Duvar Kaplamaları

Duvar kaplamaları ev ve işyerleri için duvarları estetik hale getiriyor. Genel görünüme estetik bir dokunuş yapmak ve dekorasyona renk katmak amacıyla bu kaplamaları tercih edebilirsiniz. İç ve dış duvarlara uygun olarak üretilmiş olan modeller yaşam alanlarının havasını değiştirecek. Salt estetik görünümleri ile değil duvar kaplamaları yalıtım açısından da yardımcı olduğundan oldukça yararlıdır. 

Estetik ve İşlevsel Dokunuş Sunan Duvar Kaplamaları 

Duvar kaplamaları iç ve dış duvar yüzeylerinin estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Farklı tasarımları ile çok pratik şekilde duvar yüzeyinin görünümünü değiştirir. Estetik açıdan farklı bir hava katmanın yanında su ve ses yalıtımı için de konfor sunar. Doğal taşların görünüm açısından zarafetini çok kolayca uygulamanızı sağlayan tasarımlar ile dekorasyon zarif hale gelir. Duvar kaplama yapmak özellikle diğer yöntemlere kıyasla son derece pratik ve akılcı çözümdür. Farklı desen seçenekleri ile birlikte istenen estetik görünüm de elde edilebilir. Görünüm ve işlevsellik olarak zengin detaylara kolayca sahip olmanızı sağlar.

İç mekânlarda yalıtımın üstün şekilde yapılmasını sağladığı gibi estetik açıdan da hayal ettiğiniz görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Geniş ürün yelpazesi ile farklı tasarımlarda sunulan ürünler arasından zevkinize uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. Kendilerine özgü yapıştırıcıları veya kendiliğinden yapışkanlı dekoratif duvar panelleri ile birlikte duvara uygulamayı da kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Kolay Uygulanan Duvar Kaplama Çeşitleri

Duvar kaplamaları tasarım açısından estetik beklentilerinizi doğru karşılayacak şekildedir. Özel yapıştırıcı ile duvara tutturulan bu ürünler ile duvara uygulama rahatlıkla yapılabilmektedir. Hafif yapıda olmaları sayesinde kolayca şekil alabilir. Uygulama öncesinde kuru zeminlerin tercih edilmesi gerekiyor. Islak zeminlerde yapıştırıcı açısından sorun yaşanabilir. Bunun yanında düz yapıda olmayan yüzeyler için de yine sorun çıkabilir. Ancak duvarlar genel olarak kuru ve düz yapıda olduğundan kolay şekilde kurulum yapılmaktadır. Uygulama için gerekli yüzeyin olmadığı durumlarda yüzey yardımcı malzemeler ile düz hale getirilerek yine kaplamalar kullanılabilir. Yapıştırıcı talimatlarına da uyum sağlayarak kolayca yapılacak işlemler sonrasında göz alıcı değişikler mümkün hale gelecektir. 

Çok hafif yapıda olan iç mekan duvar kaplama modelleri poliüretandan üretilmektedir. Bu bakımdan hafifliğin yanında dayanıklılık da gösterir. Az bakım gerektirdiği için kullanım için sorunsuz tercih yapılmasını olanaklı kılar. Aynı zamanda duvarı da koruyarak tasarruflu bir olanak sunar. Küflenmeye veya solmaya karşı direnç gösterir. Duvarların korunmasını sağladığı gibi su geçirmez yapılarıyla da nem gibi durumlara karşı önemli destek sunar. Ayrıca üretim malzemesi olan poliüretan yangına ve oksidasyona karşı dirençli olması da güvenliği artırır. Plastik malzemelere kıyasla ateşe karşı yüksek direnç gösteren poliüretan olası risklere karşı koruma sağlar. Duvarların zamanla çürümesine, dökülmesine veya küflenmesine yol açan nem gibi durumların da önüne geçmek için kaplamalar yardımcı olur. Tüm bunların yanında estetik açıdan hoş gelen güzel renk ve desen çeşitleriyle de beklentilerinizi karşılar. 

Zengin desen çeşitliliği ile duvar kaplamaları ile duvarlarınıza istediğiniz görünümü vermeniz çok kolaydır. Boyaya göre çok etkili estetik görünüm sunan kaplamalar aynı zamanda gerçek malzemeye göre de uygun fiyatlıdır. Örneğin tuğla görünümünde olacak bir duvar için gerçek dekoratif tuğla kullanmak çok masraflı olacaktır. Bunun yerine Tuğla Desenli Strafor Panel gibi ürünleri kullanarak ekonomik şekilde duvarın tuğla görünümüne sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde masraf için pahalı olan bir diğer malzeme mermer yerine de Mermer Görünümlü Strafor Panel gibi kaplamalar seçmeniz masraflarınızı önemli ölçülerde azaltacaktır. 

Ev tasarımının yanında özellikle kaplamalar şıklığın ve estetiğin ön planda tutulduğu işyerleri, mağazalar ve restoran gibi alanlar için çok fazla önemlidir. Restoran, kafe, lokanta, ofis, otel, hastane, okul gibi çok farklı alanda duvar kaplama panelleri büyük kolaylık sunar. Görünümü müşteriler için çekici kılmak için ideal bir çözüm olan kaplamalar uzun ömürlü olmaları sayesinde de tasarruflu bir çözüm olanağı yaratır. Bunun yanında yalıtımın güçlendirilmesi gereken stüdyo gibi alanlar için de duvar kaplaması kullanmak iyi bir çözüm olacaktır. 

Sadece iç mekan için değil uygun dış mekan alanlarında da kaplamaları kullanmak mümkündür. Dış mekan için kullanılacak olan kaplamalar hava koşullarına karşı da dayanıklı üretilmektedir. Özellikle renginde güneş ışınları yüzünden zamanla solma veya eskime oluşmasın diye dayanıklılık ön plandadır. UV ışınlarına karşı ekstra güçlendirme yapılan bu kaplamalar dış duvarların da estetik görünümünün etkileyici hale gelmesine yardımcı olur. Özellikle hobi amaçlı bahçelerin yaratılmasında kaplama kullanmak estetik açıdan büyük kolaylık sunmaktadır. 

Kepez Yapı Market Beğenilere Hitap Eden Duvar Kaplamaları 

Duvar kaplamaları herkesin estetik beğenilerini iyi şekilde yansıtması için farklı tasarımlar ile sunuluyor. Zengin tasarım çeşitliliği bu sayede kullanılacak olan alanın da estetik özelliklerine uyum gösteriyor. Duvar paneli fiyatları da tercih edilecek tasarıma göre değişiyor. Bunun yanında kolay şekilde uygulanıyor olması da kullanıcılar tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Farklı yöntemler ile duvara sabitlenme yapılan kaplamalarda özel yapıştırıcılar kullanılıyor. Alana veya tercihe bağlı olarak vidalama da yapılabilir. Kendiliğinden yapışkanlı olan modeller ise pratik kullanım açısından avantaj yaratıyor. Özellikle bu ürünlerin uygulaması son derece kolaydır. Uygulama açısından herhangi ek malzeme gerekmez. Yüzeyin ölçülerine göre ise sadece makas ya da maket bıçağı gerekebilir. Kolay kesilebilir yapıda oldukları için yüzeyin yapısını tam ölçülerinde kaplaması için kesim işlemi de kullanıcı tarafından yapılabilir. 

Uygulama için simetrik bir görünüm elde etmek için cetvel gibi ölçü aletleri kullanabilirsiniz. Yapıştırma yapılacak alanı da kalem ile işaretlemeniz yararlı olacaktır. Ufak kısmı açılan yapışkan yüzey yüzeye temas ettirilir ve sonrasında kaplama duvara yapıştırılarak düz hale getirilir. Bu işlem zaman açısından da kısa sürdüğünden duvar kaplamaları arasından tercihte bulunarak büyük kolaylık elde edebilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR