1 2 >

Kapı Kilitleri

Kapı kilitleri yaşam alanlarındaki güvenliğin sağlanması için önemli yapı malzemeleri arasında yer alıyor. Farklı markalar tarafından üretilen kilitler değişken özellik ve çalışma sistemleri ile beraber ihtiyaçları doğru şekilde karşılıyor. Değişen beklentilere doğru yanıtlar vermek için farklı tasarımlara ait olan kapı kilitleri ile birlikte beklentileriniz karşılanırken güvenliğiniz de sağlanıyor.

Güvenli Kullanım Sunan Kapı Kilidi Çeşitleri

Kapı kilitleri beklentileri karşılamak için farklı gruplara ayrılmaktadır. Çelikten olan modeller kolay ve rahat kullanılabilir olmaları sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu modeller güvenli tasarımlarıyla da beklentileri doğru karşılamaya yardımcı olur. Ayrıca sürgülü kapı kilidi modelleri de sık kullanılan kilit sistemleri arasında yer almaktadır. Sürgülü olan modeller genel yapıları itibariyle çelik kapılarda kullanılmaktadır. Pratik kullanıma sahip olan sürgülü modeller farklı renklerde bulunması itibariyle kapının görünümüyle de uyum sağlamayı başarır. Sürgülü ve zincirli modellerinin yanında gömme tasarıma sahip olan modeller de bulunur. Bu modeller de çelik kapı kilitleri arasında sık tercih edilen modeller arasında yer alır. 

PVC kapılarda kullanım için üretilen modeller de yine işlevsel özellikleri ile öne çıkar. PVC malzemeden yapılmış olan kapılara üretilmiş olan bu kilit sistemleri aynı zamanda pencerelerde de kullanım kolaylığı sunmaktadır. Aynı zamanda dolap gibi çeşitli mobilyalar açısından da kullanım olanağı sunulur. Farklı markalar tarafından üretilen kilitler her zaman güvenliği sağlamaya yardımcı olmaktadır. Sunulan kilit modelleri iç ve dış kapılarda rahatlıkla kullanılabilir. 

İhtiyacı Karşılayan Farklı Kapı Kilitleri 

Kapı kilitleri bir bütün olarak sunulduğu gibi aynı zamanda farklı parçaları bir araya getirilmesi için de değişken parçalara sahiptir. Bu kapsamda kapı kilit göbeği gibi parçalar sistemin çalışması için gerekli parçalar arasında yer alır. Göbek kısmı kilidin asıl bulunduğu yerdir ve anahtar ile bu mekanizma kullanılarak kilit görevini yerine getirmektedir. Göbek kısmı ayrıca barel olarak da bilinmektedir. İç kısımda yer alan ve kapının kilitlenmesini sağlayan bu sistem çeşitli durumlarda mevcut mekanizmanın güvenliğinin sağlanması için değiştirilir. Bilyalı, mandallı ve tuzaklı modeller olarak bulunabilmektedir. Modele göre ahşap kapılardan çelik kapılara kadar geniş yelpazede kullanılır. Yeni teknolojileri temel alarak tasarlanmış olan modeller geniş şifre kombinasyonu sayesinde de üstün güvenlik sağlayıp emniyetli bir kullanım sergilemeyi başarır. 

İç alanlarda kullanımının yanında dış alanlarda da kullanım için kilitler avantaj sağlar. Dış kapılar için tasarlanan ürünler bina, depo veya fabrika gibi alanların kapılarını güvende tutar. Farklı boyut seçenekleri ile bulunabilecek olan bu modeller son derece sağlam yapıda olup yüksek güvenlik sunar. Dış alanda kullanım için tasarlanan modellerde de farklı özellikler öne çıkar. Zincirli yapıda olanlar özel zincir sistemine sahiptir. Ön kapıda kullanım açısından genelde tercih edilen bu modeller farklı kalınlıkta bulunmaktadır. Bunun yanında mandallı olarak tabir edilen sistemler de cam ve çelik kapılarda kullanım için uygunluk sunar. Sağlam ve pratik kullanım sunmak için tasarlanan tüm kapı kilit mekanizması her zaman beklentileri doğru şekilde karşılamaya yardımcı olur. 

Özel mekanizmaya sahip olan kilitlerin anahtar olmadan açılması oldukça zordur. Korozyon ve eskimeye karşı da dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış olan modeller sadece kilide uygun olan anahtar ile açılmaktadır. Pimapen Kapı Kilitli İspanyoleti gibi modeller de yüksek güvenlik olanakları sunuyor. Pencere ve kapıların kullanımı için önemli malzeme olarak kullanılan ispanyolet, kol ve kilit sisteminin parçası olarak öne çıkıyor. Kolun sağ veya sola doğru çevrilmesi ile pencerenin veya kapının kapanmasını, kilitlenme sisteminin çalışmasını sağlar. Özellikle balkon kapısı gibi alanlarda pratik ve güvenli kullanım sunduğu için tercih edilen bu modeller de ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Özellikle apartman girişlerinde tercih edilen tirajlı elektrikli modeller ise Kale Otomat Tirajlı Elektrikli gibi modellerle öne çıkıyor. Bu sistemlerin çalışmasında elektrik bağlantısı yapılıyor. Kapının açılması gerektiği durumlarda elektrik gücünün harekete geçirilmesi sayesinde kapı açılıyor. Kilitte bulunan dil ise tekrar yuvasına oturduğunda kapı kilitleniyor. Apartman veya işyerleri için günümüzde en çok kullanılan kapı kilitleri modellerinden olan tirajlı model, yüksek güvenlik sunmayı başarıyor.

Kepez Yapı Market ile Kilidi Kolayca Seçin 

Sunulan kapı kilitleri yüksek güvenlik ve kullanım olanakları ile ihtiyacınızı doğru karşılamayı başarıyor. Aynı zamanda kapı kilit fiyatları da uygun fiyatlarıyla birlikte ekonomik bir çözüm sunuyor. Fiyatlar kilidin özelliklerine ve üretim malzemesine göre değişkenlik gösteriyor. Bunun yanında manyetik, elektrikli, mıknatıslı gibi özel üretim olan ürünlerin fiyatları da yapısal özelliklerine göre değişiyor. Ancak her durumda bütçenize uygun olan modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. 

Güvenliği yüksek noktada sağlamak için doğru kilidi seçmek için de özen göstermeniz gerekiyor. Kapı kilitleri geniş ürün yelpazesine sahip olduğundan seçim yaparken belirli noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Eğer demir kapı kilidi seçimi yapacaksanız ürünün tasarım ve işlevsel özellikleri hakkında ürün açıklamasından bilgi alabilirsiniz. Çelik kapı için seçim yapacaksanız bu durumda çelik kapılar için uygunluk gösteren modeller seçilmelidir. 

Kilidin kullanılacağı kapı ve üretim malzemesi de önemli bir diğer etmendir. Eğer kapı iç alanda yer alıyorsa bu durumda iç alan için üretilen kilitlerden seçilmelidir. Ancak dış kapıda kullanılacaksa güvenliğin fazladan sağlanması gerektiği için dış kapılar için uygun olan ürünler arasından seçim yapmaya özen gösterilmelidir. 

Tercih edeceğiniz kilitlerin montaj işlemleri oldukça kolay yapılabilmektedir. Tirajlı elektrikli modeller için elektrik bağlantısının doğru kurulması gerektiğinden bu modeller için yardım alabilirsiniz. Ancak elektrik veya farklı güç bağlantısı gerektirmeyen ürünlerin kurulumlarını kendiniz kolay şekilde yapabilirsiniz. Farklı marka ve özellikte sunulan kapı kilitleri çeşitleri arasından seçim yaparak, hemen güvenliğinizi sağlayabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR