15,99 ₺ KDV Dahil
20,99 ₺ KDV Dahil
1 2 >

Sulama Malzemeleri

Sulama Malzemeleri ile Dört Mevsim Güzel Bahçeler

Bahçeler evinizden doğal ortama geçiş yapmanızı sağlayan ve gün içerisinde sizi mutlu eden bir aktivite oluşturması açısından bakımı sıklıkla yapılması gerekir. Sulama aparatları her gün yapılan bu işlemler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle az yağış alan bölgelerde düzenli sulama yapılması bahçenizin canlılığını koruyabilmesi için önemli bir faktördür. İster hobi olarak ister iş olarak oluşturduğunuz bahçeyi sulama malzemeleriyle daha az zaman harcayarak istediğiniz verimi elde edebilirsiniz. Sulama konusu bilindiği üzere bitkilerin besini olduğundan ötürü fazla veya az su verildiği taktirde bitkilerinizin solmasına yol açar. Sulama işlemi uzun yapıldığında mantar türevi istenmeyen durumlara sebebiyet vermesinin yanı sıra az yapıldığı taktirde ise köklerin sığ hale gelmesinden ötürü bahçenize zarar verir. Bahçelerde ve tarımsal alanlarda sulama için en çok ihtiyaç duyulan malzeme olan hortum boyutlarına ve fonksiyonlarına göre farklılık göstermektedir. Geniş bir alan için uzun hortumlar kullanılırken, küçük bahçeler için ise kısa hortumlar tercih edilir. Hortumların genişliği ise sulama hacmine göre belirlenmesi elzemdir. Bahçe hortumu seçiminde uzun bir hortum seçimi yapmanız gerekecek ise daha küçük genişlikte bir hortum olması basıncın dengelenmesi açısından önemlidir.

Hayatınıza Kolaylık Katan Sulama Malzemeleri

Bahçeler ve büyük alanların sulanabilmesi için gerekli olan sulama malzemeleri aynı zamanda evinizde veya balkonunuzda yetiştirdiğiniz çiçekler için de gereklidir. Çiçekler oldukça hassas bitkiler olduğunda ötürü üzerine su döküldüğünde fazla gelebilir ya da çiçeğin yapraklarına zarar verebilir. Bunun yerine damlama özelliğine sahip çicek sulama aparatı bitkinizi incitmeden kolay bir şekilde sulamanıza yardımcı olur. Aparatın haznesine su doldurarak ve damlama aralığını belirleyerek kontrollü ve otomatik şekilde bir sulama sistemi elde edebilirsiniz. Bu sayede bitkileriniz daima ihtiyacı olan suyu barındırarak solmadan yaşayabilir. Bir diğer hayatınıza kolaylık katan sulama malzemesi olan fiskiye özellikle bahçesi olan evler için en kullanışlı aparatlardandır. Bahçeleri fıskiyeler yardımıyla sulamak bilinen en doğru sulama yöntemlerindendir. Özellikle sıcak ve güneşin yakıcı ışınlarının yoğun olduğu bir bölgede yaşıyorsanız bahçenizde bitkilerin yapraklarında güneşten ötürü sararmalar görülebilir. Fıskiyeler bitkilerin üzerine doğru sulama yaptığından dolayı yapraklarda bulunan su buharlaşır ve güneşten korunmuş olurlar. Bu sayede bitkileriniz daha az su kaybeder. Bunun yanı sıra rüzgârlı ve kuru olan hava şartlarında bitkilerin üzerinde toz birikmesi fotosentezi engelleyebilir. Fıskiyelerden oluşan bir sistem ile bu tozlar su yardımıyla bitkilerin üzerinden temizlenerek daima yeşil kalmasına yardımcı olur.

Sulama Malzemeleri Kullanım Alanları

İster hobi olarak ilgilendiğiniz bahçeniz için ister tarımsal bir arazi için ihtiyaç duyabileceğiniz sulama aparatları size her açıdan kolaylık sağlayacaktır. Bahçenizde bölge bölge sulama yapmanız gerekiyorsa hortumunuza ekleyeceğiniz aparatlar yardımıyla buna kolayca çözüm getirebilirsiniz. Bu aparatlardan biri olan hortum tabancası ile istediğiniz aralıklarda ve bitkilerinizi incitmeyecek şekilde sulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu fonksiyonunun yanı sıra suyun şiddetini de ayarlayabilirsiniz. Sulama yaparken bu sayede eşit aralıklarla ve farklı yoğunluklarda sulama yapabilirsiniz. Bununla beraber işleminiz bittikten sonra suyu kapatmak için musluğa kadar gitmeye gerek duymadan stoplama özelliği ile durdurup tekrar devam edebilirsiniz. Bu sayede musluk kapatmak için gittiğiniz sürede bitkileri fazla suya maruz bırakmamış olursunuz. Büyük bir bahçeye sahip olduğunuzdan ötürü uzun bir hortuma sahipseniz hortum makarası ile dağınıklık veya karışıklık yaşamadan hortumu saklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra hortumunuzun yıpranmamasını da sağlar. İhtiyacınız olan tüm sulama malzemeleri ve aparatlarına Kepez Yapı Market’ten ulaşabilirsiniz.

Sulama Malzemeleri Seçiminde Önemli Hususlar

Bahçeniz veya tarım alanınız için yeterli su miktarını kontrol altında tutabilmek için sulama aparatları büyük kolaylık sunar. Suyun her yere eşit bir dağılımda yayılması oldukça önemli bir noktadır. Bir aparattan yardım almadan kendi yaptığınız sulama sonucunda bazı bölgelere fazla su verirken bazı bölgelere daha az su iletilebileceğinden uygun aparatlar yardımıyla bu durumu kontrol altında tutmalısınız. Damlama sistemleri için uygun olan küçük boyutlarda hortumlar ile kontrollü ve eşit bir dağılımla sulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kendi evinizin bahçesi için sulama yapmak istiyorsanız bir sisteme gerek duymaksızın eşit bir şekilde sulama yapabilmenizi sağlayan aparatlardan yardım alabilirsiniz. Bahçenize uygun boyutta bir hortum seçiminden sonra buna uygun aparatları ekleyerek suyun eşit bir yayılımda akmasını sağlayarak kolaylıkla bahçenizi sulayabilirsiniz. Hortüm adaptörü bahçenizde başka bir alana geçerken musluğa kadar gitmeye gerek duymaksızın durdurma özelliği ile rahat bir sulama işlemi gerçekleştirmenize olanak sunar. Bu aparat yardımıyla hortumları birbirine bağlayabileceğiniz gibi farklı aparatları ekleyerek daha rahat bir sulama deneyimi de elde edebilirsiniz. 

Tasarrufa Yardımcı Sulama Malzemeleri 

Bitkiler için ihtiyaç olan suyun fazlası bitki köklerini çürütebilmesinin yanı sıra suyun da boşa gitmesine sebebiyet verir. Sulama aparatları bu tür istenmeyen durumların yaşanmasını önler. Bitkilerde bilinenin aksine ihtiyaç duyulan su toprağın nemli olması kadardır. Fakat çoğu zaman aparat kullanılmadığı taktirde fazla sulama yapılabilmektedir. Bahçe boyutunuza uygun edineceğiniz bir hortum beraberinde kullanacağınız aparatlarla hem bu suluma miktarını aşmamış hem de su tasarrufu sağlamış olursunuz. Su tasarrufu sağlamanıza en yardımcı aparatlardan biri hortum tabancası ürünüdür. Bu kullanımı basit aparat ile suyu eşit şekilde, yayarak sulama yapmasından ötürü her yere eşit şekilde nemli bir sonuç elde edersiniz. Bu nemli toprak durumu ise bitkileriniz için yeterli olur. Bu sayede hem bitkileriniz canlılığını korur hem de daha az su harcamış olursunuz. Bunun yanı sıra damlama sistemi aparatları edinerek damla şeklinde otomatik verilen su ile bahçeniz daima canlılığını korur ve az su kullanarak tasarruf etmiş olursunuz. Tasarruf sağlamanıza yardımcı olan sulama malzemelerinin tümünü Kepez Yapı Market’ten kolaylıkla temin edebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR