1 2 >

PPRC Borular

PPRC borular, genel olarak binaların iç ya da dış borulandırma sistemlerinde yaygın bir şekilde kullanılır. Boru tesisatlarında güvenli ve kaliteli malzemelerin tercih edilmesi, uzun süreli kullanımlar açısından önemli bir avantaj sağlar. PPRC borular, bu anlamda en nitelikli ve güven duyulan boru tesisat malzemelerinden biri olarak öne çıkmayı başarır. Farklı alanlarda sorunsuz bir şekilde kullanılabilen ve bilhassa da dayanıklı yönüyle fark yaratan PPRC borular, soğutma sistemlerinden endüstriyel sistemlere kadar akla gelebilecek birçok noktada tercih edilir. PPRC boru çeşitleri birbirinden farklı ebatlarda ve modellerde sunulabilmektedir. Boyutları çoğunlukla kullanım amacına ve yerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. PPRC borulardan uzun seneler boyunca yararlanmak adına prestijli ve güvenli markaları tercih etmeniz gerekir. PPRC borular, hafif ve pürüzsüz yapıları dışında pratik kurulumlarıyla da hem binaların iç bölümlerinde hem de sıcak su sistemlerinde rahatlıkla kullanılır. PPRC borularda kullanılan hammaddenin kalitesi oldukça yüksektir. Öte yandan söz konusu ham maddeler basınç ve ısı açısından yüksek dayanıklılığa sahiptir. Bu durum, kimyasal tehlikeler karşısında ürünün kolayca direnç göstermesinde etkili olur. PPRC boru tesisatlarının özel durumlar oluşmadığı sürece 40 yıldan fazla süre boyunca kullanım olanağı sağladığı bilinir. Ayrıca bu boruların tesisat içinde kullanılması, izolasyon ihtiyaçlarını da ciddi anlamda azaltır. Sıcak su borularındaki ısı kaybını ortadan kaldıran ürünler, farklı sıcaklıklarda sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmaya devam eder. Çelik ya da galvaniz malzemeleri kullanmak yerine PPRC boru tesisat sistemlerini tercih etmek pek çok açıdan ayrıcalıklar sunmaktadır. Radyatörden ısıtma sistemlerine kadar birçok noktada sorunsuz şekilde uygulanan PPRC boru tesisatı hakkında tüm detayları Kepez Yapı Market’in bu kategori içeriğinde bulabilirsiniz.  

PPRC Boru Nedir?

PPRC olarak kısaltılan kavram esasen “Polypropylene Random Copolymer” sözcüklerinden meydana gelir. Bunu da dilimize “Polipropilen Rastgele Kopolimer” şeklinde çevirmemiz olasıdır. PPRC, esasen farklı sektörlerde ve endüstride kullanılan plastik boru ve parçalarını ifade eder. Ham madde kalitesi nedeniyle ayrıcalıklı özelliklere sahip olan PPRC borular, hijyen açısından da güven verir. Hem konutlarda hem de iş yerlerinde tercih edilen ürünler, farklı ihtiyaçlara yanıt verebilmektedir. Bina şebekeleri, yangın söndürme sistemleri, bahçe sulama sistemleri, klima sistemleri, yerden ısıtma sistemleri, basınçlı hava sistemleri ya da doğrudan boru hatlarında güvenli bir şekilde tercih edilmektedir. Sağladığı güvenle bu tarz ürünlerin her geçen günü daha fazla alanda karşılık bulduğunu görüyoruz. PPRC boru ölçüleri ise çoğu zaman kullanım amacı ile örtüşecek şekilde belirlenir. Kalite standartları göz önüne alınarak üretilen PPRC borular, sıcak ve soğuk su tesisatlarının vazgeçilmezleri arasındadır. PPRC’nin içerisindeki ham maddelerin yapısı, farklı biyolojik maddelere izin tanımaz. Bu sayede de içerisinde geçmekte olan akışkanın tadında ya da içeriğinde bir farklılık oluşmaz. Hijyen konusunun oldukça önemli olduğu hassas sektörlerde PPRC borularının bu kadar yoğun şekilde kullanılması, bu şekilde açıklanır. Ürünü satın almadan önce PPRC tesisat borularının hangi alanlarda ne amaçla kullanılacağı, ne çapta bir ürün temin edilmesi gerektiği net şekilde saptanmalıdır. Bunun yanında söz konusu ürünü alacağınız zaman güvenli ve referans açısından başarılı oluşumlara yönelmeniz, uzun vadede sorun yaşamanıza engel olur. Kepez Yapı Market’in “PPRC Borular” kategorisi üzerinden farklı markalara ait yüzlerce ürün seçeneğini kolayca görüntüleyebilir ve filtreleme olanaklarından yararlanarak bütçe dostu ürünlerle vakit kaybetmeden karşılaşabilirsiniz.

PPRC Boru Özellikleri

PPRC boru özellikleri, ürünün kalitesini ve potansiyelini net bir şekilde yansıtmaktadır. Her şeyden önce bu ayrıcalıklı borular, kimyasal tepkimeler karşısında yüksek bir direnç gücüne sahiptir. Bu özelliği sayesinde alkali, tuz veya asit benzeri maddelerle beraber sorunsuz bir biçimde kullanılabilmektedir. Diğer taraftan PPRC tipi boru tesisatlarında asla kireç ya da pas oluşumu söz konusu olmaz. Hava şartları karşısında dayanıklı bir ürün olan PPRC boruların insan sağlığına herhangi bir zararı olmadığı kabul edilir. İçme sularının transferinde yaygın bir şekilde kullanılan PPRC borularda sürtünme kaybının oldukça düşük seviyelerde olduğunu gözlemlemek olasıdır. Diğer taraftan bu etkili borular güneş ışınlarına karşı da yüksek bir dayanıklılığa sahiptir. Boruların özellikle iç kısımları kaygan ve parlak bir yapıdadır. Montaj kurulumu itibarıyla %60’a varan tasarruf sağlaması, PPRC boruların bir diğer özelliğidir. Kabul edileceği üzere sağladığı etkiyle çevre dostu ürünlerden biri olarak gösterilir. Sularda özellikle kimyasal açıdan hiçbir değişikliğin olmaması, borulardaki yoğun çekme kuvveti ile ilintili bir durumdur. Aynı zamanda hammadde avantajından ötürü PPRC borularda yosun oluşumu söz konusu bile değildir. Bu boruları kullanmanın bir diğer önemli ayrıcalığı da boru makaslarından yararlanarak istenilen ölçülerde küçültme yapılabilmesidir. Isı ve kimyasal tehlikeler karşısında güven veren bir mukavemet gücüne sahip olan ürünlerde kireçlenme ve paslanma gibi durumlar meydana gelmez. Alev alma olasılığı oldukça düşüktür. Diğer taraftan kurulum aşaması sanılanın aksine oldukça kısa sürer. Tıkladığınız ürüne dair detayları kontrol etmeniz durumunda diğer tüm özelliklere somut bir şekilde ulaşabilirsiniz.

PPRC Boru Çeşitleri ve Fiyatları

PPRC borular söz konusu olduğunda kullanım alanları gün geçtikçe genişliyor. Bu durum da ihtiyaçlara özel olarak tasarlanan yeni modelleri doğuruyor. Ölçü açısından baktığımız zaman milimetrik PPRC borulardan 25’lik PPRC borulara kadar birçok tür karşımıza çıkabilmektedir. Öte yandan dış dişli dirsek ya da iç dişli dirsek, kuyruklu dirsek, oynar başlı rakor gibi özel parçalar da söz konusudur. Kullanım alanınıza uygun ölçülerde olan PPRC borulara öncelik vererek seçiminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. PPRC Boru Fiyatları; markaya, ürünün uzunluğuna ve türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İhtiyaçlarınızla örtüşen tüm PPRC tesisat boru modellerini Kepez Yapı Market’in ilgili kategorisi üzerinden hemen satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR