1 2 >

İş Güvenliği Ekipmanları

İş güvenliği ekipmanları, geçmişten günümüze kadar uzanan zaman dilimi içerisinde sık sık ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alır. Bu ürünlerin tamamına genel olarak iş dünyasında ihtiyaç duyulur. Özellikle şantiye gibi bazı durumlarda tehlikesi olan işlerde bu tarz ürünler adeta kullanıcı bir görev üstlenir. Günümüzde bu ürünlerin üretimini yapan çok sayıda firma vardır. Kepez Yapı Market, tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi iş güvenliği ekipmanlarının üretiminde de kalitesiyle adından söz ettirmeyi başarır. Firma üzerinden satışa sunulan ürünlerin üretim aşamasında son derece kaliteli ve dayanıklı materyal seçimi sayesinde, firma aracılığıyla sizlere sunulan tüm ürünleri uzun süre boyunca deforme olmadan kullanma şansınız oluşur. Son derece zorlu ortamlarda kullanım ihtiyacı oluşan iş güvenliği ekipmanları nelerdir sorusuna verilecek birkaç yanıt şu şekilde sıralanabilir;

Çizme

Emniyet bandı

Tırtıklı eldiven

İkaz yeleği

Yağmurluk

Emniyet kemeri

Kaynak camı

Kaygan zemin levhası

Çapak gözlüğü

Kaynakçı gözlüğü.

 

Bu ürünlerin tamamı iş güvenliği ekipmanları arasında yer alır.

İş Güvenliği Malzemeleri Nelerdir?

İş güvenliği malzemeleri arasında yer alan  birkaç ürünü yukarıda sıraladık. Bunların dışında da listeye dahil edilecek çok sayıda ürün mevcuttur. Malzemelerin her birinin kullanım amacı ve kullanım alanı birbirinden farklıdır. İş güvenliği ayakkabısı modelleri genel olarak sivri burunlu şekilde dizayn edilir. Bunun sebebi ise çalışma sırasında, ürünü kullanan kişilerin herhangi bir zarar görmesine engel olmaktır. Bu kategoride üretilip kullanıcıların beğenisine sunulmuş olan ürünlerin tamamının iş sağlığı ve güvenliği alanında yeri son derece büyüktür. Ürünler, işçilerin güvenliği göz önünde bulundurularak dizayn edilir. Güvenliğin yanı sıra konforlu bir deneyim sunmak da amaç edinilir. Farklı özelliklere sahip olarak tasarlanan işçi eldiven modelleri, özellikler ağırlıklı olarak elleriyle çalışan kişilere hitap eder. Eller, şüphesiz insana vücudundaki en önemli organlar arasında yer alır. Dolayısıyla onları koruyacak olan ürünlerin de kaliteli ve konforlu olması büyük önem arz eder.

İş Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Hangi alan olduğu fark etmeksizin, hatta az sayıda ya da çok sayıda işçinin çalışması da fark etmeksizin tüm iş yerlerinde işçilerin sağlığının mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir. Bütün işçilerin hem güvenli hem de konforlu bir ortamda çalışma hakları vardır. Bu hakları ise işçilere, iş verenlerin sunması gerekir. Bu nedenle mutlaka her iş ortamında, çalışanların güvenliğinin tam anlamıyla sağlanması adına iş güvenliği ekipmanları bulunması gerekir. İş güvenliği malzemeleri sadece kıyafet ya da işçilerin direkt olarak kullanacağı malzemeler şeklinde algılanmamalıdır. Giyilebilir ürünlerin yanı sıra bazı noktalarda kullanılması gereken nesneler de vardır. Örneğin; bilgilendirici, ikaz edici ya da uyarıcı eşyaların gerekli yerlerde kullanılması olası iş kazalarının önüne geçilmesinde büyük oranda rol oynar. Bu amaçla üretilmiş olan çok sayıda levha vardır. Kaygan zemin, duba ya da arızalıdır gibi nesneler olası kaza durumlarının önlenmesinde ciddi derecede rol sahibi olur. İş sağlığı ürünleri, Kepez yapı markette son derece geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu sayede iş yeriniz için ihtiyaç duyduğunuz iş güvenliği ürünlerini son derece kısa bir zaman zarfı içerisinde kolayca bulabilirsiniz.

İş Güvenliği Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İş güvenliği ekipmanları alırken bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede ihtiyacınız olan en kaliteli ürüne daha kısa zamanda ulaşım sağlayabilirsiniz. Bütün iş güvenliği malzemeleri, özellikle ciddi anlamda zorlayıcı koşullar altında çalışmak zorunda olan işçilere daha güvenli bir ortam hazırlamak amacıyla dizayn edilir. Hatta bu düşünce kapsamında bütün ürünler ayrı şekilde titizlikle tasarlanır. İş güvenliği elbiseleri, farklı ölçülerde ve tiplerde üretilir. Bu sayede aradığınız özelliklere sahip olan ürünleri rahatlıkla bulma şansınız oluşur. İnsanların sağlığımı korumak ve iş hayatlarını güvence altına amacıyla üretilen bu ürünler arasında seçim yapmak oldukça zordur. Seçim sırasında satın almayı düşündüğünüz ürünlerin fonksiyonel bir yapıda olması tavsiye edilir. Bu sayede ürünlerden tam anlamıyla verim alma şansınız bulunur. Ayrıca kaliteli malzemelerden üretilmiş olmaları, uzun süre deforme olmadan kullanma noktasında büyük önem arz eder. Her ne kadar güvenlik en önemli kısım olsa dahi, ürünlerin konforlu olması da gerekir. Özellikle iş çizmeleri gibi ayağa giyilen ürünlerin konforu en önemli detaylardan biridir. Ürünler arasında seçim yaparken dünya genelinde belirlenmiş olan güvenlik standartlarına uygun koşullarda üretilen seçeneklere yönelmeniz daha doğru olur. Hatta bu alanda kendini kanıtlamış olan ürünleri tercih etmeniz önerilir. İş güvenliği noktasında tam anlamıyla kaliteli olan ürünler, işçilerin performansını da olumlu yönde etkiler. Kepez Yapı Market sayfasını ziyaret ederek son derece kaliteli ve güvenli koşullarda üretilmiş olan iş güvenliği ekipmanları çeşitlerini inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz.

İş Güvenliği Malzemeleri Nereden Alınmalıdır?

Pek çok insan iş sağlığı ürünleri nereden alınır diye merak eder. Aslında bu tarz ürünlerin satışa sunulduğu pek mağaza ve online alışveriş sitesi vardır. Fakat bu yerlerin hangisine tam olarak güvenmeniz gerektiği konusunda karar verememiş olabilirsiniz. Bu gayet normal bir durumdur. İş yerlerinde eksiksiz ve tam bir şekilde güvenliği sağlamak adına kesinlikle sertifikalı ürünler tercih edilmesi gerekir. Buna bağlı olarak da ihtiyacınız olan ürünleri, sertifikalı bir şekilde satışa sunan yerlerden satın almanız tavsiye edilir. Kepez Yapı Market aracılığıyla sizlere sunulmuş olan ürünlerin tümünü hem fiyat aralıkları hem görselleri hem de sahip oldukları bütün özellikleriyle beraber inceleme şansınız vardır. Yapmış olduğunuz incelemeler neticesinde aradığınız ve size hitap eden ürünlere kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR