1 2 3 ... 12 >

Banyo Seramikleri

Banyo fayans modelleri ve banyo seramik modelleri doğada bulunan materyallerin yüksek sıcaklıkta sıkıştırılması ve sertleştirilmesiyle elde edilir. Seramikler suya, toza ve temizlik malzemelerine dayanıklıdır. Ayrıca doğaya ya da insan sağlığına hiçbir zararı olmayan, topraktan elde edilen materyallerdir.

Banyo Fayans ve Seramik Modelleri

Banyo fayans ve seramik modelleri kullanım şekli açısından banyo yer ve duvarlarında en uzun ömre sahip materyaldir. Bu nedenle hem dayanıklılık anlamında hem de estetik algısı sebebiyle hemen her evde tercih edilir. Siz de farklı modeller ve renkler arasından seçebileceğiniz fayans ve seramik modelleriyle banyonuzu zevkinize en uygun şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Klasik fayans modelleri yerine ahşap ya da mozaik gibi farklı modeller tercih ederek tarzınızı yansıtabilirsiniz. Ayrıca son yıllarda en çok tercih edilen seramik modellerinden biri olan ahşap görünümlü modelleri de kullanabilirsiniz.

İhtiyacınıza göre En Kullanışlı Banyo Fayans Modelleri Nasıl Seçilir?

Siz de onlarca farklı banyo fayans tarzı ve modeli arasından seçim yapmaya çalışırken kafası karışanlardansanız, size yardımcı olabilecek bazı noktalar bulunuyor. Bunlardan birincisi banyo fayansını kullanacağınız alanın büyüklüğü. Eğer banyonuz küçük bir alansa büyük ebatlardaki ve açık renkli banyo fayanslarına yönelmek alanı daha büyük göstereceğinden, sizin için öncelik olmalıdır. Ayrıca geometrik şekillerde banyo fayans modelleri seçmek de banyonuzda bir derinlik algısı yaratacaktır. Bunlara ek olarak dikdörtgen şeklindeki fayansları yatay olarak kullanmak duvarları daha geniş gösterebilir. Son olarak banyo fayansları bolca suyla temas edeceğinden özellikle yer fayanslarının kayganlaşmasını önlemek için dokulu banyo fayans modelleri tercih edebilirsiniz. Mat yapıdaki banyo fayansları da parlak olanlara göre daha az kayacaktır ve zamanla aşınması daha geç olacaktır.

Banyo Fayans Modelleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle aldığınız fayansların hepsinin birebir aynı olduğunu kontrol etmelisiniz çünkü yan yana geldiklerinde arada farklı bir fayans görmek sizi rahatsız edebilir. Banyo seramik çeşitleri arasından farklı modelleri bir arada kullanmak istiyorsanız, seçtiğiniz ürünlerin bir araya geldiğindeki uyumunu göz önünde bulundurmalısınız. Son olarak dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi banyo fayansının suyla etkileşimi. Bazı banyo fayans modelleri daha çok su emerken bazıları daha az oranlarda emer. Banyo fayansının su emme oranının düşük olması fayansın uzun ömürlülüğüne katkı sağlayacaktır. Ürünün kalitesinden emin olmak istiyorsanız Kepez Yapı Market’i ziyaret ederek Ege Seramik, Seramiksan ve Uşak Seramik gibi markaları tercih edebilirsiniz. Güvenilir firmaların ürünlerini tercih etmek daha sonra onarım gerektiğinde, aynı fayans modelinden bulabilme şansınızı da arttıracaktır.

Banyo Seramik ve Fayans Modelleri Nasıl Uygulanır?

Banyo seramik ve fayanslarınızı değiştirmek ilk başta göze korkutucu bir iş gibi gelse de dikkat etmeniz gereken detayları bildiğinizde kendiniz de yapabilirsiniz. Öncelikle banyo seramik modellerinizi seçerken ölçülerinizi doğru aldığınızdan emin olun. Böylece daha sonra seramikleri uygun boyutlarda kestirmek gibi bir derdiniz olmayacaktır. Eğer ilk defa banyo seramik döşemesi yapacaksanız, büyük boyutlardaki banyo seramik modelleri seçmek işinizi kolaylaştıracaktır. Seçtiğiniz fayans modellerinin ölçüsü banyonuzun boyutlarına tam uymuyorsa, kesik seramikleri yere yakın yerlerde kullanmak görüntü açısından daha doğru olacaktır. Tüm seramiklerin simetrik bir şekilde yerleşmesi için su terazisi kullanabilirsiniz. Eğer elinizde su terazisi bulunmuyorsa bir ip yardımıyla tüm fayansları aynı hizaya getirebilirsiniz.

Banyo Fayans Modelleri Seçerken Size Yardımcı Olacak 6 Tasarım Fikri

  • Banyo fayans modelinizi seçerken açık renkler tercih etmeniz ışığın daha iyi yansımasını ve alanın daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Banyonuzun daha da fazla ışıltılı olmasını sağlamak için metalik desenli banyo fayans modelleri kullanabilirsiniz.
  • Eğer banyonuzda modern bir görünüm yakalamak istiyorsanız, büyük boyutlardaki fayans modellerini tercih edebilirsiniz. Büyük seramik ve fayans modelleri temizlik açısından da kullanıcıya zaman kazandıracaktır.
  • Banyonun duvarlarında ya da yerle duvar arasında farklı seramik modelleri ile kombin yapabilirsiniz. Duvarlarda düz renk fayanslar, yerde ise desenli fayanslar kullanarak modern ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Banyo fayans modelleri arasından seçim yaparken en ucuza yönelmemeli, bu ürünü uzun vadede kullanacağınızı hesaba katmalısınız. Hem yüksek dayanıklılıkta hem de uzun süre sıkılmayacağınıza emin olduğunuz banyo fayans modellerini tercih etmelisiniz.
  • Banyolarınızda otantik bir görünüm elde etmek isterseniz, mermer desenli fayans modellerini tercih edebilirsiniz. Üstelik mermer desenli fayanslar nispeten kolay temizlenebilen ve mermere göre daha ucuz alternatiflerdir.
  • Eğer sade bir şıklık yakalamak isterseniz seramik renginize zıt renklerde derz dolgusu kullanmak da iyi bir fikir olabilir. Özellikle koyu renklerdeki derz dolguları hem temizlik açısından size rahatlık sağlayacaktır ve modern bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Banyo Fayans Modelleri ve Fiyatları

Fayans modellerinin fiyatları ürünün tasarımı ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Klasik fayans modellerini daha uygun fiyatlarla alabileceğiniz gibi, yeni sezon ya da sınırlı sayıda üretilen fayans modellerinin fiyatları klasik modellere göre daha yüksektir. Ayrıca büyük ebatlardaki seramik modellerinin fiyatları daha fazlayken küçük boyutlardaki seramik modellerini daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Son olarak özel tasarım ya da sınırlı sayıda üretilen modelleri seçeceksiniz gelecekte doğabilecek ihtiyaçlar için yedek ürün almayı aklınızda bulundurmalısınız.

En Uygun Fiyata En Güzel Banyo Fayans Modelleri

Siz de Kepez Yapı Market internet sitesini inceleyerek veya mağazamızı ziyaret ederek onlarca çeşit arasından ihtiyacınıza uygun seramik ve fayans modellerini seçebilirsiniz. Yaşam alanlarımızın en önemli bölümlerinden biri ve sabah gözümüzü ilk açtığınız yer olan banyonuzda farklı banyo fayans modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Kepez Yapı Market’te her tarza uygun onlarca çeşit banyo seramik modelini en uygun fiyatlara alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR