Duvar Kağıdı Ekipmanları

Duvar kağıtları bulunmuş olduğunuz her ortamı daha şık ve güzel bir hale dönüştürmek için kullanılmaktadır. Evinizin havasını değiştirmek istiyorsanız ve bunu boya ile yapmak değil de renkli duvar kağıtları ile yapmak istiyorsanız duvar kağıdı ekipmanlarına sahip olmanız gerekmektedir. Çalışma ortamınız ya da bulunmuş olduğunuz diğer ortamların daha şık ve estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Duvar kağıtları, kişinin istediği renk ve dokuya göre değişiklik göstermektedir. İstenilen taş desen ya da osmanlı motiflerine dahi sahip olan duvar kağıtları 3D boyutlu olacak şekilde de günümüzde tasarlanmaktadır. 

Duvar kağıtlarında en önemli etken ise duvar kağıdı ekipmanlarının doğru seçilmesidir. Bu sayede evinizi ya da diğer yaşam alanlarınızı dekore etmek istediğinizde özel duvar kağıtlarına sahip olarak estetik açıdan eşsiz bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Takılması ve çıkarılması kolay olan duvar kağıtlarının kullanılabilmesi için duvar kağıdı malzemelerine ihtiyaç vardır. Temizlenmesi de bir hayli kolay olan duvar kağıtlarının duvar kağıdı yapıştırıcısı ile basit bir işlem de yapıldığını biliyor muydunuz?  

Duvarlarındaki düz renklerden sıkılmış olan bireyler, farklı renk ve modellerde duvar kağıtlarını duvar kağıdı ekipmanları ile kolay bir şekilde yapabilmektedirler. Uzun ömürlü ve ekonomik olan duvar kağıdı aynı zamanda kusurları örtmek için de kullanılmaktadır. Duvar kağıdı yapabilmeniz için en çok ihtiyaç duyacağınız malzeme ise duvar kağıdı yapıştırıcıları olmaktadır.  Kendinizi içinde bulunduğunuzda daha rahat hissedeceğiniz dekorasyonu ile ruh halinizi dahi etkileyen evlerin, sade ve şık görüntüsünün yanı sıra kolay temizliği ile de duvar kağıtları tercih edilmektedir.

Duvar Kağıdı Tutkalı

Duvar kağıtları başlı başına bir tasarım harikası olmuş olsa da düzgün bir görüntü verilebilmesi için usta bir işçilik gerekmektedir. Duvar kağıtlarında kusursuz bir işçiliğin için kesinlikle duvar kağıdı yapıştırıcıları oldukça önemlidir. Seçtiğiniz duvar kağıdını düzgün bir şekilde duvarda gözükmesini istiyorsanız en temel uygulama duvar kağıdı yapıştırıcılarıdır. İşlemi yapacağınız duvarın zeminini kontrol ettikten sonra duvar kağıdınızı yapıştırmaya başlayabilirsiniz. 

Duvar kağıdının yapıştırılacağı alan incelendikten sonra eğer duvar içerisinde pürüzlü noktalar var ise duvar kağıdının daha kolay bir şekilde yapışabilmesi için o pürüzlü noktalar zımpara ile düzeltilmesi gerekmektedir. Acıselsan Tutfix duvar kağıdı tutkalı içerisinde bulunan selüloz ile suda eriyebilen polimer yapıya sahiptir. 500 gram olan bu tutkal 50 ile 60 m2 arasındaki duvar kağıdını kusursuz bir şekilde yapıştırmaktadır. Duvar kağıdı yapıştırıcısını özellikle duvar kağıdının kenarlarına daha fazla sürmelisiniz. Bu sayede uygulamış olduğunuz teknik daha uzun süre dayanacaktır. 

Duvar Kağıdı Spatulası

Hayalinizdeki evi oluşturabilmek için mağaza mağaza gezer, en uygun mobilyaları seçersiniz. Ancak seçtiğiniz mobilyaların evinizin içerisindeki duruşu kadar evin boyası da büyük bir önem taşımaktadır. Mobilyalarınıza uygun renk ya da tasarıma sahip duvarlarınız yoksa uygun bir görüntü ortaya çıkmamaktadır. Duvar kağıtları, pratik olmaları ve görsellikleriyle son dönem içerisinde en çok kullanılan ekipmanlardan birisi haline gelmiştir. Duvar pürüzsüz hale getirildikten sonra yapıştırma işlemine başlanmaktadır. 

Duvar kağıdının etrafına duvar kağıdı yapıştırıcısı dökülmelidir. Tutkalı duvar kağıdının tamamına yaydıktan sonra duvar kağıdı yapıştırılır. Duvar kağıdını yapıştırdıktan sonra kağıt üzerinde hava boşlukları kalabilmektedir. Duvar kağıdı içerisinde kalan bu hava boşluklarını dekor duvar kağıdı spatula sayesinde çıkarabilirsiniz. Spatula yardımı ile duvar pürüzsüz bir hale getirilen duvar kağıdını kurumaya bırakabilirsiniz.

Dekor Duvar Kağıt Bıçağı

Duvar kağıdı ekipmanları arasında en çok ihtiyaç duyulan bir diğer ekipman ise dekor duvar kağıdı bıçağı olmaktadır. Duvarlar her zaman düz olmayacağı için mutlaka keskin bir alete ihtiyacınız vardır. Yapıştırılma işlemi yapılırken eğer zemin düz değil, girintili çıkıntılı ise bu bıçak yardımı ile girinti ve çıkıntılardaki fazla duvar kağıtları kesilmektedir. Bu sayede duvarda fazla duvar kağıdı kalmamış olur. Aynı zamanda duvar üzerinde bulunan girinti ve çıkıntılarda da hoş bir görüntü elde edilmektedir. Dekor duvar kağıt bıçağı, duvarın ebatları göz önüne alındığı zaman uygun boylarda duvar kağıtları kesilmesi için de kullanılmaktadır. Yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra alt ve üst kısımlarda kalan fazlalık kesme aparatı ile temizlenmektedir

Duvar Kağıdı Bordür Yapıştırıcı

Vodabond duvar kağıdı bordür yapıştırıcılar, diğer yapıştırma türlerine göre daha basit bir kullanım sunmaktadır. Uzun ve sivri bir ucu bulunan bu yapıştırıcı aynı zamanda ortamın rutubetli ya da nemli olmasından etkilenmemektedir. Hızlı ve kolay bir uygulaması olan bu yapıştırıcı sayesinde duvar kağıdı yapıştırmak artık çok kolay hale gelmiştir. Yapıştırıcıyı kullanabilmek için kağıt yapacağınız duvarın üzerinde herhangi bir toz ve yağ olmamasına dikkat etmelisiniz. Duvar yüzeyinde bulunan çıkıntılar duvar kağıdının kötü bir görüntü vermesine sebep olacağı için yüzey zımparalanmalıdır. 

Temizlenen yüzey için rulo ya da fırça yardımıyla duvar kağıdı bordür yapıştırıcı kağıdın yüzeyine uygulanır ve yapıştırma işlemi kolay bir şekilde halledilmektedir. Yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra duvar kağıdının üstünde hava boşluğu kalmamasına dikkat etmeli kalan hava boşluklarını yukarıdan aşağıya olacak şekilde spatula yardımı ile indirmelisiniz. Hava boşlukları çıkarıldıktan sonra fazla olan kısımlar duvar kağıt bıçağı yardımıyla kesilerek kurutulmaya bırakılmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR