2.039,99 ₺ KDV Dahil
2.399,90 ₺ KDV Dahil
2.039,99 ₺ KDV Dahil
2.399,90 ₺ KDV Dahil
1 2 3 ... 6 >

Lavabolar

Yaşam alanlarınızın dekorasyonuna etki eden lavabo çeşitleri, farklı renk ve tasarımları ile her zevke hitap eder. Lavabo modelleri, mekana uygun ölçü ve formlarda seçilmesi gerekir. Mutfak ve banyo gibi evin sık kullanılan bölümlerinde kullanışlı lavabolar, günlük işlerinizin kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olur. Lavabo modelleri arasından tercih yaparken kolay temizlenen ve teknik özellikleri gelişmiş olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Banyo ve mutfakları yeniden tasarlayanlar için önce lavabo modeline karar vermek ve ona uygun tesisat ürünleri tercih etmek dekorasyon bütünlüğü sağlar. Yaşam alanlarının genişliği lavabo tercihinde önemlidir. Küçük bölümler için uygun lavabo modelleri, çok fazla yer kaplamayan ve mekanı daraltmayan özelliklerde olmalıdır. Kepez Yapı Market, erişilebilir fiyat ayrıcalığı ile aile bütçenizi yormadan en kaliteli lavabo modellerini yaşadığınız ortama dahil etmenizi sağlar.

Lavabo Çeşitleri Nelerdir?

Lavabolar, kullanıldıkları alana uygun şekilde farklı modellerde üretilir. Tezgah üstü lavabo modelleri, mutfaklarınıza şık bir görünüm katar. Tezgah üstü lavabo modelleri arasında sık tercih edilen çanak lavabo, modern bir stil oluşturur. Su tesisatına kolay adapte edilen ayaklı lavabo modelleri ile banyo ve mutfak bölümlerinizi kullanışlı hale getirebilirsiniz. Yerden tasarruf etmek için dar ve küçük alanlarda asma lavabo modellerini kullanabilirsiniz. Banyo lavabo modelleri arasında son dönemde asma lavabolar sık tercih edilir. Küçük lavabo modelleri sayesinde banyo ve mutfak alanlarınızda daha fazla hareket özgürlüğü elde edebilirsiniz.

Lavabo çeşitleri arasında yer alan; etajerli lavabo, tezgah altı lavabo, monoblok lavabo kullanım alanlarına uygun şekilde seçilmesi gerekir. Banyoda daha fazla depolama alanı olması için etajerli dolap lavabo modellerini tercih edebilirsiniz. Lavabonun altında yer alan dolap kısmı ile görüntü kirliliği yaratan su tesisat borularını gizleyebilir, deterjan gibi temizlik malzemelerinizi saklayabilirsiniz. Büyük banyolarda tercih edilen çanak lavabolar, küçük banyolar için uygun olmayabilir. Banyonuzun büyüklüğüne göre işlevsel lavabo modellerini değerlendirebilirsiniz. Banyolarda geniş ve ferah bir alan yaratmak için asma lavabo modellerini kullanabilirsiniz. Çanak lavabo modelleri farklı malzemeden üretilir. Cam, porselen seramik, doğal taş gibi mazlemeden üretilen lavabo modellerini diğer eşyalarınızla uyumlu olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Mat lavabo modelleri kullandığınız su izi bırakmayan malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde kurulama işlemi yapsanız bile su damlacıklarının rahatsızlık veren görüntüsü oluşabilir. Lavabo malzemesinin hem modern hem işlevsel şekilde kullanılmış olması gerekir. Banyo ve mutfağınızda kullandığınız renklere uygun farklı tonlarda lavabolar bulabilirsiniz.

Ayaklı lavabo modelleri tercih ettiğinizde ihtiyaç duyduğunuz depolama alanı için banyo sepetleri, duvara monteli raflar, kase ve kutular size yardımcı olur. Benimsediğiniz dekorasyon anlayışına uygun olarak bu yardımcı ürünleri lavabonun etrafına konumlandırabilirsiniz.

Lavabo Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev ve ofis gibi yaşadığınız ortamlarda tercih ettiğiniz lavabo modelinin kaliteli malzemeden üretilmesi önemlidir. Renkli lavabo modellerini kullanırken renk atması, yıpranma ve çizilme gibi olumsuzluk yaşamamak için uygun malzemeden üretilmesi, temizliğinin hassas deterjanlar ile yapılması gerekir. Kullanım alışkanlıklarınıza ve banyoda bulunan duşakabin, klozet ve banyo dolabı gibi ürünlerle uyumuna dikkat ederek lavabo tercihinde bulunmanız daha uygun olur. İki lavabo yan yana yerleştirecekseniz birbirine uyum sağlayan modeller kullamanız gerekir.

  • Monoblok lavabolar her alana anında uyum sağlayan modellerden değildir.
  • Tezgah kullanmayı sevenler için banyolarda tezgah üstü ve tezgah altı lavabo modelleri tercih edilebilir.
  • Modern bir stil yaratmak için kare, dikdörtgen, yuvarlak gibi çanak lavabo modellerini kullanabilirsiniz.
  • Minimalist dekorasyon anlayışını benimseyenler için tezgah üstü çanak lavabo modellerinde yaprak, kayık, doğal taş ve oval görünüm idealdir.
  • Klasik dekorasyon sevenler daha çok ayaklı lavabo çeşitlerini ve tezgah altı modellerini kullanabilirler.
  • Banyoda yeterli alana sahip olmayanlar köşe lavaboları duvara monteli şekilde uygulayabilirler.

Estetik görünümün yanında işlevsel özelliklere de önem vermelisiniz. Şık göründüğü için tercih edeceğiniz ayaklı lavabo modeli, fazla depolama alanı sağlamadığı için küçük banyolarda çok uygun olmaz. Banyo ve mutfağınızın genişliğine, dekorasyona stiline ve kullanım alışkanlıklarına uygun seçim yapılması verimli sonuç verir.

Lavabo genişliği ve derinliği kullanım açısından büyük önem taşır. Derinliğe uygun armatür seçmeniz kullanım anında ve hijyen sağlamada size yardımcı olur. Beyaz lavabo modellerinde bakır armatürler hoş bir stil yaratır. Siyah gibi koyu renk lavabolarda gümüş rengi armatürleri kullanabilirsiniz. Lavabo ve armatür modellerinde geniş renk seçeneği sunan markalar sayesinde hayalinizdeki stili yaratabilmeniz mümkün. Uygun ebat ve model seçimi için lavabo yerleştirilecek alana önceden karar verilmelidir. Newarc Lavabo, Seramiksan Lavabo, Bocchi Lavabo gibi en iyi markaların ürünlerini tercih ederek yaşam alanlarınızın konforunu arttırabilmeniz mümkün.

Lavabo Temizliği Nasıl Olmalı?

Banyo ve mutfak gibi hijyenin çok önemli olduğu alanlarda kullanılan lavaboların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Lavabo taşı, çizilmelere karşı dayanıklı olsa da kullandığınız temizlik ürünlerinin ağartıcı olmaması gerekir. Özellikle renkli lavabolarda sert fırçalı malzemeler yerine yumuşak süngerleri kullanabilirsiniz. Lavabo temizliğinde tüm detayların atlanmadan temizlenmesi gerekir. Sürekli suyla temas halinde olan lavabolarda su lekesi kalmaması için kurulama işlemi yapılmalıdır. Lavabo ayağı, temizleme işleminde unutulan kısımların başında gelir. Bu nedenle lavabo temizleme işleminde mikrop ve bakterilere karşı etkili deterjanlar, yumuşak ve iz bırakmayan bezler kullanılmalıdır.

Siz de yaşadığınız ortamın dekorasyonuna uygun, fonksiyonel detaylar ile kullanışlı hale getirilen, modern ve şık tasarıma sahip lavabo modellerini tercih ederek hayat kalitesini arttırabilirsiniz. Güvenli alışveriş deneyimi, erişilebilir fiyat avantajı ve birinci sınıf malzemeden üretilen ürünleri ile Kepez Yapı Market, beğendiğiniz tüm lavabo modellerini size sunar. Yaşadığınız ortamın tarzına ve ölçüsüne en uygun olan lavabo modelini hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR