1

Tornavida

Tornavida çeşitleri ile takma ve sökme işlemleri kolay hale geliyor. Takma ve sökme işlemlerinde büyük yararlar sağlayan tornavida çeşitleri farklı uç yapılarında bulunuyor. Bu sayede farklı vida ve bağlantıları kurmak da kolaylaşıyor. Uç kısımları metal, tutma kısımları plastikten yapılan tornavidalar vidaları yuvalarına yerleştirmeyi sağlıyor. Dayanıklı yapılarıyla birlikte sunulan tornavidalar işlerinizi pratik şekilde yapabilmenize yardım ediyor.

İşlerinize Kolaylık Katan Tornavida Çeşitleri 

Takma ve sökme işlemlerinin hızlı, sorunsuz ve pratik halde yapılması tornavida çeşitleri ile mümkün oluyor. Vidaları sökerken veya yerlerinden çıkarırken tornavida kullanabilirsiniz. Uç kısımları sert yapıda olan ürünler kullanım esnasında aşınmayı azaltmak için de dayanıklıdır. Vidaların desteklenmesi adına uç kısımlarında küçük mıknatıs da yer almaktadır. Mıknatıs yardımıyla beraber uç kısım vidaları rahat kontrol etmeye fırsat tanır. Farklı çeşitlerde tornavidalar bulunmaktadır. Genelde tutma kısımları plastik veya silikondan yapılır. 

Sık kullanılan tornavidalar düz tornavida ve yıldız tornavida çeşitleridir. Ucu yassı özellikte olan ve çizgili formda olan tornavidalar düz olarak adlandırılır. Uç kısımları çarpı olan, vidaların boyutlarına göre değişen görünümde olanlar ise yıldız diye isimlendirilmektedir. Tornavida seti çeşitleri sayesinde ev işlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Takılması veya monte edilmesi gereken eşyalar tornavidalar ile rahatça tamamlanacaktır. 

Çoğu tamir veya tadilat işlemlerinde gerekli olan tornavidalar özellikle elektrik işlerinde de tercih edilmektedir. Lamba kontrolü, priz takmak, avize değiştirmek gibi durumlarda tornavidalardan yardım almak gerekmektedir. Bunun için de kontrol kalemi olarak adlandırılan, elektriğin kullanıcıya ulaşmasını engelleyen ürünleri kullanabilirsiniz. Kontrol kalemlerinin uç kısımlarında elektriğin olup olmadığını gösteren küçük bir ışık yanmaktadır. Bu ışık sayesinde kablo ucunda veya prizde elektriğin varlığını fark edebilirsiniz. Tutma kısımları korunaklı plastikten yapıldığı için kontrol kalemleri tamamen güvenlidir. Elektriği elinize iletmez ve böylece güvenli şekilde kullanım sunar. 

Tamir İşlerinde Her Zaman Kullanılacak Ürünler 

Tornavida çeşitleri tamir, onarım, bakım gibi işlemlerde her zaman kullanım özelliği taşır. Kullanım alanlarındaki farklılıklara göre geniş seçenek olanaklarına sahiptir. Tornavidalar uç yapılarına göre farklı isimler ile adlandırılır. Düz tornavidaların uç kısımları kesik yapıdadır. Amatör tamircilerden uzmanlara kadar geniş kesimler tarafından işlevsel yapısı sayesinde tercih edilir. Düz yapıdaki vidaların sıkılması veya gevşetilmesi için kullanılmaktadır. Vidaların rahatça çıkarılması için uygun özellikler taşır. 

Yıldız tornavidaların uç kısımları ise dört çizgili yapıdadır. Farklı boyutlarda olan bu ürünler sık kullanılan yıldız vidaların sıkma ve gevşetme işlemlerinde kullanılmaktadır. Ergonomik yapıda olan yıldız tornavidalar özellikle mobilya ve elektronik cihazlardaki işlemlerde sık tercih edilmektedir. Ürünün uç kısmını vidaya oturtarak çok rahat şekilde hareket ettirebilirsiniz. 

Değişik boy ve uçlarda çok farklı el aletleri çeşitleri sizlere sunuluyor. Gereksinimlerinize yönelik olarak boyut seçenekleri arasından da uygun olanı seçebilirsiniz. Tornavida çeşitleri sadece düz ve yıldız olan ürünlerden değil, alyan tornavida gibi gelişmiş ürünlerden de oluşmaktadır. Diğer modellere kıyasla sağlam ve dayanıklılık açısından üstün performans gösteren bu türden ürünler sürekli kullanım olanağı salar. Uç kısımları delikli olduğu için sadece vidalar için değil çiviler için de kullanılmaktadır. Özellikle büyük yapıların vidalama işlemlerinde başarılı sonuçlar sağlamaktadır. 

Üçgen tornavida çeşitleri ise uç yapıları üçgen olduğundan bu isimle anılmaktadır. Üçgen biçimde olması vidanın iyi sıkılmasını sağlar. Bağlama tornavidası olarak da bilinen bu ürünler çok fazla alanda rahatlıkla iş görmektedir. Elektronik aletlerde veya ev eşyalarında boyutlarından dolayı küçük vidalar bulunduğundan küçük tornavida seçimlerinde de bulunabilirsiniz. Küçük uç boyutları ile küçük vidaları sökmeyi sağlayan bu ürünler taşıma kolaylığı da sunarak ilave pratiklik verir. 

Tek el ile kullanılabilecek tornavidalar kullanım kolaylığı ve uzun ömürlü kullanma seçenekleri sağladıklarından her evde bulunması gereken ürünleri oluşturuyor. Bu sayede herkes tamir işlemlerini başkasına gerek duymadan kendisi yapabiliyor. 

Tornavida Çeşitlerinde Kepez Yapı Market Farkı 

Geniş ürün yelpazesinde sunulan tornavida çeşitleri yüksek kalitedeki ürünlerden oluşuyor. Sgs 3*80 Yıldız Tornavida (Black Series) Sgs601 gibi yıldız modellerden düz tornavida çeşitlerine kadar aradığınız modeli rahatça bulabilirsiniz. Elektrik işlerinde kullanmak için de Berlin-Sel Kontrol Kalemi gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Tornavidalar tek halde satıldığı gibi set halinde de satılıyor. Tornavida seti içerisinde birden fazla ürün veya uç bulunuyor. Bu sayede farklı vidalama işlemleri de kolayca yapılıyor. 

Tercih edeceğiniz tornavidayı kullanım yerine göre seçebilirsiniz. Geniş kullanım alanına sahip olan ürünler ihtiyaçları karşılamak üzere üretilmektedir. Boyut açısından sunduğu zenginlik ile çoklu seçenekleri kullanıcılara sunmaktadır. İşlemleri hızlı ve kolayca yapılmasını sağlayan tornavidalar üç kısımdan oluşuyor. Uç, çubuk ve tutamak kısımları ile kompakt yapıdadır. Uç kısımları ölçü açısından değişiklik taşır. Düz modellerin uzunluk rakamları bulunmaktadır. Rakamlar 1 mm ile 10 mm arasında değişmektedir. Standart yapıda olan tornavidalar genelde 2 veya 3 mm uç kalınlığındadır. Bunun yanında 5 ve 7 mm kalınlıklar da sık tercih edilmektedir. 

Ev işlerinden otomobil tamirine, elektrik tesisatı döşemekten inşaat işlemlerine kadar tüm alanlarda kullanabileceğiniz tornavida çeşidini sayfa üzerinden kolayca bulabileceksiniz. İhtiyacınızı doğru karşılayacak olan tornavida çeşidini seçebilmek için kullanım alanının doğru seçilmesine dikkat edilmesi gerekir. Hobi faaliyetlerinden mesleki uğraşlara kadar her zaman kullanılacak olan tornavidalar uygun fiyatlar ile sizlere sunuluyor. Uygun fiyat avantajıyla farklı uç yapısında olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu sayede kendiniz için her zaman kullanılabilecek tornavida seti oluşturabilirsiniz. 

Malzeme yapıları, dayanıklılıkları ve uygun fiyatları ile tornavida çeşitleriyle işlerinizi kısa sürelerde tamamlayabilirsiniz. Kolay kullanım sunduğu için herkes tarafından kullanılan ürünler çok fazla kas gücü de gerektirmez. Bu sayede kullanım sırasında yorgunluk vermez. Kaliteli ve günlük yaşamı kolaylaştıran modeli hemen şimdi seçin!


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR