1

Duşakabinler

Yaşam alanlarında banyoların vazgeçilmezi olan duşakabinler size konforlu bir banyo keyfi sunar. Dar ve geniş banyolarda tercih edilen farklı duşakabin modelleri sayesinde etrafı ıslatmadan, rahatlatıcı bir duş alabilirsiniz. Modern ve şık görünen banyolar için duşakabin setlerini tercih edebilirsiniz. Duş tekneleri, küvet modelleri, jakuzi seçenekleri ile banyo keyfinizi üst seviyelere taşımanız mümkün olur. Cam, çelik, ahşap, seramik ve polietilen malzemeden üretilen duşakabin modelleri sayesinde banyolarınızı terapi merkezine dönüştürebilirsiniz. Kepez Yapı Market ayrıcalığı ile en kaliteli modellere ve duşakabin yedek parçalarına erişilebilir fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Birinci sınıf malzemeden üretilen duşakabinler ile banyolarınıza estetik bir dokunuş katabilirsiniz.

Duşakabin Modelleri Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duşakabin modelleri her kullanım alışkanlığına uyum sağlayan seçenekleri ile banyolarınıza şık bir görünüm kazandırır. Modelleri tercih ederken banyonuzun genişliği ve yapısı göz önüne alınmalıdır. Dar bir alana sahip olan banyolarda küvetli duşakabin modelleri yerine daha pratik seçenekler değerlendirebilir. Teknesiz duşakabin modelleri için fayans aşamasında gider yerleştirilmesi gerekir. Yere sıfır olarak da adlandırılan teknesiz duşakabin modellerinde yer zeminin mutlaka yalıtılmış olması önemlidir. Alt kata su sızması gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için fayans döşenirken gerekli önlemler alınmalıdır.

Banyoda keyif yapmayı sevenler için jakuzi ve küvetli duşakabin modelleri daha uygun olur. Tekneli duşakabin modellerinde su yer ile temas etmediği için bu ürünler daha güvenli bir kullanım sunar. Geniş tekneli modellerde bulunan jakuzi özellikleri ile yoğun günlerin stresini üzerinizden atabilirsiniz. Tekneli duşakabin modelleri daha geniş alana sahip banyolarda da rahatlıkla tercih edilebilir. Ürün tercihi yaparken banyonuzun yapısını göz önünde bulundurmanız çok önemlidir.

Duşakabin ölçüsü alırken;

  • Banyonuzun alan genişliğine,
  • Su tesisat düzenine,
  • Duşu konumlandıracağınız alanın yapısına,
  • Taban ve kapı, pencere düzenine dikkat etmeniz gerekir.

Her dekorasyona uygun çeşitleri bulunan modeller arasından zevkinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Banyonuzun daha temiz ve ferah görünmesini sağlayan modelleri tercih ederken dayanıklılığına, temizlenme önerilerine ve diğer banyo mobilyalarınızla uyumuna dikkat etmeniz önemlidir.

Şık Tasarıma Sahip Cam Duşakabinler

Yaşam alanlarınızın kalitesini ve konforunu yükselten duşakabin modelleri arasından cam duşakabinler sık tercih edilir. Kolay temizlenen ve su lekesi tutmayan malzemeden üretilen cam çeşitleri ile banyo keyfinizi yükseltebilirsiniz. Ürünler, banyo yaparken suyun tek bir yerde kalmasını sağlayarak hijyenik bir kullanım sunar. Yazlık, kışlık, dağ evi, köy evi gibi her alanda tercih edilen modeller, duş tekneleri ile kullanılabilir. Duş teknelerinin yüksekliği farklı şekillerde sunulur. Dilerseniz yere direkt oturtulan modellerini de kullanabilirsiniz. Mat, saydam ve çerçeveli camlardan üretilen cam duşakabin modellerinden dekorasyonunuza en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Duşakabin Modellerinde Geniş Seçenekler

Farklı yapıda ve modelde sunulan duşakabinler, yaşam alanlarının dizaynına göre şekillenir. Kare, dikdörtgen, oval, duvardan duvara gibi farklı modelleri bulunan seçenekler ile banyonuzun dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Duşakabin modellerini tercih ederken kapılarının açılış yönü ve stili, banyonun yapısına uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Sürgülü kapıları ile konfor sağlayan duşakabinler daha az yer kaplar. Tam dönebilen kapılara sahip olan duşakabinler ise alanın yapısına göre tam açılabilir. Tek ve çift panelli sürgülü kapılar kullanışlı yapısı sayesinde sık tercih edilir.

Dikdörtgen ve kare duşakabin modelleri, geniş alana sahip banyolarda modern ve şık bir görünüm oluşturur. Walk-in paneller, küvet ve zemin üstünde tek parça şeklinde sabitlenir. Kapı olmadan sadece geçiş aralığı bırakan modeller, son zamanlarda modern tasarıma sahip evlerde sık tercih edilir. Geniş banyolarda büyük ebatlara sahip duşakabin ve jakuzi modellerinde bu kapı stili çok hoş bir atmosfer yaratır.

Küçük banyolarda hareket özgürlüğü kazanabilmek, daha fazla alana sahip olabilmek için köşe ve kenar modelleri tercih edebilirsiniz. Sürgülü kapıları sayesinde çok fazla yer kaplamayan bu modeller sayesinde yüksek verim elde edebilirsiniz. Yaşı büyük aile üyeleri ve çocuklar için teknesi yüksek olan duşakabin modelleri uygun olmayabilir. Alçak teknesi olan ve ahşap tekne ızgarası ile güvenli hale getirilen modeller ile çocuklarınızın banyo zamanlarını daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Duşakabin modelleri seçerken fonksiyonel ve konforlu modelleri değerlendirmeniz tüm aile üyeleriniz için iyi sonuç verir.

Duşakabinler Nasıl Temizlenir?

Sürekli suyla temas halinde olan duşakabinlerde su ve kireç lekeleri oluşur. Zamanla bu lekelerin daha dirençli hale gelmemesi için duşakabinlerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Özellikle cam modellerde oluşan su lekeleri hoş olmayan bir görüntü yaratır. Kullanım sonrasında yumuşak bir bez ile kurulanması, parlaklığını koruması için önemlidir. Sürekli nemli kalan yüzeylerde yaşayan mikrop ve bakterilerin oluşmasını önlemek için duşakabinlerin kuru tutulması gerekir. Özellikle oturmalı duşakabin modellerinin oturma kısımları detaylı olarak temizlenmelidir. Duşakabinlerin temizlenmesi sırasında normal deterjanları tercih edebilirsiniz. Ağartıcı ve yıpratıcı deterjanlar hem sağlığınıza hem duşakabinlerin yapısına zarar verir. Sert fırçalar, ovma telleri gibi ürünler, cam kapılarda çizilmelere neden olabilir. Temizleme işleminde yumuşak bez ve sünger tercih edebilirsiniz. Kireç oluşumunu önlemek için banyo temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz. Temizleme işleminde püf noktalara dikkat edilerek duşakabinler uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Siz de yaşam alanlarınızın banyolarını daha konforlu hale getirmek, duş alırken suyun bir yerden tahliye edilmesini sağlamak, farklı duş fonksiyonları ile üzerinizden stresi atmak için yüksek performans gösteren modelleri değerlendirebilirsiniz. Erişilebilir fiyat ayrıcalığı, güvenli ödeme seçeneği ve kolay alışveriş deneyimi ile Kepez Yapı Market, farklı duşakabin modelleri sunar. Banyo dolabı, klozet, lavabo, duvar rafı gibi diğer banyo parçaları ile tamamlayabileceğiniz modeller sayesinde yoğun bir günün sonunda rahatlayabilirsiniz. Banyonuzun yapısına ve kullanım alışkanlığınıza en uygun olan modeli hemen şimdi sepetinize ekleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR