1 2 >

Priz ve Anahtar Çerçeveleri

Priz ve anahtar çerçeveleri farklı dokuları ve görünümleri ile birlikte yaşam alanlarına estetik hava katıyor. Küçük dokunuşlar ile priz ve çevresini değiştirmeye yardımcı olan çerçeveler ile birlikte ev ve işyerlerinizi etkileyici görünüme kavuşturabilirsiniz. 

Priz ve Anahtar Çerçevesi Niçin Kullanılır? 

Priz ve anahtar çerçeveleri dekoratif amaçlar için kullanılmaktadır. Elektrik sistemleri arasında prizler enerjinin sağlanması açısından önemlidir. Tüm ev ve işyerlerinde elektriği kullanmak için bulunan priz ve anahtarlar genel olarak standart görünüme sahiptir. Ancak çerçeveler ile birlikte dekoratif amaçlı uygulamaları yapmak çok kolaydır. Farklı renk ve tasarımları ile dikkat çeken ürünler yaşam alanlarının güzel görünümüne katkı sunar. Bu ürünler temel olarak iki önemli özellik taşır. İlk olarak anahtarın etrafını sarar ve korunmasını sağlar. Diğer bir etmen ise kullanılan ortama görsel açıdan zenginlik katmasıdır. 

Kullanılacak olan alana göre estetik beklentilerinizi yansıtacak ürünleri bulabilirsiniz. Dikey ya da yatay olarak ürünleri bulabilirsiniz. Genel olarak bu kenarlıklar çoklu anahtar girişi içermekte olan yerlerde kullanım açısından uygundur. Geniş renk yelpazesi bulunduğundan istenilen estetik etkiyi yaratmak da kolay olmaktadır. Çoklu anahtar girişlerinde 2’li priz çerçevesi başta olmak üzere üçlü olanlar da sık tercih edilmektedir. Çerçeve ile birlikte sürekli değişim gerektirmeden uzun süreli kullanım mümkün olur. Kolayca montajının yapılması sayesinde de ilave çaba gerektirmez. Uzun süre dayanıklı olması için yüksek kaliteli malzemeden üretilen çerçeveler bu sayede beklentileri doğru karşılar. 

Estetik Beklentilere Uygun Priz ve Anahtar Çerçeveleri 

Priz ve anahtar çerçeveleri estetik beklentileri doğru yansıtması için geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Hem anahtar giriş gözleri hem de renk açısından kullanıcının ihtiyaçlarının doğru karşılanmasını sağlar. Çerçeveler, elektrik anahtarının olduğu yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Anahtar ya da priz kısmının etrafını saracak şekilde kullanılan ürünler bu bakımdan duvarda sık kullanılır. Aynı zamanda dolap gibi eşyalarda da anahtar bulunuyorsa dolap gibi yüzeyler için de uygundur. 

Çoklu yapıda olanlar için kullanılacak yüzeyi kontrol ederek anahtar çıkış sayısını göz önünde tutarak seçim yapabilirsiniz. 3’lü priz çerçeveleri bütünlüklü bir görünüm sunduğu için sık tercih edilen modeller arasında yer alır. Aynı zamanda ekonomik açıdan da tasarruf sağlar. Anahtarlar için tek parça yerine hepsini kapsayacak şekilde kullanım sunarak maliyeti düşürür. Viko Beyaz Üçlü Çerçeve gibi modeller işlevsel kullanım sunar. 

Her anahtar çoklu olmadığı için farklı göze sahip olanlar için de sayıya göre tercihte bulunabilirsiniz. Mono Despina Gümüş gibi modeller tek göz anahtarlar için idealdir. Dayanıklı malzemeden yapıldığı için de uzun süreli kullanım olanağı sunar. Dekoratif açıdan etkileyici görünüm sunacak olan çerçeveler aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlar. Priz etrafına yerleştirilen çerçeveler prize çeşitli sıvıların ulaşmasını önlemede yardımcı olabilir. Ayrıca priz çevresi sık kullanımdan kaynaklı olarak duvarın boyasına zarar verebilmektedir. Bir süre sonra alanın çevresinde kararma veya soyulma gibi estetik açıdan kötü sonuçlar oluşabilmektedir. Çerçeve kullanımı ile bu türden sorunların önüne geçmek de mümkündür. 

Prizi kullanmayı da güvenli hale getiren anahtar priz çerçevesi modelleri mevcut yapının güvenini artırmaktadır. Nadir olmasına karşılık prizin kendi kenarından elektrik kaçağı gibi durumlar meydana gelebilir. Ancak çerçeve kullanımı ile bu türden sorunların önüne kolayca geçebilir. Çerçeve tamamen prizin çevresini sarmaktadır. Bu sayede de prizin içine zararlı parçaların veya sıvıların girmesi engellenir. Aynı zamanda da içerideki elektrik akımının dışarıya sızması da önlenmektedir. 

Renk seçeneği olarak estetik açıdan beklentileri karşılamak için farklı renklerde bulunan çerçeveler bu bakımdan dekorasyonun tamamlanmasını sağlar. Özellikle dekoratif özelliklere çok dikkat edenler için çerçevelerin kullanımı büyük yararlar sunar. Duvar ve mobilya renkleri ile uyumlu olacak çerçeveler seçmek estetik görünümün önemli ölçüde artmasına olanak verecektir. Bu yüzden seçimde bulunmadan önce estetik etkiyi sağlaması adına duvar ve mobilya renklerini göz önünde tutmalısınız. Renkler ile uyum göstermeyecek olan çerçevenin seçilmesi istediğiniz etkiyi yaratmaktan uzak olacaktır. 

Tekli, ikili ve üçlü olarak bulabileceğiniz priz ve anahtar çerçeveleri tüm özellikleri ile ihtiyaçlarınızı doğru karşılamaya yardımcı oluyor. Evleriniz kadar işyerleriniz için de estetik etkiyi sağlamak adına küçük ama etkili dokunuşları bu ürünler ile yapabilirsiniz. 

Kepez Yapı Market Kaliteli Priz ve Anahtar Çerçeveleri 

Anahtar priz çerçevesi çeşitleri farklı göz ve renklere sahip olmasına karşılık hepsi yüksek kalite özellikler taşımaktadır. Dayanıklı malzemeden üretildikleri için uzun ömürlü kullanım imkânı oluşur. Darbelere ve solmalara karşı da dayanıklılık gösterebilen bu ürünler estetik dokunuşlarınızı yapabilmeniz için büyük kolaylık sunuyor. 

Geniş ürün çeşitliliği ile sunulan priz ve anahtar çerçeveleri arasından estetik beklentilerinizi ön planda tutarak seçim yapabilirsiniz. Bunun yanında verimli bir kullanım elde etmek için diğer detayları da göz önünde tutabilirsiniz. Bazı çerçevelerin gözleri tasarım açısından farklıdır. Bu durum ise mevcut priz ile uyumlu olmayabilir. Aynı zamanda sık kullanılan kablo türlerini de göz önünde tutmalısınız. Çerçeveden kaynaklı olarak özellikle büyük ve kalın yapıda olan fişleri kullanmanız zorlaşabilir. Bu noktaların yanında kullanılacak olan mekânın duvar ve mobilyalarına da uyumu sağlanmalıdır. İlgisiz veya karşıt renkler kullanmak alanın estetik değerini düşürebilir. 

Genel olarak yardım veya uzmanlık gerektirmeden tercih edeceğiniz çerçeveleri kurabilirsiniz. Kurulum için mevcut priz üzerine çerçeveyi geçirmek yeterli olacaktır. Tam prize uyum sağladığı için ilave yapıştırıcı veya vidalama gibi işlemler gerekmeyebilir. Ancak bazı modellerde priz ile uyumun tam sağlanması için yapıştırıcı veya vidalama yapabilirsiniz. 

Priz çerçevesi fiyatları renk ve göz sayısına göre değişmekle birlikte her bütçeye hitap etmeyi başarıyor. Tüm bu özellikleriyle yaşam alanlarınıza hemen estetik dokunuşlar yapabilirsiniz!


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR