1

Gömme Rezervuar

Gömme rezervuar çeşitleri tuvaletlerin rahat ve hijyenik kullanımı için fark yaratıyor. Klozet kullanılan tuvaletlerin çalışma sistemi için gerekli olan bu ürünler özellikle alan açısından kısıtlı yerlerde avantaj sunuyor. Klozetin çalışması için gerekli olan su haznesini duvarın içine gizleyen sistemler estetik açıdan da beklentileri karşılıyor. Aynı zamanda su tasarrufu sağladıkları için de bu ürünler çevrenin korunmasına da yardım ediyor. 

Gömme Rezervuar Nedir, Niçin Kullanılır?

Rezervuar temel olarak klozetlerde su biriktirerek ihtiyaç halinde su akışının sağlanmasını sağlayan depodur. Klozetteki giderin su yoluyla gitmesi için tazyikli su rezervuardan alınmaktadır. Rezervuarın içindeki su, kullanıcı tercih edinceye kadar sızıntı yapmadan haznede tutulur ve kullanım ile tuvalete bırakılır. Kullanım için buton veya ip seçeneği olabilmektedir. Her iki seçenekte de kullanıcının eylemi ile su akışı sağlanmaktadır. 

Gömme rezervuar iç takımı diğer rezervuar sistemleri ile benzerlik taşır. Gömme sistemlerin önemli farkı dışarıda olmamasıdır. Montajları duvar içine yapılır. Bu sayede estetik açıdan etkili görünüm elde edilir. Özellikle alan açısından küçük tuvaletler için de iyi bir çözümdür. Gömme rezervuar sadece rezervuarı içerdiği gibi set halinde de bulunabilir. Gömme rezervuar seti içinde asma klozet, klozet kapağı, rezervuar paneli gibi farklı parçalar bulunmaktadır. Setin yapısına göre değişmekle birlikte genelde iki ile beş parça yer alır. Gömme modeller su akışının sağlanmasının yanında estetik açısından da etkileyicidir. Duvarın iç kısmına monte edilerek yerden tasarruf etmek mümkün olur. Duvara iyi şekilde monte edilmesi için farklı kalınlık seçenekleri bulunur. Farklı kalınlıklarda olması her türden duvara monte işleminin sorunsuz yapılmasını sağlamaktadır.

Kaliteli ve Şık Gömme Rezervuar Çeşitleri 

Kaliteli ve şık olarak sunulan gömme rezervuar çeşitleri pratik ve hijyenik kullanım için idealdir. Duvar içine yerleştirilmeyi sağlayan yapıları ile tuvalet ve banyoların dekoratif görünüme kavuşmaları için yardımcı olur. İşlevsel tasarımlarıyla öne çıkarken banyo ve tuvalet temizliğinin de pratik hale gelmesini sağlar. Farklı kalınlıklarda üretildiği için tüm duvar tipleri için uygunluk taşır. Ancak duvara iyi şekilde monte işleminin yapılması için ürünün kalınlığına dikkat edilmelidir. Evlerin yanında gömme çeşitler otel, ofis, kafe ve restoran gibi alanlar başta olmak üzere iş yerleri için de idealdir. 

Yüksek kaliteye sahip çeşitler olarak sunulan gömme rezervuar modelleri geniş ürün yelpazesi ile öne çıkıyor. Modeller arasından seçim yaparken rezervuarın duvar yapısına uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Tuğla veya gazbeton gibi farklı malzemelerden yapılan duvarlar için uygun gömme rezervuar seçimi yapılmalıdır. Pek çok farklı duvar malzemesine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış olan çeşitler arasından tercih yapabilirsiniz. 

Modellerin pek çoğunda metal taşıyıcı ve çerçeve de yer almaktadır. Bu yüzden sağlamlıkları ön planda olur ve uzun süreli sorunsuz şekilde kullanım olanağı sunar. Aynı zamanda gömme rezervuar contası gibi parçalar da uzun süreli kullanım için üretilmiştir. Markaların üretim aşamasında sorunsuz kullanım sağlamaları için farklı testlerden geçirdikleri ürünler ile tuvalet ve banyolarınızı çok konforlu hale getirebilirsiniz. 

Rezervuarı tercih ederken kullanılan klozetin yapısını da göz önünde tutmanız yararlı olacaktır. Asma, duvara tam dayanan ya da tekli klozet çeşitleri bulunmaktadır. Asma klozetler için tercih edilecek gömme rezervuarların çoğu üzerine binecek olan yükü karşılayacak şekildedir. Alaturka tuvaletler için tasarlanan gömme yapıda olan rezervuarlar da bulunmaktadır. Eğer alaturka tuvaletler için rezervuar seçilecekse ürünün yapısına ve uygunluğuna bakılmalıdır. 

Yeni tasarım banyo ve tuvaletlerin vazgeçilmez parçası olan gömme sistemler kolay ve hızlı şekilde monteye sahiptir. Klozet açısından ideal olan alanın belirlenmesi sonrasında gerekli şebeke çekiminin yapılması ile duvarın içine monte edilen rezervuarlar, sonrasında da kolayca tamir edilebilir. Her ne kadar dayanıklı yapıları ile uzun ömürlü kullanım sunsalar da olası arızalar için duvar içinden müdahale kolaydır. Bu durumda kapak kısmı çıkarılarak sisteme ulaşım sağlanır. Sorun çıkaran kısmı veya parçaları tamir edilerek tekrar kapağının kapatılması ile rezervuar kullanıma hazır hale gelir. Her durumda ferah ve işlevsel özellikler sunan bu ürünler ile birlikte önemli rahatlık elde edersiniz. 

Kepez Yapı Market Uygun Fiyatlı Gömme Rezervuar Modelleri 

Gömme rezervuar fiyatları set içerisinde yer alan parçalara, ürünün su hacmine ve tasarımına göre değişkenlik gösteriyor. Vitra Gömme Rezervuar Seti gibi ürünler kullanım için tüm parçaları bir arada bulundurduğundan fiyatları diğer modellere göre yüksek olabiliyor. Fakat set halinde olması genel olarak ekonomik çözüm sunuyor. Her durumda ekonomik şekilde sunulan parçalar her bütçeye hitap etmeyi başarıyor. Sağlayacağı su tasarrufuyla da birlikte modeller su gideri açısından da ekonomik özellikler taşıyor.

Genel olarak gömme rezervuar özellikleri su tasarrufu sağlayarak çevrenin korunmasında da etkili oluyor. Çift kademeli olan modeller 3 veya 6 litre kapasiteye sahip iki ayrı kademe özelliği gösteriyor. Çift kademeli olan modeller iki düğmeli kumanda paneline sahip bulunuyor. Çift kademeli modeller seçildiğinde su kullanımı ihtiyaçlara göre ayarlanabiliyor. Newarc Tekno Gömme Zaman Ayarlı Rezervuar gibi modeller ise su akışının zaman ayarı ile yapılmasını da olanaklı kılıyor. Bu sayede tuvalete akacak olan suyun hacmi de detaylı şekilde ayarlanabiliyor.

Çeşitlerin bir diğer önemli özelliği de çok ses çıkarmadan hızlı şekilde dolum yapabilmesidir. Bu sayede tuvalet kullanıcılarının da konforunu üst seviyede tutmaya yardımcı olur. Evlerin yanında işyerleri gibi tuvaletin çok sık kullanıldığı alanlar için de çabuk dolum özelliği göstermesi avantaj yaratır. Temizlik sürecini de kolay hale getirerek hijyenik görünümün desteklenmesini sağlar. Böylece AVM, hastane, otel ve restoran gibi alanlar için ilave yarar sunar. 

Farklı parça ve modeller ile sunulan gömme rezervuar modelleri ile şıklığı, rahatlığı ve konforu kolayca yakalayabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR