2.384,90 ₺ KDV Dahil
2.649,99 ₺ KDV Dahil
1 2 3 ... 5 >

Lavabo Bataryaları

Hijyen ve temizlik, sağlık için çok büyük önem taşır ve bu nedenle belki de evin en çok kullanılan eşyalarının başında lavabo muslukları gelir. Dayanıklı olması gereken bataryaların, suyu sağlıklı şekilde ulaştırmak için kireç gibi maddeler nedeniyle kolaylıkla kirlenmemesi de önemlidir. Kullanışlı lavabo bataryalarının aynı zamada bulunduğu yerin iç dekorasyon özelliklerine de uyum göstermesi istenir. Estetik ve şık görünümlü bir lavabo musluğu ile banyo ya da mutfakların görünüşü tamamlanır. Ayrıca hijyenik ve temiz imajı da güçlenir. Birçok çeşidi ve rengi bulunan lavabo bataryalarının su tasarrufu yapabilmesi de önem taşıyan başka bir unsurdur.

Lavabo Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Lavabo bataryası seçerken, lavaboya ve kullanılacak yerin iç konseptine göre en estetik ve en güzel batarya arayışında olmanız normal. Ancak estetikten önce bakılması gereken en önemli kriter, bataryayı kullanacağınız yerdeki su tesisatı ve bataryanın bu tesisattaki suyun akışına uyumlu olup olmadığıdır. Bataryanın yüksekliği, suyun çıktığı ucun ölçüsü, suyun verimli şekilde kullanılması açısından önemlidir. Basıncı düşük tesisatlarda yüksek çıkışa sahip bataryalar yerine musluk uç kısmı geniş ve daha kısa boylu bataryalar tercih edilir. Su basıncı, banyolarda, mutfaklara göre daha azdır. Mutfaklarda kendinden püskürtücülü bataryalar tercih edilirken, banyolarda sıçratma ihtimali az bataryalar daha çok kullanılır.

Batarya seçiminde, suyun sertlik derecesinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Sert sulardaki yoğun kireç miktarı, zaman içinde bataryanın içinde birikerek tıkanıklığa yol açar. Bu nedenle su sertliğinin fazla olduğu bölgelerde, kireç tarafından hemen tıkanmayacak şekildeki bataryalar daha çok tercih edilir. Estetik görünüşün de önemi büyüktür. Küçük lavabolar için kısa boyunlu bataryalar kullanılırken büyük ve geniş lavabolar için boyun kısmı uzun olan bataryalar monte edilir. Eca markasının iyi ayrı şekilde tasarlanmış bataryalarından uzun boyunlu olan kuğu olarak isimlendirilir. Mutfakta oynar başlıklı ve suyun hızı ile şiddetini artıracak şekilde tasarlanmış bataryalar daha kullanışlı olur. Böylelikle bataryanın boyun kısmını çıkartarak eviyeyi de rahatlıkla temizleme imkanı bulunur.

Dekorasyona Uygun Batarya Çeşitleri

Önceleri sadece sarı ya da beyaz metal renkte üretilen bataryaların yerini alan çeşitli renklerdeki bataryalar, mekanın ana rengine uygun olarak tercih edilir. Banyo ve mutfakta özellikle son dönemlerde trend olan siyah, gri ve granit kaplama, duvar ve tezgah çeşitleri, siyah lavabo bataryası ile tamamlanır. Newarc dönerli lavabo bataryası ve yüksek lavabo bataryası çeşitleri arasında mat siyah olanlar dikkat çeker.

Klasik ya da country tarzında dekore edilmiş evlerde, banyo ve mutfaklarda da klasik bataryalar kullanılabilir. Özellikle altın rengi bataryalar hem geleneksel klasik tarzı hem de mobilyanın ağırlığını ortaya çıkartan modeller arasında yer alır. Banyo ve mutfakta daha minimalist bir tarz hakimse bataryaların da buna göre minimal bir tasarımda olması önem taşır. Adell lavabo bataryalarının detaysız şık tasarımdaki modelleri minimalist tasarım için tercih edilir. Lavabo seçiminde, konulacak mekanın dar veya geniş oluşu da belirleyicidir. Seçilen lavabonun üzerine takılacak batarya için de aynı durum geçerlidir. Yuvarlak hatların hakim olduğu mekanlarda lavabo da oval ya da çanak şeklinde seçilir. Bataryanın kuğu şeklinde olması ya da yuvarlak hatlı detaylar içermesi dekorasyonun bütünlüğü açısından yeterlidir. Kare türü banyolarda lavabo köşeli seçilmişse, bataryanın da daha köşeli modeller arasından tercih edilmesi estetik duruşu bozmaz.

Fonksiyonlarına Göre Batarya Çeşitleri

Sıcak, soğuk su tedariği için sadece kolun çevrilmesi yeterli olan bataryalar olduğu gibi ufak bir mandalla sıcak ya da soğuk su ayarlamasının yapılabildiği bataryalar da bulunur. Sıcak - soğuk su ayarlaması gibi musluktan su akışının şiddetinin ayarlanabildiği bataryalar da vardır. Özellikle alışveriş merkezi, market ya da kalabalık çalışma yerleri gibi fazla kişinin bulunduğu mekanlarda lavabolarda fotoselli bataryalar tercih edilir. Bu bataryaların ön tarafında bulunan algılayıcı, yaklaşan eli algılayarak suyun akmasını sağlar. El uzaklaştığı anda suyun akışı kesilir. Bazı fotoselli musluklarda su akışının kesilmesi sensörün algılamasındaki değişikliğe göre değil, belirli bir süreye göre gerçekleşir. Eli algılayarak akışı sağlayan batarya, ayarlanan sürede kendi kendine kapanır. Tekrar akması için eli tekrar algılaması yeterlidir.

Su israfını da engelleyen batarya çeşitleri, her türlü banyo ve mutfakta rahatlıkla kullanılabilir. Ankastre lavabo bataryası arasında da su israfını engelleyen tasarımda olanlar bulunur. Bocchi bataryalar hem fiyat hem de performans açısından oldukça sık tercih edilir. Ayrıca çeşitli fonksiyonlar içeren batarya çeşitleri de sıkça kullanılır. Birden fazla fonksiyonlu batarya çeşitleri özellikle duşta kullanmak için monte edilir. Birden fazla fonksiyonu olan bataryalarda, suyun akış ve tazyiğine göre ayarlanabilecek başlıklar vardır. Bu başlıklara göre suyun akışı ayarlanır. Su basıncına göre de duş başlığı ayarlanarak daha az tazyikli su, daha tazyikli hale getirilebilir.

Banyo ya da mutfağa uygun lavabo bataryası modelleri arasından iç dekorasyona ve su tazyikine uygun olanları seçerek sepete atabilirsiniz. kepezyapimarket.com.tr avantajlı fırsatlar ve ödeme kolaylıkları ile seçeceğiniz kaliteli ürünleri satın almak için acele edin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR