1

İş Ayakkabıları

İş ayakkabıları, İş Güvenliği Yasası’nın yürürlüğe girmesinden bu yana iş güvenliği tedbirlerinin önemli bir parçası haline gelmiştir. Genellikle ağır ve tehlikeli iş kollarında, iş güvenliğini sağlayarak işçileri kaza risklerinden korumak amacıyla, iş için özel kıyafetler kullanılır. Özellikle maden, atölye, inşaat ve büyük fabrikalar gibi iş alanlarında çalışanlar için güvenli koruyucu iş elbiseleri kullanmak çok önemlidir. İş elbiseleri arasında; iş pantolonları, ayakkabılar, ceketler, kabanlar, yelekler, eldivenler, şapkalar ve gözlük gibi aksesuarlar yer alır. İş kıyafetleri farklı meslek gruplarının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanır ve işçiler tarafından kullanılması sağlanır. İş kıyafetleri denince akla ilk gelen iş ayakkabıları, ayakları olası tehlikelerden koruyucu özelliğe sahiptir. Özellikle son yıllarda gündemde olan iş güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla koruyucu özellikte ayakkabılar tasarlanarak kullanıma sunulur.

İş ayakkabıları inşaat, şantiye, atölye ve fabrika gibi iş alanlarında çalışanların ayak sağlığını korumak amacıyla üretilmiştir. Farklı cisim ya da maddelerin ayağa düştüğünde zarar vermesini önleyen iş ayakkabılarının, farklı özelliklere sahip modellerini bulmak mümkündür. Sayfamızda poliüretan, antistatik, yağ ve petrole dayanıklı çelik burunlu iş ayakkabıları bulmanız mümkündür. Sayfamızdaki açma ve patlama gibi sorunlar oluşturmayan iş ayakkabısı modelleri, aşınma ve yıpranmaya karşı yüksek dayanıklılık gösterir. Aynı zamanda iş ortamlarında sıkça yaşanabilen kayma riskine karşı ekstra koruma sağlar. Özel olarak tasarlanan iş ayakkabılarının çelik burnu darbe ve sıkışmalara karşı yüksek korumalıdır. Topuk bölgesinde bulunan şoka karşı koruma özelliği olan iş ayakkabılarının derisi, suyun içeriye sızmasına karşı dayanıklıdır. Terletmeyen iş ayakkabısı modelleri, soğuk ve ısıya karşı yalıtım özelliğine sahiptir.

Güvenlik ve Konfor Sağlayan İş Ayakkabısı Özellikleri

İş ayakkabıları, oldukça fazla ürün çeşitliliği ile kullanıcıların beğenisine sunulur. İş ayakkabılarının mutlaka kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekir. Çalışanların ayak sağlığını korumak amacıyla üretilen iş ayakkabılarının koruyucu ve güvenli bir yapıya sahip olması çok önemlidir. Bu sayede iş ayakkabıları, günlük kullanımda tercih edilen ayakkabı modellerinden ayrılır. Koruma işlevleri nedeniyle iş ayakkabılarının üretim aşamasında bazı standartlara uygunluk sağlanır. İş ayakkabılarının kalite ve üretim standartları, belirli bir çizginin üzerinde tutulur. Hem üretim sırasında hem de sonrasında denetlenerek birçok teste tabii tutulur. Farklı renk ve model seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan rahat iş ayakkabısı modelleri, çalışanların ayaklarına konfor ve güvenlik getirir. Pek çok iş ayakkabısı modelinin çelik burunlu olduğunu görmeniz mümkündür. Bunun nedeni kullananların ayak uçlarına gelecek herhangi bir tehlikeye karşı ayak parmaklarını korumaktır.

İş ayakkabıları üretilirken dikkat edilmesi gereken özellik, darbeye karşı dayanıklılık sağlamasıdır. Elektrostatik boşaltım sistemi bulunan iş ayakkabısı modelleri, kullanıcıların ayak sağlığını korumak amacıyla üretilir. İş ayakkabıları, kayma ve aşınma durumlarına karşı dayanıklı şekilde üretilir. Su geçirmez özelliğe sahip iş ayakkabılarının burnu genellikle kompozit yapıda olurken, bazı iş ayakkabısı modellerinde kevler ara tabanı bulunur. İş ayakkabısı modelleri, bu özellikler sayesinde son derece sağlam bir yapıya ulaşır. Sayfamızda bulabileceğiniz iş ayakkabıları, şok emici tabanlar ile ayağınıza zarar verebilecek ağır cisim ya da keskin maddelerden korumaya yönelik tasarlanır. Aynı zamanda ayağı soğuk havalarda üşütmeyecek, sıcak havalarda terletmeyecek özellikte üretilir. Ter emici nefes alabilen astar ve nefes alan iç tabanlıklara sahip iş ayakkabısı modelleri, genel olarak hafif ürünlerdir. Hatta bazı iş ayakkabılarının ağırlıkları 0,55 gram kadar azdır. Bu sayede iş ayakkabılarının hafif yapısı, çalışanlara konforlu bir kullanım deneyimi yaşatır.

Çalışmanın Güvenli Yolu İş Ayakkabısı Modelleri

İş sağlığı ve güvenliği öneminin artmasıyla beraber çalışanları çeşitli risklere karşı koruyacak ürünler geniş bir yelpazede üretilmeye başlanmıştır. İş güvenliği ön planda tutulduğunda önemli bir yere sahip olan iş ayakkabıları, oldukça fazla model seçeneğine sahiptir. İş ayakkabısı Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülke çapında geniş bir üretim ağına sahiptir. Bu sayede her meslek grubunun ayak sağlığını koruyabilecek farklı iş ayakkabısı modelleri bulmak mümkün hale gelir. İş kollarına uyumlu şekilde ve S1, S2 ve S3 standart sınıflarına uygun üretilen iş ayakkabıları, günlük kullanılan ayakkabılardan ayrılır. Standart sınıflarına uygun şekilde üretilen iş ayakkabısı modelleri, üretim sonrasında dayanıklılık ve kalite gibi birçok testten geçirilir.

Standart sınıfları S1 ve S2 olan ayakkabılar, 200 joule darbeye dayanıklı olmanın yanı sıra çelik ya kompozit burunlu olarak üretilir. Islak ortamlarda kullanmak için uygun olan ayakkabılar, S2 sınıfına dahildir. Ayrıca bu iki standart sınıfına uygun iş ayakkabılarının topuklarında enerji emilimi özelliği bulunur. S1 standart sınıfına uygun olarak üretilen iş ayakkabıları ise yağ ve asit karşısında dayanıklı olmakla birlikte antistatik özelliğe sahip ürünlerdir. S3 standart sınıfına uygun olarak üretilen iş ayakkabılarının özellikleri göz önüne alındığında S2 standartlarındaki iş ayakkabılarına benzerlik gösterdiği görülür. S3 standardında üretilen iş ayakkabılarının topuk bölgesi, enerji emiliminin yanı sıra yağ ve asit gibi maddelere karşı dayanıklılık özelliğine sahiptir.

İş Ayakkabıları Avantajlı Fiyatlarla Kepez’de!

İş sağlığı ve güvenliği konusunun önem kazanması ile birlikte özellikle kurumsal firmalar çalışanlarının iş güvenliğini sağlayan ürünlere olan taleplerini artırmıştır.  Bu ürünler arasında önemli bir yere sahip olan iş ayakkabıları, koruma işlevinin yanı sıra konfor da sunar. Çalışanları olası kaza risklerinden korumak amacıyla tasarlanan iş ayakkabılarının pek çok marka tarafından üretildiği görülür. İş ayakkabısı fiyatları, markaların geniş ürün yelpazesine göre farklılık gösterir. Fiyatları belirleyen başlıca unsurların başında iş ayakkabılarının üretildiği malzemelerin kalitesi, ayakkabıların nitelikleri ve beden numarası gelir. Bunların dışında fiyatı etkileyen farklı faktörler de bulunur.

İş ayakkabısı fiyatları iş kollarına ve kullanım alanlarına göre de farklılık gösterebilir. Elektrik işinde çalışanlar için tasarlanan iş ayakkabılarında yalıtım özelliği bulunduğundan elektrik enerjisi minimum düzeye indirilebilir. İş ayakkabısının topuğunda yer alan bu enerji emilimi özelliği de fiyat üzerinde etkili olabilir. Kepez’in geniş ürün yelpazesi arasından avantajlı fiyatlarla satın alabileceğiniz iş ayakkabıları, su geçirmeyen ve terletmeyen özellikleri ile kullanım rahatlığı sağlar. Kepez’de oldukça uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz iş ayakkabıları sayesinde olası kaza risklerinden ayaklarınızı koruyabilirsiniz. Güvenli ve konforlu çalışmayı deneyimleyerek sağlığınızı korurken, yaptığınız işlerdeki veriminizi de artırabilirsiniz. Ayak sağlığınızı indirimli fiyat avantajlarıyla korumak için iş ayakkabıları kategorimize göz atmayı unutmayın! 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR