1

Spotlar

Spot lambaları ya da bir başka deyişle spot ışık modelleri, günümüzde ev dekorasyonunun son derece önemli bir parçası olarak kabul edilir. Spotlar, klasik modellerinin yanında son dönemde tasarlanan yenilikçi modelleriyle her türlü zevk ve ihtiyaca da başarılı bir şekilde karşılık vermektedir. Spot, aydınlatma çeşitleri arasında en popüler türlerden biri durumundadır. Sanılanın aksine bu aydınlatma ürünleri sadece iç mekânı aydınlatmakla kalmaz aynı zamanda dekorasyonda da kilit bir rol oynar. Şık spot modelleri, iç mekânlara yarattığı estetik duygusu sayesinde bambaşka bir hava kazandırır. Bu çok özel ve işlevsel lambaların günümüzde tavanlarda ya da dolapların üzerine monte edilebilmektedir. Spotlar öte yandan işyerlerinde ve evlerde oldukça modern bir görünüm yaratır.  Oldukça dikkat çekici bir görünüm yaratan spot ışıkları, belli mekânlarda aydınlatma konusunda önemli tasarruflar elde edilebilmektedir. Mutfak ve yatak odaları başta olmak üzere yaşam alanlarının birçok noktasında tercih edilebilen spotlar, ergonomik yapıları ile ön plana çıkar. Diğer yandan özel olarak belli alanların belirginleşmesine katkı sunar. Bu durum evle ilgili estetik beklentilere önemli oranda yanıt verir. Spotlar genel olarak gömme ya da sıva üstü olmak kaydıyla farklı türlerde karşımıza çıkabilmektedir. Birbirinden farklı renk ve tasarımlar sayesinde kendi zevkinize en uygun modelleri kolayca temin edebilirsiniz. Evinizde yaratacağınız estetik değişimde spot ışıkların başrolde olacağını unutmayın! İhtiyacınızı ve kullanım amacınızı belirledikten sonra en uygun spot türü noktasında seçiminizi yapabilirsiniz. Spotlarda birden fazla aydınlatma girişi söz konusudur. Bu sayede aydınlatma düzeyini kontrol etmeniz olasıdır. Bu giriş sayısını belirlerken özellikle alanın büyüklüğüne göre hareket etmeniz doğru olacaktır. En avantajlı fiyatlarla siz de spot aydınlatma ürünlerine sahip olmak istiyorsanız, Kepez Yapı Market’in “Led spot lamba satın al” seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Spot Lamba Nedir? Nasıl Takılır?

Spot lambalar, yeni nesil aydınlatma ürünleri olarak bilinir. Yarattığı etki ve oluşturduğu görselle her zevke hitap edebilen bu lambaları ofisinizde, evinizde, yatak odanızda ya da çalışma odanızda aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Kullanıldığı alanlarda özel bir atmosfer yaratan spot lamba modellerini farklı renk ve büyüklükte tercih edebilirsiniz. Özellikle lamba renk seçimi, mekanın atmosferinde önemli bir belirleyici olmaktadır. Spotlar sayesinde bulunduğunuz ortamdan daha fazla keyif alırsınız. Kişisel verimliliğinizi ve yaşam kalitenizi artıran bu çok özel lambalara dair merak ettiğiniz her türlü detay için Kepez Yapı Market’in “spotlar” kategorisinden yararlanabilirsiniz. Spot lamba modellerine dair bilgi sahibi olabileceğiniz kategori üzerinden hem farklı modelleri inceleme hem de ürünleri kolayca satın alma fırsatı bulabilirsiniz. Evlerine şık ve zengin bir görünüm kazandırmak isteyenlerin vazgeçilmez tercihi olan spotları seçerken kişisel zevkler ve ihtiyaçlar arasında bir denge oluşturmak önemlidir. Geçmişte; genellikle restoranlarda, kafelerde ve benzer mekânların iç ve dış aydınlatmalarında gördüğümüz spotlar, artık büyük ölçüde evlerde kullanılmaya da başlanmıştır. Siz de klasik aydınlatma çözümlerinin dışına çıkabilir ve modern spot aydınlatma ürünleri ile hemen tanışabilirsiniz. Üstelik spot ürünlerini avize benzeri aydınlatma ürünleriyle beraber kullanmaya da devam edebilirsiniz. Peki spotlar tam olarak nasıl takılır ya da nasıl monte edilir? Gömme spotların montaj aşamalarında öncelikle iş güvenliğini sağlamak çok önemlidir. Bunun için alanda yer alan elektrik sigortalarını kapatmayı ihmal etmemelisiniz. Metre ve kalem yardımı ile spotların takılacağı kısımlar işaretlenmelidir. Noktalar arasında ideal bir boşluğun bırakılması estetik açıdan önemlidir. Delikte yer alan tesisat kablosuyla elektrik kablosu mutlaka birleştirilmelidir. Bu işlem için klemens kullanılması tavsiye edilir. Kablolara dokunmadan önce elektriği kontrol etmenizde fayda vardır. Son olarak elektriğe bağlanmış olan spotları duvara sabitlemek amacıyla klipsleri kapatmalısınız. 

Şık Spot Lamba Çeşitleri

Spot lambalarının kullanım alanlarına göre birçok çeşidi ile karşılaşmak mümkündür. Genellikle aydınlatma görevinin yanında yaşam alanlarında ve iş yerlerinde estetik bir tamamlayıcı olarak da işlev gören spot lambaları modellerini Kepez Yapı Market farkıyla online olarak kolayca görüntüleyebilirsiniz. Spot modellerine baktığımızda genel olarak gömme spottan ray spota, tavan spottan bat armatüre kadar birçok türden söz etmek mümkündür. Ayrıca sıva üstü ve floresan armatür modelleri de yaygın bir şekilde ev ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Kimi kaynaklarda gömme spotlar, armatür olarak da adlandırılır. Hem teknik özelliklerine hem de fonksiyonlarına göre spot lambalarını ayırmak mümkündür. Armatür olarak adlandırılan spotlar yüzeyle entegre hale gelir. Sıva üstü spotlarsa doğrudan yüzeyin dış kısmına montajlanır. Tüm bu temel modellerin haricinde bir de ayaklı spot lamba modelleriyle de karşılaşabilirsiniz. Bu tarz spotların herhangi bir montaj işlemi gerektirmemesi, pratik bir kullanım olanağı sağlar. Bu nedenle de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilebilir. Spot lambalarının bilinçsiz ve amatör bir şekilde monte edilmesi, birçok olumsuzluk doğurabilir. Özellikle yaşam alanlarınızda güvenliğinizi riske atmamak adına bu işlemler sırasında dikkatli olmalısınız. Spot lambalarını ve yaydıkları ışığın dekorasyonunuza nasıl bir hareket katacağını düşünmelisiniz. Ayrıca dekorasyon tarzınız ya da evinizin ruhu ile örtüşmeyen spot lambalara yönelmemelisiniz. 

Spot Lamba Fiyatları

Özellikle iç mekanlarda büyük bir konfor sağlamayı başaran ve aynı zamanda modern görünümü tamamlayan spotlar, farklı fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Spot fiyatları genel olarak ürünün modeline ve kullanım ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Spot lambalarının büyüklüğü, türü, aydınlatma giriş sayısı vs. kriterler etkili olmaktadır. İster gömme isterseniz de sıva üstü spot lambaları arasından dilediğiniz tercihi yapabilirsiniz. Filtreleme seçeneklerinden yararlanarak en düşük fiyattan en yüksek fiyata doğru tüm modelleri inceleme fırsatı edinebilirsiniz. En şık ve modern spot lamba modellerini uygun fiyatlar karşılığında temin etmek için Kepez Yapı Market’in indirim fırsatlarını yıl boyunca takip etmeyi unutmayın!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR