1

Set Üstü Ocaklar

 

Mutfak, ev içerisinde en sık kullanılan alanlardan biridir. Bu nedenle düzenlenmesi, içerisindeki eşyaları, dolap düzenleri gibi birçok konu özenle ayarlanmaktadır. Mutfakların demirbaşı olarak sayılan ocaklarda seçilirken dikkat edilmesi gereken birçok özellik barındırmaktadır. Set üstü ocaklar olarak bilinen ve günümüzde sıklıkla kullanılan ocak yapıları da, kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Doğru seçim yapmak ve en iyisini bulmak adına iyi bir araştırma yapmalı ve size uygun olanı seçmelisiniz. Kepez Yapı Market olarak mutfak ve diğer alanlarda sizlere sunduğumuz ürünlerimiz ile bu alanda en iyilerini sizlerle tanıştırıyoruz.

Set Üstü Ocak Çeşitleri

Ocak, bir mutfak için vazgeçilmez eşyalar arasında yer almaktadır. Ürünün kalitesinin önemli olduğu gibi güvenlik ve çalışma şekli de büyük önem taşımaktadır. Set üstü ocak alırken bu çeşitler arasında istediğiniz, size en uygun olanı bulabilmek adına çeşitlerini iyi bir şekilde bilmek ve detaylara hâkim olmanız gerekmektedir. Bu çeşitler, pişirme tarzını ve model yapısını da değiştirilmesi nedeniyle bilinmesinde fayda olacaktır.Set üstü ocak çeşitleri kendi içerisinde çok farklı detaylara ayrılmaktadır. Ancak bunları genel bir başlık altında toplamamız gerekirse, elektrikli ocak, doğalgazlı Ocak, 4’lü ocak, cam set ocak gibi farklı yapılara ayırmamız mümkün olacaktır. Her birinin kendi içerisinde sunduğu özellikler ile kendinize en uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.
 

Elektrikli Ocak

Elektrik bağlantısı ile çalışan ve özel olarak düzenlemiş yapıya sahip ürünlerdir. Genel olarak mutfak çerisinde sıklıkla görülmese de ikili ve tekli elektrikli ocak yapıları bulunmaktadır. Son dönemlerde gelişen teknolojiye bağlı olarak elektrik yapısına bağlı ankastre ocak sistemleri de oluşturulmaktadır. Yapısı gereği kolay temizlenebilir olması kontrolü elde tutmaktadır. Aynı zamanda sunduğumuz bu tarz ocaklar üzerinde ayarlanabilir termostat kontrol düğmeleri bulunmaktadır. Taşınabilir kolaylığı nedeniyle evde ya da yazlıkta kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ateşleme sistemi, 2’li,3’lü,4’lü gibi farklı modelleri ile mutfağınıza farklı renk katacaktır. Aynı zamanda set üstü ocaklar ile de kolaylıkla uyum sağlayan bu ürünler, doğalgazlı ocaklarla da birleştirilebilmektedir.

Doğalgazlı Ocak

Yapılaşmanın ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni ısınma sistemi olan doğalgaz ile tanışıldı. Doğalgaz yalnızca bir ısıtma değil bir enerji kaynağı da oluşturmaktaydı. Zamanla gelişen yapı mutfaklara taşındı ve doğalgazlı ocak sistemleri oluşturuldu. Enerji sistemini direkt olarak bu yapıdan alan ocak yapısı farklı modelleri ile de satılmaktadır. 2’li, 3’lü, 4’lü hatta 5’lü olarak farklı modellere sahiptir. Genel olarak set üstü kullanılan bu ürünler, farklı materyalleri ile de birbirinden ayrılmaktadır.

4’lü Ocak

Ocak sistemleri içerisinde genel olarak kullanılan bu model, mutfak için en doğru tasarım olarak bilinmektedir. Tüm ana yapılar 4’lü ocak sistemi üzerinden düzenlenmekle birlikte gelişmiş bir yapıyı oluşturmaktadır. Farklı çeşitler içerisinde yer alan bu modellerde inox, beyaz, siyah set üstü ocaklar gibi modeller yer almaktadır.

Cam Set Üstü Ocak

Şıklık ve zarafetin bir arada yer alabileceği mutfak yapıları içerisinde cam set üstü ocak yapısı da yer almaktadır. Malzemesi nedeniyle kırılma gibi tehlikelerin yer aldığı düşünülse de Kepez Yapı Market olarak sizlere dayanıklı ürünler sunmaktayız. Uzun ömürlü ve iyi bir görünüm katan bu ürünler farklı renk seçenekleri ile de sunulmaktadır. Model ve farklılıklara göre birçok farklı ürün ele alınabilir. Mutfak yapısının kullanımına göre ürünler tercih edilebileceği gibi fonksiyonlu sistemler de kullanılabilir. Son dönemlerde popüler olan ankastre ocak sistemleri de özel bir tasarıma sahip olduğu gibi set üstü halinde de kullanılabilmektedir.

Set Üstü Ocak Fiyatları

Mutfağınızı yenilemek istediğinizde ya da yeni bir eve taşındığınızda ilk işiniz ocak gibi beyaz eşya alımlarına başlamak olacaktır. Ancak doğru olanı bulmak her zaman kolay olmamakla birlikte birçok farklı seçenek arasında da boğulabilirsiniz. Seçeneklerin ne anlam ifade ettiği, sistemlerin nasıl kullanıldığı gibi birçok farklı konuyu ele almanız ve doğru olanı seçmeniz gerekebilir. Ya da sistemimizde yer alan alım rehberlerimizden yararlanabilirsiniz. Sistemimizde yer alan birçok farklı ürün olması nedeniyle set üstü ocak fiyatları hakkında net bir rakam vermek doğru değildir. Alacağınız ürüne göre değişen fiyatlandırmalar, ürün özellikleri ile doğrudan bağlantılı olacaktır. Kredi kartı ile alışveriş yapacağınız ürünlerimizde, kredi kartına göre 3 ile 9 taksit arasında değişen bir taksit sunmaktayız. Tüm ürünlerimizde bu özel fiyat sistemini kullandığımız gibi 500 TL üzerinde ücretsiz kargo fırsatı sunmaktayız. Set üstü ocak alımlarınızda her zaman sizlere kaliteli ve doğru bir alışveriş yapısı sunmayı hedefliyoruz. Beğenmediğiniz ya da kullanım konusunda sorun yaşadığınız ürünlerimizi hızlı bir şekilde iptal ve değişim sürecine alıyoruz. Alışveriş yaparken güvenliğinizi önemseyerek, üst düzey güvenli ödeme kanallarını kullanıyor ve sizlere 3D ödeme imkânı sunuyoruz.

Set Üstü Ocak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyaz eşya konusunda seçim yaparken farklı model ve çeşitler nedeniyle zorlanabilirsiniz. Ancak ürünler hakkında bilgi sahibi olmanız halinde aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Set üstü ocak seçerken dikkat edilmesi gerekenler ile sizlere bu alanda genel bir bilgilendirme yapacağız. Bu süreçte almak istediğiniz ürünlere göre karşılaştırma yapabilir ve sizin için en iyi olanı seçebilirsiniz.

  • Mutfak yapısına göre set üstü ocak alınırken ölçüler çok önemlidir. Ölçünün doğru bir şekilde alınması ve mutfak ile uyumlu olması sağlanmalıdır. 
  • Çocuklu evler için ekstra güvenlikli olan, emniyet kilitli ürünleri seçmeniz en doğrusu olacaktır. Alacağınız ocağın yapısının kullanımınıza uygun olup olmadığını iyi bir şekilde bilmelisiniz. · Set üstü ocak alırken materyal kalitesi gibi detaylara dikkat etmelisiniz. Paslanmaması kullanım ömrünü uzatacaktır. 
  • Cam ocak ürünler arasında en güvenlilerden biri olarak bilinmektedir. Güvenli olduğu kadar temizlemesi de kolay ürünler arasında yer almaktadır.
  • Set üstü ürünlerinde ızgara yapısının zeminin sağlam bir alanda olması gerekmektedir. Sıklıkla hareket etmemeli ve güven alanı oluşturmalıdır.

Kepez Yapı Market olarak sizlere her alanda en iyisini sunmak adına özel bir çalışma yapmaktayız. Ürünlerimizde kaliteden ödün vermediğimiz gibi sizlerin memnuniyetini de üst düzeyde tutmaktayız. Aradığınız tüm ürünleri kolaylıkla bulabileceğiniz sistemimizde, evinize dair her şeyi bulabilirsiniz! Dekorasyonunuzu değiştirmek istiyorsanız ya da yeni bir eve taşınıyorsanız doğru yerdesiniz! Kalite, güven ve memnuniyet ile tüm ürünlerimize ulaşabilirsiniz.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR