1 2 >

Laminant Parke

 

Laminant Parke Nedir?

Günümüzde hemen hemen her yerde ismini duyduğumuz ve gördüğümüz laminant parkeyi basitçe açıklamamız gerekirse kompozit bir zemin kaplama malzemesi olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 50 yıldır kullanılmaktadır ve birkaç farklı katmandan oluşur. Günümüzde fiyat açısından uygunluğu, sağlamlığı ve şıklığı ile hemen hemen her mekânda karşımıza çıkabiliyor. Özellikle diğer kaplamalara oranla sağlamlığı ile birçok insanın ilgisini çektiğini söyleyebiliriz. Çizilme ve aşınma konusunda kesinlikle en dikkat edilmesi gereken ürünlerden birisi. Bilerek yapılmadığı takdirde çizilmesi ve aşındırması neredeyse imkânsız. Aynı şekilde alev almayan yapısı ile de sağlamlığını iyice artıyor. Sağlamlığı ve kalitesi ile ilgili son dikkat edilmesi gereken nokta ise renklerinin uzun bir süre boyunca solmaması ve bu yüzden fazlasıyla uzun bir kullanıma müsait olması diyebiliriz. Böylesine bir kalite ve sağlamlık diğer farklı ürünlerde birbirinde zorluğu da getirir ancak laminant parke bu kısımda da sizlerin yardımına koşuyor. Özellikle montaj konusundaki kolaylığı ve kısa montaj sürelerinden dolayı yine birçok insanın tercih ettiğini görebiliyoruz.

Neden Laminant Parke Tercih Edilmeli?

Laminant parkelerin günümüzde en çok tercih edilen parke türlerinden birisi olduğunu hatta belki en çok tercih edileni olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki neden laminant parke bu kadar tercih ediliyor, neden sizler laminant parke tercih etmelisiniz? Hiç kuşkusuz görsellik günümüzde en önemli hususlardan birisi. Sahibi olduğumuz hemen hemen her eşyanın öncelikle göze hoş gelenine baktığımızı kabul edelim. Elbette görsellik yalnızca sahip olduğumuz eşyalarda değil; evimizde, iş yerimizde, arabamızda ve kısaca her yerde önemli bir yere sahip. Özellikle daha şahsi durumlarda görsellik daha da önemli bir hale geliyor. Örneğin; evimiz ve iş yerimiz gibi günümüzde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerin güzel olması her açıdan önemli bir durum. Evimizi ve iş yerimizi güzelleştirmenin en kolay ve en kaliteli yolların biri de şüphesiz güzel bir döşeme. Güzel bir döşeme denildiği zaman da akla ilk gelen seçenek bu yüzden laminant parke oluyor. Laminant parkeler, gri laminant parke ve beyaz laminant parke gibi farklı modellerin arasından doğru bir seçim yaparak sadece zemini güzelleştirmekle kalmayıp evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. Güzel görsellik haricinde daha teknik açıdan baktığımızda ise laminant parkelerin sağlamlık konusunda rakiplerinden önde olduğunu ve montaj konusunda daha rahat bir sürece sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Elbette alınan her ürün gibi bu üründe de temizlik şart. Ancak laminant parkelerin tercih edilmesinin bir diğer nedeni olan rahat temizlik tercih edilme sebeplerinin dikkat edilmesi gereken yönlerinden birisi. Son olarak anti alerjik yapısı ve uygun koşullarda yerden ısıtma sistemlerine engel olmaması da dikkate değer özelliklerinden.
 

Laminant Parke Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Laminant parkeleri bugüne evlerde, mağazalarda, restoranlarda, kafelerde, kısaca neredeyse tüm iç mekanlarda görebiliyoruz. Peki bunca farklı laminant parke modelinin arasından hangi mekân için nasıl bir seçim yapılmalı? Laminant parke seçiminde öncelikle dikkat etmeniz gereken noktaların başında doğru renk ve doğru döşeme geliyor. Doğru renk ile evinizin görünümünü güzelleştirebilir, doğru döşeme ile de evinizi daha geniş hissettirebilirsiniz. Doğru renk seçimi yalnızca evinizin döşemesini güzelleştirmez; aynı zamanda mobilyalarınızı güzelleştirirken bir yandan evinizin tüm havasını değiştirebilir. Kafe ve restoran gibi yerlerde ise mekânın tüm havasını değiştirerek lüks görünümlü bir yere dönüştürebilirsiniz. Parkelerde yapılan tercihler dışında döşeme esnasında da mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar var. Dediğimiz gibi evinizi doğru döşeme ile daha geniş gösterebilirsiniz ancak burada dikkat edilmesi gereken husus da parkelerin döşeme yönü. Parkeleri döşemesi her ne kadar hızlı ve kolay bir süreç olsa da döşeme yönündeki yanlışlık evinizi daha geniş göstermekten ziyade daha dar gösterebilir. Bu yüzden dikdörtgen bir mekânda, mekâna paralel bir biçimde döşeme yapılması gerekir. Elbette seçim yaparken tek göz önünde bulunduracağınız etmen renk olmamalı. Ayrıca döşeme yapılacak mekânın nasıl kullanıldığını da göz önünde bulundurmalısınız. Örnek vermek gerekirse mutfaklarda ister istemez yere evin diğer bölümlerine göre daha çok sıvı dökülüyor. Böyle durumlar için suya dayanıklı laminant parke tercihini, yani daha kaliteli laminant parke seçimini mutlaka gözden geçirmelisiniz. Ne yazık ki doğru yapılmayan bir seçim evinizi güzelleştirmekten ziyade daha tersi etkilere sebep olabilir.

Laminant Parkelerde Fiyatlandırma ve Çeşitler

Laminant Parke fiyatları elbette kaplama yaptırmak istediğiniz mekânın ölçülerine göre değişiyor. Ancak fiyatların diğer ürünlere göre kesinlikle daha uygun olduğu da bir gerçek. Özellikle fiyat/performans açısından tercih edilmesi en mantıklı ürünlerden birisi. Yani paranızı verdiğiniz zaman kalitesi ile o parayı hak ettiğini rahatlıkla görebiliyorsunuz. Ancak dediğimiz gibi bu noktada Laminant parke ölçüleri ve laminant parke markaları dikkat edilmesi ve doğru karar verilmesi önemli hususlar. Parkelerin markalarına baktığımızda ise hemen gözümüze çarpan birkaç marka olduğunu görebiliyoruz. Agt, Çamsan ve Peli markaları ülkemizde en çok tercih edilen markaların başında geliyor. Bahsettiğimiz fiyat/performans özelliği açısından laminant parke satın almak isteyen bir bireyin mutlaka bakması gereken markalar arasında başta yer aldıklarını söyleyebiliriz. Çamsan laminant parke fiyatlarının ise bu üçlü arasından en çok ilgi çekenlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Hangi marka, hangi model olursa olsun; mağazası Ankara’da olan ancak internet üzerinden kargo ile sipariş alan Kepez Yapı Market, mümkün olan en uygun ücretle ürünleri sizlere sağlamaya çalıştığını da hatırlatalım. Tüm bilgilerin ışığında özet geçmek gerekirse eğer hayatınızı güzelleştirmek istiyorsanız buna temelden, yani zeminden başlamanız en doğrusu olur.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR