18,99 ₺ KDV Dahil
23,99 ₺ KDV Dahil
17,99 ₺ KDV Dahil
20,99 ₺ KDV Dahil
1

Geniş Ürün Çeşitliliğiyle Menteşe Modelleri Kepez’de!

Menteşe; kapılarda, pencerelerde, mobilya kapakları gibi düzeneklerde açma kapama için kullanılan ürünler olarak bilinmektedir. Bir kanadı sabitken diğer kanadı hareketli toplam iki bölümden oluşan menteşe çeşitleri, farklı kullanım amaçlarına hizmet edebilecek özelliklere sahiptir.

Örnek vermek gerekirse köşe menteşeleri, sineklik menteşe setleri ve dolap menteşe modelleri kullanılacakları alanlara bağlı olarak özel olarak üretilen kreasyonlardır. Bunun yanı sıra menteşe boyutları, renkleri ve mekanizmaları gibi faktörler, her ürün grubunda değişkenlik yaratmaktadır.

Çekmece ve dolap menteşe modelleri, amortisörlü veya ayarlı menteşe formunda çeşitli renklerde bulmak mümkündür. Menteşe ve daha birçok inşaat malzemesi ürünlerine kepezyapimarket.com.tr sayfamızdan ulaşmanız mümkündür. 

Menteşe üretiminde kullanılan hammadde de seçim aşamasında göz önünde bulundurulması gereken bir diğer unsurdur. 

En fazla tercih edilen menteşe modellerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Plastik menteşe,
  • Çelik menteşe,
  • Ahşap menteşe,
  • Alüminyum menteşe.

Menteşe Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Püf Noktalar

İki farklı üniteyi birbirine bağlayabilmek, entegre etmek ve kolayca açıp kapamak için; menteşe seçimi yaparken kullanım alanını göz önünde bulundurmanız büyük önem taşımaktadır. Örnek vermek gerekirse; iklimsel etkenlerden etkilenmesi olası bir alan olan banyo, mutfak gibi bölümlerde suya dayanıklı paslanmaz menteşeler kullanılmalıdır.

Ağır eşyalarda kullanmak için ise demir menteşeler daha kullanışlıdır. Metal ve demir menteşe çeşitleri, katlanabilen masa ve sandalyeler için sıkça tercih edilmektedir. 

Dolap kapaklarının kademeli olarak ve yavaşça kapanmasını isteyen müşterileri için, pistonlu menteşeler imal edilmektedir. Hidrolik menteşe olarak da adlandırılabilen stoperli menteşe modellerinin iç aksamında bulunan özel pistonlar sayesinde, dolap kapaklarının sessiz ve etkili bir şekilde açılıp kapanması sağlanmaktadır. 

Genel kullanıma oldukça uygun olan bu modellerin yanı sıra, belirli bir ürün tipine özel olarak üretilen menteşeler, kullanıcılara büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. 

Her Kullanıma Uygun Menteşe Çeşitleri

Menteşeler, panelleri aç kapa yapacak şekilde birleştiren bağlantı elemanları olarak bilinmektedirler. Kullanıcılar, geniş ürün yelpazesi sayesinde farklı boylarda ve işlevlerde menteşe çeşitlerinden kendi beklentilerine uygun olanı kolaylıkla satın alabilirler.

Örnek vermek gerekirse; minimal ve hafif yapılarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış bir menteşe arayışınız varsa, küçük boyutlardaki menteşeler sizin için doğru bir tercih olacaktır. 

Geniş alanlar için ise uzun ve büyük menteşe tasarımlarını değerlendirebilirsiniz. Bağlantı alanlarının belirgin şekilde görünmesini istemeyen kullanıcılar için ince menteşe ve gizli menteşe modelleri oldukça kullanışlı seçenekler olacaktır. 

Menteşe Satın Alacak Kullanıcılar İçin Öneriler

Menteşe satın almadan önce; metrik ölçüsü, yük kapasitesi, mil menteşe ölçüleri ve uygulanacak yüzeyin fiziksel yapısı gibi belirleyici özellikler göz önünde bulundurulmalıdır. Seçim aşamasında işinizi kolaylaştıracak bilgileri şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Masa panellerin rahat bir şekilde katlanıp açılabilmesi için, birleştirme işleminde silindir menteşelerden yardım almalısınız.
  • İki paneli birbirine boylarınca birleştirmeyi düşünüyorsanız, şerit menteşe çeşitlerini değerlendirmelisiniz. 
  • İşlevi kadar şık, zarif ve sıra dışı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, ferforje menteşe dizaynlarını değerlendirmelisiniz.

Bütçe Dostu Menteşe Fiyatları

Menteşelerin kullanım ömrü, mekanizma sistemleri, tek ya da set halinde satılıyor olmaları fiyat üzerindeki belirleyici unsurlardır. Çift taraflı olan ve yavaş kapanan menteşe modellerinin fiyatları ile tek açılım özelliği olan pipo menteşeleri fiyat farklılığı göstermektedir. 

En ucuz menteşe modellerini kepezyapimarket.com.tr’de bulabilir, fiyat listesi ve fiyat-performans incelemesi üzerinden değerlendirmenizi yaparak kararınızı verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR