1 2 >

Ispatula, Mala, Spatula 

Genel olarak inşaat malzemeleri arasında kendine yer bulan ıspatula, mala, spatula ergonomik yapıları ile ön plana çıkar. Boyutları ve görünümleri değişiklik gösteren ürünler son derece geniş bir skalaya sahiptir. Bu sayede ihtiyaç durumuna göre daha rahat şekilde seçim yapma imkanı ortaya çıkar. Ispatula, mala, spatula; boya, sıva ve harç gibi malzemelerin karıştırılması, yayılması ve kaldırılması için sık sık tercih edilir. Son derece dayanıklı şekilde dizayn edilmiş olan bu ürünler düz ve esnek yapıları ile de dikkat çeker. Aynı zamanda çok yönlü kullanım detaylarına sahip olmasıyla beğeni kazanır. Harç yapmak, boya karıştırmak, sıva hazırlamak ya da duvar kazmak gibi işlemlerin her biri bu tip ürünler sayesinde tek bir malzemeyle kolay bir şekilde yapılabilir. Genel olarak paslanmaz yay çeliği kullanılarak üretilmiş olan bu ürünler, uzun süre deforme olmadan kullanım imkanı sunar. İnce formda olmaları ve metal alanlarının kolay esnemesi ıspatula, mala, spatula kullanım alanının genişlemesi konusunda etkili olur. Ürünlerin kulp düzenekleri ise yine kaliteli plastik malzemeler kullanılarak üretilir. Plastik düzenek ürünlerin hem kolay tutulmasını hem de rahat hareket ettirilmesini sağlar. Metal şekilde olan spatula modellerinin uç kısımları keskin şekildedir. Bu sayede duvar üstündeki boya ve sıva artıklarının rahat kazınmasını sağlar. Ürünlerin her birini detaylı bir şekilde inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. 

 

Ispatula, Mala, Spatula Çeşitleri 

Farklı ihtiyaçlara yönelik dizayn edilen çok sayıda ıspatula, mala, spatula modelleri vardır. Uzun saplı spatula çeşitleri genel olarak duvarda yapılacak olan işlemler için tercih edilir. Düz, eğri saplı, oto ya da pasolu gibi birbirinden farklı seçenekler bulunur. Tüm bunların yanında kullanım amacına göre üretilen modeller de vardır. Seçenekleri incelediğiniz zaman temizlik amaçlı, macun sıvama amaçlı ya da kazıma amaçlı gibi çeşitlere denk gelme şansınız mevcuttur. Eğri saplı ya da pasolu olarak tasarlanmış olan modeller genellikle pürüzlerin ve sıvı atıklarının düzeltilmesine yardımcı olur. Bu sayede pütürlü olan duvarları kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Hem ince hem de düz şekilde tasarlanan ürünler rahatlıkla yanınızda tüm malzemeler beraber taşıma imkanı sunar. Geniş spatula ya da mala yardımıyla sıvayı, yüzey üzerine kolayca sürebilirsiniz. Alçıpan, tuğla ya da kartonpiyer gibi hazır yüzeyler üzerinde meydana gelen boşlukları, uygun şekildeki bir spatula ile kapatmak mümkündür. Üstelik bu işlem son derece kolay yapılır. Renk seçenekleri gibi dış görünüşle alakalı farklı detaylara sahip olan alternatiflerin sayısı da bir hayli fazladır. Seçeneklerin bu denli fazla olması kişilerin ihtiyaçlarına yönelik seçimlerini daha rahat yapmalarına imkan sunar. Bütün ürünleri görselleri dahil merak ettiğiniz tüm detaylarla beraber inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda ürünlerin fiyat aralıklarını da detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 

 

Ispatula, Mala, Spatula Seçimlerinin Detayları

Kategori ne olursa olsun insanlar bir ürün satın alacakları zaman bazı ayrıntılara dikkat ederler. Bu ayrıntılar çoğu zaman ürün satın alma sırasında en doğru seçeneği bulma noktasında büyük oranda etkili olur. Aynı durum inşaat alanında satışa sunulmuş olan ürünler için de geçerlidir. Ispatula, mala, spatula seçimi yaparken bazı temel püf noktaları göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Mala satın almak isteyen kişilerin ebat ve görünüm gibi detayların her birini göz önüne almaları gerekir. Paslanmaz malzemeler kullanılarak dizayn edilmiş olan ürün seçenekleri, uzun süreli kullanım ömürlerinden dolayı sık sık tercih edilir. Seçim aşamasında ürünlerin kullanım alanları da dikkat çeker. Duvar kağıtlarını yapıştırmak ya da düzeltmek amacıyla plastik ıspatula çeşitlerini kullanabilirsiniz. Duvar kağıtlarını geri kaldırmak için ise keskin uçlu ürünleri tercih etmeniz gerekir. Plastik spatula modelleri arasında küçük, orta ve büyük boyutlu seçeneklere denk gelebilirsiniz. Boyut seçimi yaparken ürünleri kullanacağınız alanları göz önüne almanız daha doğru seçim yapmanıza imkan sunar. Ürünlerin her biri ergonomik şekilde tasarlanır. Böylece kullanacağınız alanlarda kendinizi fazlasıyla rahat hissedebilirsiniz. Ürünleri tekli parçalar halinde satın almanın yanı sıra set halinde de satın alma şansınız bulunur. Özellikle inşaat işiyle uğraşan kişiler için set seçenekleri daha avantajlı olabilir. Karşınıza çıkan birbirinden farklı seçenekler arasında ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz. 

 

İnşaat Spatula Fiyatları / Mala Fiyatları 

Ürünlerin görünümleri, ebatları ya da sahip oldukları diğer detayları kadar fiyat aralıkları da büyük bir kesim tarafından merak edilir. Ürünlerin fiyat aralıklarına etki eden çok sayıda faktör vardır. Ancak seçim aşamasında fiyat odaklı olmak yerine kalite ve ihtiyaç odaklı olmakta fayda vardır. Bu şekilde daha doğru seçimler yapmak mümkün olur. Ürünlerin satış fiyatlarının belirlenmesindeki en temel faktör üretim aşamasında kullanılan materyallerin seçimidir. Paslanmaz çelik malzemeler kullanılarak üretilen ürün çeşitleri ile plastik malzemeler kullanılarak üretilen ürün çeşitleri arasında bazı fiyat farklılıkları bulunur. Bu durum gayet normaldir. Rakamların üzerinde etkisi olan bir diğer unsur ise ebat ve görünümdür. Tüm ürünler aynı boyutlarda ya da aynı görüntüde üretilmez. Ufak ebatlı ürünlerin yanı sıra orta ve büyük ebatlı ürün seçenekleri de vardır. Buna bağlı olarak da rakamlar yükselip düşebilir. Bütün bu durumların haricinde tek başına satışa sunulan ürünler ile set halinde satılan ürünler arasında da fiyat değişiklikleri görülebilir. İnşaat spatula fiyatları hakkında kısa çaplı bir araştırma yaptığınız zaman karşınıza değişik rakam aralıkları çıkar. Ürünlerin fiyat seçeneklerinde marka faktörünün de etkisi vardır. Kepez Yapı Market sayfasını ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza çok sayıda seçenek çıkar. Seçeneklerin hepsini hem fiyat aralıkları hem görselleri hem de diğer detaylarıyla beraber inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR