1 2 >

Anahtar Takımları

Anahtar takımı çeşitleri çeşitli bağlantı parçalarının montajı için kullanılıyor. Genel olarak demir, çelik ve alüminyum malzemeden yapıldıkları için yüksek dayanıklılık taşıyan ürünler pek çok alanda işlev görüyor. El ile sıkılması gereken somun, vida ve benzeri parçaların yerlerine oturması için tercih ediliyor. Farklı yapıda ve boyutta sunulan anahtarlar takım halinde avantajlı kullanım yaratıyor. 

Dayanıklı ve İşlevsel Anahtar Takımları 

El aletleri için dayanıklılık büyük önem taşıyor. Özellikle anahtar takımları için kimi zaman yüksek kuvvet uygulanabileceği için malzemenin kuvvete doğru karşılık vermesi gerekiyor. Bu yüzden anahtar takımları yüksek basınca dayanabilecek malzemeden üretilmiştir. Demir, çelik ve alüminyum gibi dayanıklı malzemelerden üretilen takımlar montaj veya söküm işlemlerini sorunsuz yapıyor. Demir malzemeden üretilen ürünler diğer metallere göre ağır ve hacimli yapıdadır. Bunun yanında çok dayanıklı olduğu için sıkma veya sökme işlemi için yüksek basınç uygulandığı alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. 

Çelik alaşım kullanılan modellerde ise dayanıklılık ön plandadır. Demire kıyasla hafif olan çelik bu yüzden anahtar takımlarının üretiminde sık kullanılan bir alaşımdır. Hangi alaşımdan üretilmiş olursa olsun tercih edeceğiniz takımlar yüksek kalite ve dayanıklılık taşımaktadır. Amatör ve profesyonel uğraşlar için rahatlıkla tercih edilebilir. Korozyona ve basınca karşı dirençli olan takımlar ergonomik tasarımlarıyla da dikkat çeker. 

Anahtar kullanımında kol gücü gerektiğinden kastaki gücün doğru şekilde anahtara iletilmesi gerekir. Kol gücünün anahtara iletilmesi halinde işlem yapılabilecektir. Anahtar takımları gücün ideal şekilde parçaya aktarılmasını sağlar. Böylece çok fazla kol gücü gerektirmeden vidalama veya sökme işlemi de yapılabilmektedir. 

Farklı İşler İçin Uygun Anahtar Çeşitleri 

Sunulan anahtar çeşitleri farklı iş alanlarında kullanılmak için tasarlanmıştır. Sık olarak kullanılan ürün türleri açık uçlu yapıda anahtar, kombine anahtar, İngiliz anahtarı ve boru – alyan anahtar çeşitleridir. Bu ürünler evrensel olarak da tamir ve tadilat işlemlerinde tercih edilmektedir. 

İki ağızlı anahtarlar farklı uç seçeneklerine sahiptir. Genelde set olarak bulunur. Bu modeller, bir veya iki uç kısmında U şeklini andıran açıklığa sahip olan sabit boyutta bulunan ürünlerdir. Farklı boyutlarda bulunduğu için somun yapısına göre kullanılabilir. Somuna yerleştirilen anahtar kolay şekilde çevrilerek sıkma veya söküm işlemini yerine getirmektedir. 

İngiliz anahtarı aynı zamanda kurbağacık olarak da adlandırılmaktadır. Farklı kalınlık ve çap ölçülerine sahiptir. Kolay ayarlanabilir olan yapısı ile işlevsel özellikler taşır. Bir çenesi sabit, diğer çenesi hareketli haldedir. Bu yüzden somun büyüklüğüne göre pratik şekilde uç kısmı ayarlanır. Somunun kaymasını önlemek için çene kısmı tırtıklı yapıdadır. Ürünün kolunda ise yer alan hareketli yapı ise alt çenenin talep edilen açıklığa kavuşmasını sağlamaktadır. İngiliz anahtarı günlük ve profesyonel işlemler için idealdir. Hobi uğraşlarından tamir işlemlerine kadar günlük yaşamda sıklıkla kullanılır. Özellikle ayarlanabilir ağız yapısı sayesinde takım dolaştırmaya gerek kalmadan işlev görür. Ayarlanabilir ağız yapısı kullanım açısından büyük yararlar sağlamaktadır.

Alyan anahtarı olarak bilinen ürünler ise bisiklet başta olmak üzere küçük eşyalarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Uzun saplı, altıgen başlığa sahip olan ve L şeklindeki bu ürünler gömme yapıdaki somunlar için kullanılmaktadır. Genelde set olarak bulunmaktadır. Gömme somunlara işlem yapabilmek için kullanılması gerekir. 

Kombine anahtar olarak adlandırılan ürünlerde ise bir ucu U, diğer ucu ise kapalı yapı göze çarpar. Kapalı olan uç, açık olan uçtan farklıdır. Kapalı tarafın noktası 6, 8 veya 12 seviyededir. 6 veya 12 noktalı olan altıgen cıvata ve somunların işlemleri için kullanılmaktadır. 

Boru anahtarı modelleri ise sıhhi ve ısıtma tesisatı için kullanılır. Ağır yapıda olan bu ürünler hacim açısından büyük olan somunların işlemlerinde kullanılır. Tırtıklı çene yapısı sayesinde yüksek basınç uygulayabilir. Torku fazla sağlamak için dökme demirden yapılmaktadır. 

Kepez Yapı Market İşlerinizi Hızlandırıyor

Anahtar takımı çeşitleri ile işlerinizi hızlı ve pratik şekilde tamamlayabilirsiniz. Farklı iş tanımlarına uygun olarak sunulan modeller arasından kolayca tercihte bulunabilirsiniz. Anahtar takımı fiyatları da tercih edeceğiniz model ve set içindeki parça sayısına göre değişiyor. Ancak her zaman uygun fiyatlar ile bu özel takımlara sahip olabilirsiniz.

Anahtarlar işlemlerinizi sorunsuz halletmeniz için takımlar halinde bulunuyor. Takım içerisinde değişen parça sayısında, farklı boyutlarda anahtarlar yer alıyor. Kombine anahtar takımı çeşitleri özellikle işleri gereğince çok sayıda anahtar kullananlar için ideal ürünler oluyor. Çeşitli yapıdaki somun veya vidaları söküp takmak için başvurulan ürünler işlerin akışına da hız katıyor. İmalat, bakım, onarım, montaj gibi iş tanımlarının yanında evlerde de takımlar önemli görevler üstleniyor. 

Bir ağzı açık bir ağzı kapalı olan ve boylarına göre değişen kombine anahtar takımları herkese hitap ediyor. bu modellerin açık uçlu ağızları boru uçları gibi erişimin kısıtlı olduğu alanlarda da avantaj sunuyor. Erişimin mümkün olması halinde gevşetme veya sıkma işlemi kolayca yapılıyor. 

Elta Yıldız Anahtar Takımı gibi ürünler cıvata ve somunların sökme ve takma işlemlerinde pratik çözümler yaratıyor. Bu modellerin iki tarafında kullanım sunan dairesel ağız yapısı dikkat çekiyor. Ağız içinde bulunan köşeler yıldız şeklinde olduğundan farklı somunlara uygunluk gösteriyor. Yıldız anahtarlarda iki uç birbirinden farklı boyutlarda oluyor. Birbirine yakın numaradan oluşan modeller böylece işler sırasında da pratik şekilde işlemleri tamamlıyor.

Bisiklet, motosiklet ve çeşitli cihazlar için tercih edeceğiniz Alyan Takımı Düz Kısa gibi ürünler işlevsel özellikleri ile işlerinize hız katıyor. Gömme somunlar için işlem yapabilmenizi sağlayan alyan takımlar da takım içindeki sayısına göre değişiyor. 

Kurbağacık anahtar modellerinden kombine anahtar takımlarına kadar geniş yelpazede sunulan anahtar çeşitleri arasından seçim yaparak işlerinize hız katabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR