Ani Su Isıtıcıları 

Günümüzde yaşamımızı kolaylaştıran cihazlardan birisi de ani su ısıtıcıları yer almaktadır. Hızlı bir şekilde istenilen miktarda suyu ısıtma özelliğine sahip olan ani su ısıtıcılarına sıcak su şofbenleri de denir. Hayatımızın her alanında gerekli olan sıcak suyu kolayca temin etmenin en kolay yolu şofbenlerdir. Mutfak ya da banyolarda çoğunlukla kullanılır. 

Piyasada elektrikle çalışan ani su ısıtıcı cihazlarına ait birçok markayı bulmak mümkün. Farklı ebatlarda tasarlanan modern tasarım su ısıtma cihazları farklı ortamlarda kullanılabilir. Pratik kullanımı ve hızlı bir şekilde sıcak su temin edebilme imkanı sunulmasından dolayı günlük hayatımızı kolaylaştıran önemli cihazlardır. Özellikle soğuk havalarda banyo ve mutfaklarda daha fazla ihtiyaç duyulur. 

Elektrikle çalışan bu cihazlar anında sıcak suyun kullanımına olanak tanır. Bazı ani su ısıtıcısı ise biriktirme özelliğine sahiptir. Sıcak su üretme kapasitesi farklı olan şofbenler sayesinde her an kullanıma hazır su bulmak kolay hale gelir. 

Ani Su Isıtıcısı Çeşitleri

Merkezi sistem ya da kombi gibi sıcak su üreten sistemlerin bulunmadığı tüm iç mekanlarda kullanılan elektrikli ani su ısıtıcıları ev ve iş yerlerinde kullanım için uygundur. Gazlı ve elektrikli olmak üzere iki farklı modeli olan ani su ısıtıcıları sayesinde kesintisiz sıcak su temin edilebilir. Özellikle banyo ve mutfaklarda doğrudan musluğa bağlanarak kullanılan elektrikli ani su ısıtıcısı ergonomik boyutlarda tasarlanmıştır. 

Dar alanlara bile kolayca monte edilebilir. Sağladığı kullanım kolaylığı, ergonomik yapısı ve hızlı oluşu nedeniyle elektrikli şofbenler daha fazla tercih edilmektedir. Kullanıldığı zaman elektrik sarfiyatını minimum seviyede tutarak ekonomik açıdan avantaj sağlayan elektrikli ani su ısıtıcıları oldukça avantajlıdır. Farklı marka ve modellerde tasarlanmış olan banyo su ısıtma cihazları seçerken a sınıfı olan ürünlerin daha az elektrik harcadığı göz önünde tutulmalıdır. 

Doğalgazın olmadığı yerlerde tercih edilen elektrikle çalışan şofbenler mutfaklarda da oldukça işe yaramaktadır. Yaşam alanlarımızda istenilen konforu sağlayan su ısıtıcılarında bulunan farklı kademelerde sıcaklık ayarları sayesinde istenilen derecede sıcak su temin edilebilir. 

Güvenli olması nedeniyle herkesin her alanda rahatlıkla kullanabilmesini sağlar. Yoğun kullanıma uygundur. Uzun süre aralıksız sıcak su üretme kapasitesine sahiptir. Bozulmadan ve herhangi bir bakım ve onarıma ihtiyaç duymadan yıllarca kullanılabilen ani su ısıtıcı cihazlarından oldukça memnun kalacaksınız. 

Ani su Isıtıcıların Özellikleri ve Kullanım Şekli

Boyutları ve kullanım kapasiteleri açısından mutfak ve banyo tipi şofben çeşitleri bulunmaktadır. Mutfaklarda daha küçük ebatlarda dar alanlara kolayca monte edilebilecek şekilde üretilen elektrikli su ısıtıcı cihazlarının üzerinde LED ışık bulunur. Bu ışık göstergesi cihazın kaç derecede çalıştığını gösterir. 

Banyo su ısıtıcı çeşitleri daha uzun süreli kullanımlar için idealdir. Farklı sıcaklık ayarı bulunur. Herkesin beklentilerini karşılayacak şekilde donatılmış olan su ısıtıcıları sıcaklık ve basıncı güvenli bir şekilde sınırlandırılır. Maksimum derecede güvenlik sağlar. Elektrikli kazanlı şofbenler ise her an elinizin altında sıcak su bulunmasını sağlar. Suyu biriktirme özelliğine sahip olan kazanlı modeller de günümüzde tercih edilmektedir. 

Elektrikli modellerde ise basıncın ve su sıcaklığının kontrolünü sağlayan sistem mevcuttur. Bu sistem aşırı ısınarak olası tehlikeli durumların önüne geçmesini sağlar. Genellikle şofbenlerde 3 farklı sıcaklık kademesi bulunur. Hangi sıcaklık seviyesinin açıldığı LED ışık göstergesinde görünür. Büyük, orta ya da küçük olmak üzere farklı ebatlarda tasarlanmış olan elektrikli ani su ısıtıcıları fazla yer kaplamaz. Enerjinin verimli kullanılmasını sağlayan güç ayarı bulunur. Normal şehir suyu tazyiki ile çalışabilen bu cihazlar musluklara bağlanır. Su basıncının birden düşmesi durumunda otomatik olarak ısıtıcı çalışmayı durdurur. Yeterli miktarda suya cihaz ulaştığında çalışmaya başlar. İstenilen su miktarına ulaşamadığı durumlarda çalışmadığı için ısınma sorunu yaşanmaz. 

Uzun süreli kullanımlarda herhangi bir elektrik kaçağı ihtimali yaşanmaz. Plastik gövde yapısı sayesinde güvenlik sağlanır. Çoğu marka modelde beyaz renk şofbenler bulunsa da farklı renkler de mevcuttur. Elektrik ve su tesisatına bağlanarak monte edilen su ısıtıcılarının kurulumu kolaydır. İstenilen tazyikte ve sıcaklıkta suyu en kolay temin edilmesine yardımcı olan elektrikli ani su ısıtıcı günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. 

Ani Su Isıtıcı Fiyatları 

Piyasada birçok farklı marka ve modellerde ani su ısıtıcısı bulmak mümkün. Her marka ve modelin özellikleri ile su ısıtma hacimleri farklıdır. Kullanım yeri, ısıtma dereceleri ve ebatlarına göre ani su ısıtıcı fiyatları da değişkenlik gösterir. Elektrikli ya da gazlı bir su ısıtıcısı satın almadan önce piyasa araştırması yapmak önemlidir. 

Kullanıcının isteklerine uygun olan ani su ısıtıcısını bulmak için her cihazın özelliklerini öğrenmek gerekir. Banyo su ısıtıcı fiyatları ile mutfak tipi mini su ısıtıcı fiyatları farklıdır. Mutfaklarda kullanılacak olan ısıtıcılar 35 derecelik ısıtma yeterli olurken banyoda kullanım için ısıtma dereceleri daha fazla olmalıdır. Çalışma süresi ve sıcak su temin etme kapasitesi göz önünde bulundurulmalıdır. 

Ani su ısıtıcılarının harcayacakları enerji ölçümleri de önemlidir. Sıcaklık derecesi ve ısıtılacak su miktarı arttıkça enerji miktarı da artar. Mini boy şofbenler daha az enerji harcar. Yaktığı enerji miktarı, su ısıtma hacmi, ısıtma hızı, derecesi, montaj şekli, büyüklükleri gibi özellikler fiyatlar üzerinde etkilidir. Ayrıca ani ısıtıcılarının güvenli bir şekilde tasarlanmış olması can ve mal kayıplarının yaşanmasını engeller. Cihazlarda yeterli güvenlik önlemlerin alınıp alınmamış olmasına dikkat etmek gerekir. 

Ani su ısıtıcıları aynı anda hem elektrik hem de su tesisatına monte edilir. Güvenli bir şekilde kullanıma hazır hale gelmesi için yetkili servis tarafından montajının yapılması önemlidir. Sizlere en kaliteli ani su ısıtıcı modelleri ve yetkili servis hizmeti sunan kepezyapimarket.com.tr firması sayesinde istediniz ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR