabilirsiniz. Parçaların tipleri genelde boruların birleşme yöntemleri ile bağlantılıdır. Bu kapsamda borularının birleşmesi gereken yerleri temel alarak tipler arasında köşe, düz veya somun gibi kısımları bilmeniz yararlı olacaktır.

Bunların yanında kullanım sağlanacak olan alana uygun ölçülerde basınç ve sıcaklık dayanıklılığı gösterecek olan parçaları seçmeye de özen göstermelisiniz. Örneğin ısıtma sistemlerinde rekor kullanımı gerekiyorsa bu durumda ısı değerlerine mukavemeti önemlidir. Boruların iletim sağlayacağı malzemelere bağlı olarak uygun olacak ürün seçimi yapılmalıdır. Rekor tercihi öncesinde kullanılacak olan boruların inç türünden değeri de bilinmelidir. Bu sayede alınan rekor ile boruların doğru ve tam bağlantısı sağlanabilir. Büyük ya da küçük olması halinde parçalar borular ile birleşme sağlayamayacağından seçim yaparken bu noktalara dikkat edebilirsiniz. 

Kepez Yapı Market Güvencesi Rekor Parçalarını Sunuyor 

Rekor fiyatları değerlendirmesi yapılırken ilk olarak kullanılan malzeme kalitesi göz önünde tutulmalıdır. Sunulan parçalar yüksek malzeme kalitesine sahip olup uzun ömürlü kullanım olanağı sunmaktadır. Yüksek kalitede olan parçalardan seçmek tesisatın kullanım ömrünün de artmasını sağlar. Aynı zamanda boruların sağladığı akışın sağlıklı olmasına da olanak tanır. Boyut ve malzeme yapılarına göre değişen rekor çeşitleri arasından aradığınız ürünü kolay şekilde bulabilirsiniz. 

Tercih edilecek parçalar kolay kullanım ve montaj özelliklerine sahiptir. Kullanılacak tesisat boru tipine göre çok rahatlıkla montaj işlemlerini yapabilirsiniz. Boruların uzatılması, yön verilmesi veya akışkanlık kazandırılması için tercih edilecek olan parçalar güvenli kullanım sunar. Farklı boru veya vana girişlerinde PPRC Diş Rekor Altıköşe gibi modelleri seçebilirsiniz. Gaz gibi akışkanlıkların kontrolü için ise Radyatör Rekor GDP ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle gaz akışkanlığında güvenlik ön planda tutulduğunda doğru olan bağlantı parçasının kullanılması önem taşır. 

Seçilecek parça hangisi olursa olsun uzun ömürlü kullanım sağlar. Bu sayede tesisatın kullanım ömrünü uzattığı gibi herhangi ek masraf çıkarmaz. Uygun fiyatlar ile sunulan parçaların fiyatları yapı ve malzemelerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak geniş ürün çeşitliliği arasından tesisat kalitesini arttıracak olan parçaları kolay ve sorunsuz şekilde bulabilirsiniz. Bu sayede tesisat ve onarım işlerinizde özel bir güvence ile rahatlık elde edebilirsiniz!


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR